ترفند رفع بوی زهم مرغ در خانه

رفع بوی بوقلمون و مرغ باعث می باشد غذاهایی که با آنها تهیه می کنیم بسیار خوشمزه شود و دانستن روش های رفع بوی زهم بوقلمون می تواند به شما در این قضیه کمک کند.

رفع بوی بوقلمون و مرغ باعث می باشد غذاهایی که با آنها تهیه می کنیم بسیار خوشمزه شود و دانستن روش های رفع بوی زهم بوقلمون می تواند به شما در این قضیه کمک کند.

آموزش رفع بوی زهم مرغ در خانه

رفع بوی زهم بوقلمون

بوی زهم برخی از مواد غذایی ممکن است باعث بی میلی کودکان و یا حتی بزرگسالان شود و با توجه به خواص غذاهایی مانند بوقلمون از خوردن آن امتناع ورزند. بوقلمون، مرغ و ماهی از مواد غذایی هستند که بدون آنکه فاسد شوند بوی زهم دارند و برای پخت و پز آنها بهتر است که در ابتدا به دنبال راهکارهای مناسب برای از بین بردن بوی زهم آنها باشیم. برای رفع بوی زهم بوقلمون و مرغ برخی از راهکارهای اصولی و با کمک ادویه ها، چاشنی های معطر و سبزیجات وجود دارند که در این بخش به شما معرفی می کنیم

دلایل بوی زهم مرغ و بوقلمون

عدم توازن مصرف چربی و پروتئین در تغذیه مرغ و بوقلمون موجب بوی زهم و نامطبوع گوشت آنها شود.

نوع خوراک و دارویی که مرغ و بوقلمون در طول رشد خود استفاده می کنند می تواند در ایجاد بوی نامطبوع آنها موثر باشد.

برخی افراد برای سفید شدن گوشت مرغ، آن را در آب کلر قرار می دهند که بوی زهم ایجاد می کند.

ترکیب پودر ماهی با تغذیه مرغ یکی از عوامل موثر در ایجاد بوی زهم مرغ است.

آموزش رفع بوی زهم مرغ در خانه

راهکارهایی برای از بین بردن بوی زهم مرغ و بوقلمون

هنگام خرید بوقلمون ومرغ تازه و بدون هیچ آثار فسادی انتخاب کنید. گوشت مرغ و بوقلمون تازه نسبت به نوع یخ زده آن طعم و مزه بهتری دارد.

پس از شستشوی مرغ و بوقلمون، از ادویه ها، چاشنی ها و سبزیجات معطر برای پخت و از بین رفتن بوی زهم آنها استفاده کنید.

افزودن زنجبیل رنده شده تازه در از بین بردن بوی زهم مرغ و بوقلمون موثر است. زنجبیل عطر و طعم فوق العاده ای به مرغ و بوقلمون اضافه می کند. در صورتی که به زنجبیل تازه دسترسی ندارید می توانید از پودر زنجبیل استفاده کنید.

هنگام پخت بهتر است از آب استفاده نکنید و یا مقدار بسیار کمی به آن آب اضافه نمائید. مرغ و بوقلمون را در قابلمه قرار داده و اجازه دهید با حرارت ملایم و آب خودشان بپزند.

اضافه کردن برخی از ادویه ها مانند میخک، فلفل سیاه، چوب دارچین و برگ بو در رفع بوی زهم مرغ و بوقلمون موثر است.

زعفران آب کرده یکی ز چاشنی هایی است که می تواند هم بوی زهم مرغ و بوقلمون را از بین ببرد و هم باعث خوشرنگ شدن آنها شود.

پودر پاپریکا یکی از افزودنی هایی است که می تواند علاوه بر خوشرنگ شدن گوشت مرغ و بوقلمون، به رفع بوی زهم آنها کمک کند.

برای از بین بردن بوی زهم مرغ و بوقلمون می توان مقداری آب لیمو یا سرکه در انتهای پخت به آنها اضافه کرد.

آموزش رفع بوی زهم مرغ در خانه

استفاده از کرفس، هویج،فلفل دلمه ای خرد شده و پیاز در لابه لای تکه های مرغ و بوقلمون در هنگام پخت، تاثیر زیادی در از بین بردن بوی زهم و نامطبوع آنها دارد.

قبل از کباب کردن گوشت مرغ و بوقلمون، می توانید از سبزیجات معطری همچون سیر و پیاز رنده شده، جعفری خرد شده و فلفل دلمه نگینی شده استفاده کرده و گوشت را به مدت ۲ ساعت در ترکیب این سبزیجات قرار دهید تا بوی زهم آن از بین برود.سپس آنها را کباب کنید.

ماست یکی از مواد موثر در از بین بردن بوی زهم مرغ و بوقلمون است. قبل از کباب کردن مرغ و بوقلمون، تکه های گوشت را در ماست قرار دهید.

روشهای دیگر از بین بردن بوی زهم مرغ و بوقلمون هنگام پخت

برای این کار می توانید تکه های مرغ و بوقلمون را با نمک آغشته کرده و در یک آبکش قرار دهید. سپس ظرفی مناسب در زیر آبکش بگذارید و به مدت چند ساعت درون یخچال قرار دهید تا آب گوشت خارج شود.

پس از آن تکه های مرغ یا بوقلمون را به خوبی شستشو دهید و به روش دلخواه بپزید.

مقداری آب روی تکه های مرغ یا بوقلمون بریزید به طوری که سطح آنها را بپوشاند. سپس روی حرارت بگذارید تا بجوشد. پس از جوشیدن آب، محتوای ظرف را درون آبکش بریزید. مرغ یا بوقلمون را با آب گرم بشوئید و با استفاده از موارد ذکر شده آن را مزه دار کنید. با این روش بوی زهم مرغ و بوقلمون به طور کلی از بین می رود و پس از پخت بوی نامطبوعی نخواهد داشت.

نکته 

بوی زهم مرغ و بوقلمون ارتباط زیادی به نوع تغذیه و عدم تازگی آنها دارد. مرغ و بوقلمون با کیفیت بوی زهم ندارد اما چون گوشت خریداری شده  تا از کشتارگاه به دست شما برسد مدتی طول می کشد و باکتریهای به سرعت جذب گوشت می شوند. شرایط نگهداری مرغ و بوقلمون تاثیر زیادی در بوی زهم گوشت آنها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا