بهترین روش پاک کردن ژل مانیکور ناخن

ژل مانیکور ناخن به دلیل داشتن ظاهری طبیعی روی ناخن ها و همچنین ضرر کمتر آن نسبت به بقیه انواع کاشت طرفداران زیادی دارد.

به گزارش پارسینه پلاس، برای برخی از ما, نشستن و گرفتن ناخن ها بهترین راه برای رهایی از استرس و آرامش است اما اجازه دهید به سرعت به حدود دو هفته بعد از زمانی که ژل زدید برویم، زمانی که ناخن هایتان بلند می شوند، ترک خوردند, رشد کردند و کمی ناخوشایند به نظر می رسند

ژل مانیکور ناخن

روش های امتحان و تست شده برای پاک کردن ژل مانیکور ناخن

۱. پاک کردن لاک ژل با استفاده از استون و فویل:

اولین تکنیک شامل پوشش دادن ناخن ها با تکه های پنبه ای استونی است و سپس فویل آلومینیوم را باید دور آن ها پیچید که این یکی از امن ترین و موثرترین راه های حذف لاک ژل ناخن است و اگر به سالن می روید تا ژل را بردارید, متوجه خواهید شد که حتی آن ها هم از همین روش استفاده می کنند.

موارد لازم برای انجام ژل مانیکور ناخن :

 •   ۱۰ تا ۱۵ تکه پنبه
 • ۱۰ – ۱۵ قطعه ورقه آلومینیومی (به اندازه کافی برای پوشش دادن انگشتانتان بزرگ باشند ) ،
 •  استون خالص
 •  چوب نوک تیز
 •   وازلین

انجام ژلیش

مواد لازم برای ژل ناخن

مراحل گام به گام ژل مانیکور ناخن:

مرحله ۱:حذف پوشش براق رو :

اولین کاری که باید انجام دهید این است که سوهان ناخن بکشید و از پوشش براق رویی که باعث حفظ لاک ناخن می شود, خلاص شوید و زمانی که این لایه از بین برود, شانس شما برای حذف موفقیت آمیز لاک بیشتر می شود و سپس یک سوهان بردارید و پوشش براق آن را پاک کنید .

همانطور که دنیای مد نمناک توضیح داده است شما باید ناخن های مات و زبر داشته باشید و مراقب باشید که از پوشش بالایی خارج نشوید چون ممکن است بیش از حد به ناخن تان نزدیک شوید و به آن آسیب برسانید.

مرحله ۲:اعمال وازلین:

سپس وازلین را به پوست اطراف ناخن خود بزنید که این کار, پوست شما را از اثرات خشک کنندگی استون حفظ می کند و هم چنین می توانید از روغن کوتیکول و یا کرم غلیطی به جای وازلین استفاده کنید.

مرحله ۳:قرار دادن پنبه بر روی ناخن ها:

چند تکه پنبه را کامل در ۱۰۰ درصد استون خالص خیس کنید و آن ها را روی تمام ناخن ها بمالید .

مرحله ۴:پیچاندن فویل آلومینیوم:

تکه های آلومینیوم را روی تکه های پنبه بپیچانید. فویل از تبخیر شدن استون جلوگیری می کند و کمک به خیس شدن در لاک ژل می کند و بعد برای حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید.

بله, این یک فرآیند وقت گیر است اما شما توانستید دو هفته از لاک ژلتان لذت ببرید ، صبور باشید و آرام بگیرید.

مرحله ۵:بررسی این که آیا لاک پاک شده یا خیر:

پس از حدود ۲۰ دقیقه که شاهد بلند شدن لاک ناخن می باشید که در حال پاک شدن از روی ناخن است، باید قادر به حذف لاک باقی مانده با کمی فشار با استفاده از یک چوب نوک تیز باشید.

مرحله ۶:تمیز کردن و شستن دست ها:

هر لاک باقیمانده ای را تمیز کنید و دستان خود را با مقداری صابون ملایم بشویید تا از شر هر گونه باقیمانده استون که روی انگشتان تان می ماند خلاص شوید. زمانی که این کار را انجام دادید, فرآیند را با استفاده از روغن ناخن یا کرم دست کامل کنید تا از ناخن ها و پوست اطراف آن ها محافظت کنید.

بررسی ناخن ها

بررسی ناخن ها بعد از پاک کردن ژل

۲. برداشت لاک ژل مانیکور ناخن با استفاده از “خیساندن”:

خیساندن ناخن ها در آستون روش دیگری برای پاک کردن لاک ژل ناخن است و با این حال, این فرآیند طولانی تری است و بهترین روش برای جذب مستقیم ناخن های شما در استون است.

مواد لازم :

 •  یک کاسه بزرگ
 •   یک کاسه متوسط
 •  استون خالص
 •   سوهان ناخن
 •   چوب نوک تیز
 •   وازلین

مرحله ۱:استون خالص در آب گرم:

کاسه بزرگ را با آب گرم پر کنید و مطمئن شوید که آب گرم است، نه داغ و سپس استون را در کاسه متوسط بریزید و آن را در داخل کاسه بزرگ قرار دهید تا به اثر جوش دوبله دست یابید و بگذارید کاسه در حدود ۳ تا ۵ دقیقه بماند.

مرحله ۲:برداشتن لایه رویی با سوهان:

شبیه روش قبلی, لایه پوشش فوقانی را با یک سوهان تمیز کنید و هنگامی که این کار را انجام دادید, باید مات به نظر برسد و سپس پوست اطراف ناخن ها را با وازلین بپوشانید تا از اثرات خشک کنندگی استون محافظت شود.

مرحله ۳:خیساندن انگشتان در استون گرم:

انگشتان خود را در استون گرم قرار دهید و اجازه دهید تا حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیس بخورند تا زمانی که لاک کنده شود.

مرحله ۴:جدا کردن لاک از گوشه های ترک خورده:

از یک تکه چوب نوک تیز یا ناخن خود برای بالا آوردن لبه های لاک پوسته پوسته شده استفاده کنید که به راحتی می تواند کنده شود و اگر هنوز مقاوم است، آن ها را برای مدتی طولانی در استون بگذارید تا کاملا و بیشتر خیس بخورند.

مرحله ۵:تمیز کردن و شستن دست ها:

هر لاک باقیمانده را تمیز کنید و دستان تان را با صابون بشویید تا کاملاً استون را از انگشتان خود پاک کنید. ناخن های شما احتمالاً در این زمان خشک خواهند شد و سپس آن ها را با یک کرم ناخن و روغن پوست مرطوب کنید.

نکته: شما همچنین می توانید لاک های ژل را بدون استون حذف کنید اما ما آن را توصیه نمی کنیم با این حال، اگر شما نومید هستید و برای آسیب ناخن آماده هستید به روش بعدی با احتیاط بیشتری ادامه دهید.

مواد لازم ژلیش

برداشتن لاک ژل ناخن

۳. چگونه می توان لاک ژل  مانیکور ناخن را بدون استون حذف کرد:

مرحله ۱. با سوهان بردارید:

ناخن هایتان را کوتاه کنید تا قابل دسترس شوند و بعد با استفاده از یک سوهان ناخن زبر به آرامی روی آن ها بکشید . گرد و غبار را از دور ناخن هایتان فوت کنید تا بررسی کنید که چقدر از ناخن طبیعیتان مانده و از آسیب دیدن به آن ها جلوگیری کنید.

زمانی که تقریباً به ناخن بدون هیچ گونه مواد خود نزدیک شدید، آن را با یک سوهان ناخن ملایم تر تعویض کنید تا به ناخن های شما آسیب نرسد و دوباره، تند تند بررسی کنید تا مطمئن شوید که ناخن بدون مواد و طبیعی خودتان را سوهان نمی کشید.

وقتی همه لاک ها را پاک کردید، ناخن های خود را با صابون بشویید و دقت کنید که مقداری روغن روی ناخن هایتان بمالید تا حداکثر تغذیه را فراهم کنید و بعد از این همه کار واقعا ناخن ها به آن نیاز دارند.

۲. خیساندن و کندن ناخن مصنوعی:

این یک تکنیک دیگر است که بسیار مفید می باشد اما اگر گزینه دیگری ندارید با احتیاط این روش را انجام دهید.

ناخن های خود را در آب گرم قرار دهید و یا بعد از گرفتن یک دوش آب گرم، فرآیند را شروع کنید، در حالی که ناخن های شما هنوز مرطوب هستند، از یک تکه چوب کوتیکول برای عقب انداختن لاک ناخن در نزدیکی لبه شکسته استفاده کنید و تا آنجا که می توانید به سمت پایین بروید و اگر همه قسمت ها سرسخت هستند، آن ها را سوهان کشی کنید.

حتیاط :اگر لاک ژل ناخن به سرعت کنده نشد، این روش را امتحان نکنید چون ممکن است ناخن واقعی خود را بکنید .

 

منبع: نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا