تاثیر قهوه بر لاغری و چربی سوزی

اگر شماهم به دنبال لاغری و کاهش وزن می باشید ما به شما رژیم قهوه و نوشیدن قهوه را پیشنهاد می کنیم.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از شمانیوز، تاثیرات قابل توجه کافئین در قهوه می‌تواند باعث افزایش چربی سوزی شود.  نوشیدن منظم قهوه سبب افزایش قابل ملاحظه در متابولیسم بدن و در نتیجه، تقویت چربی سوزی می‌شود.

نقش قهوه در کاهش وزن می‌تواند از طریق روش‌های متنوعی باشد. همانطور که قبلاً اشاره شد، قهوه دارای خاصیت افزایش متابولیسم بدن است و به همین دلیل، می‌تواند در لاغری مؤثر باشد.

قهوه با کاهش وزن چه ارتباطی دارد؟

قهوه دارای مقادیر قابل توجهی کافئین است که همین کافئین موجود در قهوه باعث کاهش وزن می شود. علاوه بر آن کافئین باعث افزایش فعالیت سیستم عصبی مرکزی و عضلات و قلب می شود.

براساس تحقیقات انجام شده در زمینه مکمل های غذایی هر فنجان قهوه حاوی ۱۰۰ میلی گرم کافئین است. این مقدار باعث افزایش سوخت و ساز به اندازه ۹ کالری بیشتر در هر ساعت می شود. اما از آنجایی که این رقم چندان قابل توجه نیست و به علاوه ممکن است بدن در مقابل کافئین مقاومت کند و دیگر کاهش وزن نداشته باشد. نمی توان صرفا با استفاده از کافئین به کاهش وزن کمک کرد.

کاهش وزن سریع با قهوه

برای کاهش وزن علاوه بر  نوشیدن قهوه باید در میزان کالری دریافتی از غذاها نیز اعتدال را رعایت کنید. همزمان در کنار آن ورزش کنید تا کالری بیشتری بسوزانید. برای کاهش وزن به صورت صحیح باید توجه کنید که در هر ماه نباید بیشتر از ۹۰۰ گرم وزن کم کنید. زیرا کاهش وزن بیشتر از این میزان باعث آسیب رساندن به عضلات و سیستم ایمنی بدن می شود.

قهوه علاوه بر اینکه باعث کاهش وزن می شود دارای خواص دیگری نیز می باشد. از جمله آنها کاهش بیماری های قلبی، جلوگیری از ابتلا به دیابت و سرطان کبد و بیماری پارکینسون می شود.

اگر چه قهوه باعث کاهش وزن سریع می شود. اما باید توجه داشته باشید که اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نسبت به کافئین حساسیت دارید باید از خوردن آن پرهیز کنید. زیرا نوشیدن قهوه ممکن است باعث ایجاد اضطراب، ترس و افزایش ضربان قلب شود. همچنین زیاده روی در مصرف آن ممکن است باعث ایجاد اختلال در خواب شما شود.

لاغری سریع با قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو نوعی قهوه تیره و بسیار تلخ است که از طریق عبور آب داغ با فشار زیاد در میان دانه های قهوه آسیاب شده تهیه می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده نوشیدن این قهوه سبب کاهش موقتی گرسنگی و افزایش سطح انرژی می شود. به این ترتیب باعث کاهش وزن سریع می شود.

قهوه علاوه بر اینکه باعث کاهش وزن می شود دارای خواص دیگری نیز می باشد. از جمله آنها کاهش بیماری های قلبی، جلوگیری از ابتلا به دیابت و سرطان کبد و بیماری پارکینسون می شود.

اگر چه قهوه باعث کاهش وزن سریع می شود. اما باید توجه داشته باشید که اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نسبت به کافئین حساسیت دارید باید از خوردن آن پرهیز کنید. زیرا نوشیدن قهوه ممکن است باعث ایجاد اضطراب، ترس و افزایش ضربان قلب میشود. همچنین زیاده روی در مصرف آن ممکن است باعث ایجاد اختلال در خواب شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا