برگ گیاهان خانگی را برای عید چگونه تمیز کنیم؟

در طول خانه تکانی فراموش نکنید که برگ های گیاهان را نیز تمیز کنید.

به گزارش پارسینه پلاس، در طول خانه تکانی فراموش نکنید که برگ های گیاهان را نیز تمیز کنید. زیرا علاوه بر این که روی آن ها گرد و خاک می نشیند و ظاهر زیبای شان را از بین برد، مانع رشد آن ها نیز خواهد شد. به همین دلیل ما فکر کردیم به شما چند روش تمیز کردن برگ گیاهان خانگی را آموزش دهیم تا به راحتی گرد و خاک روی گیاهان را از روی آن ها پاک کنید.

حتما از این روش ها استفاده کنید:

تمیز کردن برگ های گیاهان با آب

شاید فکر کنید قرار است یک ماده به خصوص برای تمیز کردن برگ های گیاهان را به شما معرفی کنیم، اما در واقع اولین چیزی که باید از آن برای تمیز کردن برگ ها استفاده کنید، آب است. با این حال مواظب باشید که برخی گل ها و گیاهان شکننده و ظریف هستند و جریان تند آب به بافت آن ها آسیب می زند. پس سعی کنید از با اسپری روی برگ‌ها آب بپاشید و با یک دستمال آن را پاک کنید.

محلول سرکه و آب

بعد از آب می توانید از محلول سرکه و آب استفاده کنید. برای پاک کردن گیاهان این محلول را روی برگ ها اسپری کنید و بعد از پند دقیقه با دستمال سطح آن را پاک کنید. سرکه می تواند شپشک روی گیاهان را از بین ببرد.

آب لیمو و آب

برای این که برگ های گیاهان خانگی تمیز و براق شود، از محلول آب و آبلیمو استفاده کنید. در واقع با آب می‌توانید آبلیمو را رقیق کنید و با یک دستمال یا اسفنج روی سطح برگ بکشید تا تمیز شود. با این حال فراموش نکنید که این محلول آفات گیاهان را از بین نمی برد.

ترکیب آب و صابون براق کننده طبیعی برگ ها

بعد از آب می توانید از ترکیب آب و صابون که یک براق کننده طبیعی برای برگ های گیاهان خانگی است استفاده کنید. اما اگر گیاهی دارید که برگ و موی های کوچک دارند، نباید از این ماده استفاده کنید. اما برای گیاهان با برگ های بزرگ اسفنج را درون محلول آب و صابون آغشته کنید و بعد به آرامی روی برگ ها بکشید.

روغن زیتون براق کننده برگ های گیاهان

همچنین می توانید از روغن زیتون برای براق کردن گیاهان استفاده کنید. یک دستمال را درون روغن زیتون آغشته کنید و روی برگ بکشید تا سطح آن براق شود.

محلول شیر و آب

شیر کم چرب را با مقداری آب مخلوط کنید، زیرا آب جلوی ایجاد بوی بد آن را می گیرد. سپس محلول را روی برگ ها اسپری کنید. شیر برای گیاهان خواص ضد میکروبی و ضد قارچی دارد و آفات روی برگ ها را درمان می‌کند.

گیاهان را با مسواک تمیز کنید

برای تمیز کردن گیاهان مخملی با موهای ریز حتما از مسواک استفاده کنید. یک مسواک قدیمی را بردارید و با کمک دست دیگر روی  کار سختی نیست؛ یک مسواک قدیمی برداشته و سپس به آرامی روی برگ‌ها بکشید. با این حال فراموش نکنید که مسواک را هر بار بعد از استفاده تا استفاده بعدی خشک نگهدارید.

پوست موز برای تمیز کردن برگ گیاهان

برگ های گیاهان زینتی خانه را حتما با پوست موز تمیز کنید. پوست موز درست مانند شیر باعث درخشندگی و رشد گیاه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا