تاکتیک‌های بی‌نقص و موثر برای دلربایی در اولین قرار عاشقانه!

نتایج یک مطالعه‌ که اخیرا در مجله دانشگاهی Sexuality and Culture منتشر شده است، تاکتیک‌هایی برای اولین قرار عاشقانه و تأثیر آن‌ها بر موفقیت در برخوردهای عاشقانه را بررسی می‌کند و همچنین عواملی را که به یک تجربه دوستیابی مثبت کمک می‌کند آشکار می‌سازد

به گزارش سبک ایده آل، نتایج یک مطالعه‌ که اخیرا در مجله دانشگاهی Sexuality and Culture منتشر شده است، تاکتیک‌هایی برای اولین قرار عاشقانه و تأثیر آن‌ها بر موفقیت در برخوردهای عاشقانه را بررسی می‌کند و همچنین عواملی را که به یک تجربه دوستیابی مثبت کمک می‌کند آشکار می‌سازد.

قرار عاشقانه

برای درک بهتر این پدیده، جیمز موران، روانشناس سلامت اجتماعی و رفتاری در دانشگاه فلوریدا، مطالعه‌ای را با استفاده از سریال ریالیتی دوستیابی نتفلیکس Dating Around به عنوان مبنایی برای تجزیه و تحلیل، انجام داد و در آن رفتارهای زنان و مردان را در قرارهای آشنایی بررسی کرد.

موران و تیمش دو مطالعه انجام دادند: یکی برای شناسایی اقدامات مورد استفاده در اولین قرار ملاقات و دیگری برای تعیین میزان مؤثر بودن آن اقدامات. برای اولین مطالعه، از شرکت کنندگان خواسته شد تا رفتارهایی را که معتقد بودند منجر به موفقیت در اولین قرار عاشقانه و ادامه‌دار شدن آشنایی می‌شود فهرست کنند که پاسخ ها بر اساس اتفاق آرا سازماندهی شدند. مطالعه دوم شامل کدگذاری رفتارهای دوستیابی در مجموعه Dating Around در جهت ارزیابی قدرت پیش بینی آنها برای رسیدن به قرار دوم بود.

قرار عاشقانه

این یافته‌ها چندین تاکتیک یا رفتار کلیدی را نشان داد که برای موفقیت در اولین قرار آشنایی هم برای مردان و هم زنان مهم است.

مردان گزارش دادند که شروع یک مکالمه عمیق بهترین تاکتیکی است که از آن استفاده می‌کنند، در حالی که زنان بر اهمیت جوک‌گفتن و بامزه‌بودن بودن تأکید کردند. سایر رفتارهای رایج شامل تعریف یا تحسین کردن، گوش دادن به طرف مقابل و مهربان بودن بود.

قرار عاشقانه

این مطالعه تفاوت‌های جنسیتی قابل توجهی را در رابطه با درک رفتار قرار آشنایی نشان داد. مثلا:

زنان بر این باور بودند که مردان اگر رفتارهای مربوط به «آداب معاشرت» مانند توجه، ادب و مهربانی را از خود نشان دهند، در اولین قرار موفق‌تر خواهند بود.

از سوی دیگر، مردان این برداشت را داشتند که زنانی که درگیر رفتارهای «احساسی» می‌شوند، مانند زدن حرف های عاشقانه، گرفتن دست‌ها و تعریف و تمجید کردن، از نظر آنها شانس بیشتری برای موفقیت در اولین قرار ملاقات عاشقانه خواهند داشت.

قرار عاشقانه

برای کسانی که به دنبال تضمین رسیدن به قرار ملاقات دوم هستند، این تحقیق توصیه‌های زیر را ارائه می‌دهد:

مردان باید رفتارهای «آداب معاشرتی» بیشتری داشته باشند، زیرا زنان وقتی که توجه، ادب و مهربانی را از طرف مقابل می‌بینند و با آنها گفتگوهای معناداری شکل می‌دهند، آنها را افراد بهتری برای قرار عاشقانه می‌یابند.

زنان باید رفتارهای «درگیرانه» بیشتری مانند صحبت‌های عاشقانه و گرفتنِ دست‌های طرف مقابل را در نظر بگیرند، زیرا این اقدامات انگیزه و علاقه را به مردان نشان می‌دهد.

علاوه بر این، داشتن فهرستی از این رفتارها می‌تواند به افراد کمک کند تا اقدامات خود را در یک قرار ملاقات برنامه‌ریزی کنند، که منجر به تجربه دوستیابی با استرس کمتر و لذت بیشتر می‌شود.

قرار عاشقانه

در حالی که این مطالعه بینش‌های ارزشمندی در مورد شگردهای نتیجه‌بخش برای قرار ملاقات اول ارائه می‌دهد، محققان برای درک بهتر پیچیدگی‌های رفتاری در قرار عاشقانه و میزان تأثیری که ممکن است بر موفقیت اولین قرار داشته باشند، تحقیقات بیشتر را ضروری می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا