تاثیر وحشتناک عفونت ناخن بر بدن

محققان یک دلیل احتمالی برای افزایش میزان موارد سرطان روده بزرگ در میان بیماران زیر 50 سال یافته اند: قارچی که معمولاً عامل عفونت ناخن و پوست است.

به گزارش صد آنلاین  پزشکان دانشگاه جورج تاون با ردیابی تغییرات میکروبیوم روده بیماران سرطانی، این نظریه جدید را ارائه کردند.

دانشگاه واشنگتن دی سی نمونه های DNA میکروبی از تومورهای بیماران سرطان روده بزرگ را که در زمان تشخیص زیر ۴۵ یا بالای ۶۵ سال سن داشتند، بررسی کرد.

آنها دریافتند که تومورهای بیماران جوان بیشتر حاوی قارچ Cladosporium sp. هستند که معمولاً به ندرت در روده یافت می شود و باعث عفونت پوست و ناخن می شود. هنوز مشخص نیست که چگونه پاتوژن می تواند منجر به سرطان شود، اما یک نظریه این است که می تواند مسئول آسیب رساندن به DNA سلولی باشد.

واینبرگ ادامه داد : ما فکر می کنیم در دهه ۱۹۷۰ یا ۱۹۸۰ نوعی قرار گرفتن در معرض باکتری وجود داشتو اکثرا همه شروع به مصرف آنتی بیوتیک برای عفونت گوش کردند یا مثلا شیردهی را متوقف کردند و در این گروه شاهد این افزایش است اما ما نمی دانیم چرا.

به گفته مؤسسه ملی بهداشت، سرطان کولورکتال، که شامل سرطان‌های کولون و رکتوم می‌شود، سومین نوع شایع سرطان تشخیص داده شده و دومین علت مرگ ناشی از سرطان در کشور است.

نرخ بقای پنج ساله برای بیماران مبتلا به این بیماری ۶۵٪ است.

موسسه ملی سرطان حدودا ۱۵۳ هزار مورد جدید سرطان روده بزرگ را در سال جاری گزارش کرد که حدودا ۱۹ هزار مورد آن مربوط به افراد زیر ۵۰ سال بود. این یکی از علل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در میان افراد زیر ۵۰ سال در ایالات متحده است و نرخ تشخیص های جدید در حال افزایش است.

لازم به ذکر است سرطان کولورکتال در میان جوانان در حال افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا