برای نخستین بار عکس قاتل کشتی تایتانیک منتشر شد

برای نخستین عکسی منتشر شده که گفته می‌شود مربوط به قاتل تایتانیک است. کشتی غول پیکر تایتانیک به‌خاطر یک تکه یخ قرق شده بود!

به گزارش پارسینه پلاس، برای نخستین عکسی منتشر شده که گفته می‌شود مربوط به قاتل تایتانیک است. کشتی غول پیکر تایتانیک به‌خاطر یک تکه یخ قرق شده بود!

عکس تازه کشف شده‌ای از یخ‌بزرگی که به‌نظر می‌رسد همان عامل غرق شدن کشتی تایتانیک در ۱۱۲ سال پیش باشد، این ماه به حراج گذاشته می‌شود. این عکس سیاه و سفید که به‌تازگی کشف شده، توسط جان اسنو جونیور، تلقین‌گر کانادایی در تاریخ ۱۶ آوریل ۱۹۱۲، دو روز پس از غرق شدن تایتانیک در سفر اولش، گرفته شده است.

همانطور که می‌دانید، حدود ۱۵۰۰ نفر در حادثه برخورد تایتانیک با کوه یخ و غرق شدن آن در اولین سفرش جان خود را از دست دادند. اسنو جونیور که مدیر اصلی تلقین مردگان در شرکت خدمات تدفین جان اسنو و پسران بود، در حالی که برای کمک به جمع‌آوری اجساد برای تدفین با کشتی سی.اس مک‌کی-بنت به محل غرق شدن تایتانیک می‌رفت، از این کوه یخ عکس گرفت.

این عکس ۵ در ۳ اینچی که توسط یک تلقین‌گر گرفته شده، یخچال عظیمی را نشان می‌دهد که به شکل عجیبی شبیه فیل در اقیانوس اطلس شمالی است. اسنو جونیور بعدها این عکس را روی مقوای نازکی چسباند و به‌سادگی زیر آن نوشت: «تایتانیک».

یک عکس فوق‌العاده نادر از قاتل تایتانیک

برای نخستین بار عکس قاتل کشتی تایتانیک منتشر شد

تکه یخ مسبب غرق شدن کشتی تایتانیک

این عکس از کوه یخ تا حدود ۳۰ سال پیش که به دست یک کلکسیونر اشیاء مربوط به تایتانیک افتاد، در میان خانواده اسنو دست به دست می‌شد. حالا این عکس کمیاب توسط حراجی هنری آلدریج و پسر در دِویزِس، ویلتشر انگلستان برای فروش گذاشته شده است. پیش‌بینی می‌شود قیمتی بین ۵۰۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار داشته باشد.

اندرو آلدریج، مدیر حراجی به روزنامه «دی میرور» می‌گوید: هیچ‌کس نمی‌تواند با قطعیت بگوید که این همان کوه یخی است که قاتل تایتانیک است و باعث قرق آن شد. اما چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که بعد از کشتی نجات‌دهنده کارپاتیا، مک‌کی-بنت یکی از اولین کشتی‌هایی بود که به محل غرق شدن رسید و تلقین‌گری که روی کشتی بود تصمیم گرفت از این کوه یخ عکس بگیرد. او حتما دلیلی برای عکس گرفتن از این کوه یخ داشته است. زیر آن «تایتانیک» نوشت و برای ماندگاری روی مقوا چسباند. این عکس قبلا فروخته نشده بود و مستقیما از خانواده آقای اسنو در اوایل دهه ۱۹۹۰ به فروشنده ما رسید. این یک عکس فوق‌العاده نادر است و مطمئن هستیم توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

راز کوه یخی که تایتانیک را غرق کرد

آنطور که نشریه علمی “Popular Mechanics” می‌نویسد، هویت واقعی کوه یخی که باعث غرق شدن تایتانیک شد هنوز تأیید نشده است. کارشناسان مدت‌هاست دو عکس از دو کوه یخ جداگانه را زیر نظر داشته‌اند که ممکن است باعث غرق شدن کشتی شده باشند.

برای نخستین بار عکس قاتل کشتی تایتانیک منتشر شد

با این حال، Popular Mechanics گزارش می‌دهد که این عکس تازه کشف شده که برای حراج ارائه شده، قطعه یخ منجمد دیگری را نشان می‌دهد و تردیدهای جدیدی را درباره اینکه کدام کوه یخ مسئول غرق شدن تایتانیک بوده است، ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا