بهترین روش تفت دادن زرشک برای پلو

مهم ترین نکته برای داشتن زرشک خوب و خوشرنگ این است که همیشه زرشک خشک را داخل فریزر نگهداری کنید تا زرشک با گذشت زمان کدر و بدرنگ نشود.

به گزارش پارسینه پلاس، اگر می‌خواهید زرشک خوشرنگ و براق مجلسی تهیه کنید، باید برخی نکات مهم را درباره تفت دادن زرشک بدانید؛ پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

یکی از ملزومات مهم برای تهیه زرشک پلو، درست کردن زرشک خوشرنگ و معطر برای روی برنج است. اگر می‌خواهید زرشک خوشرنگ و براق مجلسی تهیه کنید، باید برخی نکات مهم را درباره تفت دادن زرشک بدانید؛ با بخش آشپزی مجله گفتنی همراه باشید.

نکات مهم در آماده سازی و تفت دادن زرشک
۱ـ مهم ترین نکته برای داشتن زرشک خوب و خوشرنگ این است که همیشه زرشک خشک را داخل فریزر نگهداری کنید تا زرشک با گذشت زمان کدر و بدرنگ نشود.

۲ـ برای شستن زرشک باید به این نکته توجه کنید که زرشک با یک بار زیر آب گرفتن تمیز نمی‌شود. برای شستن زرشک ابتدا زرشک‌ها را پاک کنید و در یک صافی یا الک بریزید. الک را روی یک قابلمه یا کاسه قرار بدهید و زیر شیر آب بگیرید. بعد از چند دقیقه اگر الک را بلند کنید، می‌بینید که داخل کاسه پر از شن‌ریزه شده است. این کار را باید تا جایی ادامه بدهید که آب باقی مانده داخل کاسه کاملاً تمیز باشد. توجه داشته باشید که زرشک نباید برای مدت طولانی داخل آب خیس بماند؛ زیرا بافتش از بین می‌رود و هنگام سرخ کردن شل و لهیده خواهد شد.

۳ـ اگر دوست دارید عطر زرشک شما توی خانه بپیچد، قبل از سرخ کردن دو قاشق غذاخوری گلاب به آن بزنید.

۴ـ برای سرخ کردن زرشک حتما از ترکیب روغن و کره استفاده کنید؛ زیرا کره موجب روشن شدن و خوشرنگ شدن زرشک می‌شود. همچنین مراقب باشید روغن و کره بیش از حد داغ نشود. اگر روغن خیلی داغ باشد، زرشک هنگام تفت دادن می‌سوزد و بد رنگ و بد طعم خواهد شد.

۵ـ اگر دوست دارید زرشک بعد از سرخ شدن حالت شیشه‌ای و براق داشته باشد، حتما به اندازه دو قاشق مرباخوری شکر به آن اضافه کنید. اضافه کردن شکر به زرشک همچنین طعم ترش زرشک را کم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا