بهترین راه غلبه بر تنبلی در آغاز سال

تنبلی و بی حوصلگی دشمن بزرگ برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های ما هستند اما برای داشتن زندگی فعال تر تکنیک‌های ژاپنی‌ها برای غلبه بر تنبلی را ارائه می کنیم.

به گزارش پارسینه پلاس، گاهی تنبلی بر ما غلبه می کند و با خود می گوییم بعدا کارم را انجام میدم، هنوز برای پرداخت اجاره خانه وقت هست، فعلا حوصله ندارم شیر آب را تعمیر کنم و…. اگر دچار تنبلی شوید و کار امروز رابه آینده بیاندازید، فرصت انجام بسیاری از کارهای مهم را از دست می دهید و زمان با ارزش خود را هدر می دهید پس قبل از آنکه تنبلی بر تمام ابعاد زندگی شما سایه افکند، آن را کنترل کنید. در این بخش تکنیک ژاپنی‌ها برای غلبه بر تنبلی را ارائه می کنیم، امیدواریم با این تکنیک ها مثل ژاپنی ها و پویا و زرنگ شوید.

غلبه بر تنبلی

هدف مسیر و مقصد زندگی را تعیین و روشن می کند و به شما اعتماد به نفس، انگیزه و عشق به زندگی می دهند.داشتن برنامه و هدف در زندگی، حس حرکت می دهد و در شما انرژی می آفریند پس برای غلبه بر تنبلی هدف داشته باشید، بی‌هدفی و بی‌معنایی در زندگی باعث می‌شود تا هیچ انگیزه‌ای نداشته و فعالیتی را شروع نکنید.

هدف در زندگی

بیش از حد کمالگرا نباش

کمال‌گرایان همیشه به دنبال انجام عالی کارها هستند و می خواهند هرکاری را به بهترین شکل انجام دهند، به همین خاطر برخی از آنان از انجام کارهای کوچک سرباز زده و گاهی نیز کارشان را بی سرانجام می گذارند زیرا خود را به‌خاطر هر چیزی که به نظر کم می‌رسد، سرزنش می‌کنند.به‌جای انجام عالی تمام کارها، روی بهبود چیزهای کوچک در هر روز تمرکز کنید، این کار بهتر است تا چیزی را شروع نکنید.

استراحت کن

برخی از افراد کارشان را ناقص رها می کنند تنها به این علت که خسته می شوند، کار کردن بدون هیچ استراحتی شمارا خسته خواهد کرد پس بدون حواس‌پرتی و با تمرکز کار کنید و بعد از ۲۵ دقیقه استراحت نمایید و مدام همین کار را تکرار کنید تا نه خسته شوید نه تنبلی نمایید.

پرخوری نکن

شما هم بعد از پرخوری دوست ندارید، فعالیتی داشته باشید و ترجیح می دهید که استراحت نمایید، اگر جزو این دسته از افراد هستید، باید بدانید هضم غذا کار سختی است و به بدن فشار زیادی وارد می‌کند. بنابراین انرژی بالایی در این فرآیند صرف می‌شود و به همین دلیل بدن خسته می‌شود و شما هم حال و حوصله‌تان را از دست می‌دهید پس زیاد غذا نخورید طوری‌که نتوانید کاری انجام دهید.

پرخوری کردن

کارها را با کنجکاوی و شوق انجام بده

پذیرش خود را بالا ببر

شما کامل نیستید پس باید نقص در هر کاری را بپذیرید، کارهایی را که در اختیارتان هست، بهبود ببخشید و چیزی را که در کنترل نیست، بپذیرید.برای رهایی از رکود و سکون حتی اگر کامل نیستید، در شرایط موجود بهترین خود باشید.

منتظر معجزه نباش

برای غلبه بر تنبلی نه منتظر معجزه باشید و نه از اطرافیانتان انتظار داشته باشید، بلکه کمر همت ببندید و خودتان بلند شوید و هرکاری رابه موقع انجام دهید.

غلبه بر تنبلی

به مسائل بی اهمیت نپرداز

پرداختن و فکر کردن به مسائل بی اهمیت شما را از اهدافتان دور می کند و انرژی شما صرف مسائل بی‌اهمیتی می شود که خارج از کنترل شما هستند پس اگر میخواهید تغییر متفاوتی در درونتان رخ دهد و تنبلی از شما دور شود؛ از شکایت و غر زدن دست بردارید و به مسائل بی اهمیت نپردازید.

خواب کافی داشته باشید

عدم خواب کافی و مفید علت تنبلی و بی‌حوصلگی در برخی افراد است. افرادی که تا دیروقت بیدار می‌مانند و برنامه منظمی برای خواب خود ندارند، در طول روز کسل و بی‌انرژی هستند.

کاری را شروع کن

آغاز هر کاری برای همه سخت‌ترین و مهم‌ترین قسمت هر است، برای غلبه از تنبلی و انجام ندادن کارها، در هر شرایطی که هستید، کافیست کاری را شروع کنید.

منبع: نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا