ترفند ساده برای از بین بردن بوی سوختگی از خانه

گاهی وقتی چیزی می سوزد بوی آن تا مدت ها در خانه باقی می ماند و یا وسایل بوی سوختگی میگیرند که رفع آن با مواد طبیعی خانگی کار خیلی دشواری نخواهد بود.

ترفندهای موثر برای رفع بوی سوختگی از تمام سطوح خانه

به گزارش سبک ایده‌آل همه ی ما ممکن است در طول دوره ی خانه داری با بوی سوختگی مواجه شده باشیم اما برای از بین بردن بوی آن چه کار باید انجام دهیم؟ اولین قدم این است که شی سوخته را دور بیندازید، همه درها و پنجره ها را باز کنید و پنکه را روشن کنید یا حوله ای را مرطوب و تکان دهید این کار بوی اطراف اتاق را پراکنده خواهد کرد.

برای به حداقل رساندن بو می توانید خوشبو کننده هوا را اسپری و یا یک شمع روشن کنید اما اینها فقط بو را به طور موقت پنهان می کنند. اما برای رهایی از بوی بد، باید به اقدامات سخت تری متوسل شوید. برخی از روش های ذکر شده در در این بخش از نکات خانه داری سبک ایده‌آل به نقل از نمناک را امتحان کنید.

این نکات مطرح شده با هدف رفع بوی سوختگی از خانه را می توان بررسی و راه های از بین بردن بوی سوختگی و پاکسازی هوا در منزل را امتحان کرد. با این کار، توصیه می شود سیستم تهویه هوا را برای مدتی خاموش کنید. هوای طبیعی می تواند خیلی سریع تر بو را از بین ببرد و به گردش هوای پاک در اطراف خانه کمک کند.

بوی سوختگی

راهکارهای طبیعی و گیاهی برای رفع بوی سوختگی از خانه

میخک

۱۵ تا ۲۰ عدد میخک در یک لیتر آب در قابلمه بریزید و اجازه دهید تا نیم ساعت بجوشد. این روش به تنهایی باعث رفع بوهای بد خواهد شد. میخک ها دوباره می توانند استفاده شوند تا به شگل طبیعی آشپزخانه را از مواد شیمیایی مضر پاکسازی کنند.

دارچین

کاسه ای پر آب روی شعله اجاق گاز قرار دهید و تعدادی چوب دارچین یا کمی از پودر آن را داخل آن بریزید و اجازه دهید روی شعله ملایم کم کم به جوش آید. عطر دارچین فضا را معطر کرده و بوی حاصل از سوختگی و حتی سرخ کردنی را از بین خواهد برد.

سرکه سفید

یک لیتر آب را با دو فنجان سرکه سفید بجوشانید تا با این شیوه به جذب بوی سوختگی کمک کنید. اگر نان دارید، کمی سرکه روی تکه های آن بریزید و آن را در مکان های مختلف در اطراف آشپزخانه بگذارید تا بوی سوختگی را از بین ببرد.

لیمو

برش های لیمو را در آب بجوشانید و اجازه دهید چند دقیقه در همان حالت جوش باقی بماند تا عطر مرکبات در خانه پیچیده و بوی بد سوختگی رفع شود.

قهوه

قهوه بوی مطبوعی دارد، گذاشتن قهوه در طول شب در مایکروویو پس از پاک کردن آن می تواند به رفع بوی بد بخصوص بوی سوختگی کمک کند. همچنین می توانید با جوشاندن قهوه داخل ظرف آب بوی نامطبوع سوختگی را از خانه رفع کنید.

وانیل

توپک های پنبه را به عصاره وانیل آغشته کنید و در تمام اتاق قرار دهید تا بوی بد و سوختگی را جذب کند.

پیاز

پیاز را در یک کاسه آب ریخته و بعد از آغشته شدن کامل پیازها به آب به چند ظرف کوچکتر منتقل کنید، ظروف حاوی آب و پیاز را در سرتاسر اتاق قرار دهید تا به جذب بو کمک کند.

زغال

در مطالب قبلی بخش رازهای خانه داری نمناک گفتیم که زغال یک جاذب بو است، پس برای رفع بوی سوختگی از خانه آن را در کاسه قرار داده و در مکان های بودار قرار دهید ، به این شکل بوی زننده به تدریج کاسته می شود.

قند و ادکلن

داخل یک ظرف کوچک کمی ادکلن خوشبو بریزید و یک حبه قند چهار گوش داخل آن بیندازید ، طوری که ادکلن را خوب جذب کند و قند خیس شود ، سپس قند را آتش بزنید و وقتی ادکلن تمام شد قند را خاموش کنید این روشی است موثر برای رفع بوی بد سوختگی از خانه.

ترفند رفع بوی سوختگی از دیوارها وکاشی ها

تمام دیوارها و کاشی های را با استفاده از خمیر جوش شیرین پاک کنید. هم چنین می توانید قبل از استفاده از جوش شیرین، سفید کننده کلر بزنید. اما مراقب باشید و تنها در صورتی که مطمئن هستید به سطح آسیب نمی رساند ، از آن استفاده کنید.

از این روش برای تمیز کردن پیشخوان و تمام سطوح سوخته میتوانید استفاده کنید. پنجره ها را نیز با استفاده از تمیز کننده های شیشه و پنجره تمیز کنید.

از بین بردن بوی سوختگی از لوازم و مبلمان

با اینکه ممکن است بوی سوختگی از بین رفته باشد، اثاثیه و مبلمان منزل ممکن است بو را جذب کرده باشند پس باید برای این مورد هم راه حلی بدانید . یک راه حل موقت برای اسپری پارچه روی صندلی ها وجود دارد. برای رهایی کامل از آن، باید اقدام قوی تر انجام دهید. تمام چیزهایی که قابل شستشو و قابل جابجایی هستند ( مبل، پرده ها) را می توان با استفاده از شامپو و شوینده شست.

  • برای شست وشوی چرم، یک فنجان سرکه سفید را به آب اضافه کرده و همه سطوح را به آرامی پاک کنید.
  • می توانید از محلول صابون بسیار ملایم برای تمیز کردن چرم استفاده کنید.
  • برای آبکشی آن از آب مقطر استفاده کنید.
  • هرگز از پاک کننده قوی و یا پاک کننده های آمونیاکی روی چرم استفاده نکنید.

دستورالعمل ها را در زمینه مراقبت و تمیز کردن چرم و لوازم داخلی دنبال کنید. اگر آیتم ها نمی تواند با روش بالا تمیز یا شسته شود، قرار گرفتن لوازم در معرض هوای پاک می تواند این کار را انجام دهد. کافیست وسایل را چند روز در فضای باز و در معرض باد قرار دهید. از قرار دادن آن در نور خورشید مستقیم خودداری کنید زیرا موجب رنگ پریدگی می شود . صبر داشته باشید چراکه این روش ممکن است چند روز طول بکشد.

نحوه رفع بوی سوختگی از فرش و موکت ها

برای از بین بردن بوی سوختگی و تمیز کردن فرش ها، کمی جوش شیرین را روی کل فرش بریزید. سپس یک شب اجازه دهید در همان حالت باقی بماند و روز بعد جارو کنید، این روند را در صورت نیاز تکرار کنید.

فرش را با استفاده از شامپو فرش تمیز کنید. سپس چند کاسه را با سرکه سفید یا عصاره وانیل پر کنید و شب آن ها را روی فرش بریزید تا بوی سوختگی از بین برود. فرش ها متخلل هستند و بوهای بد را جذب می کنند که خلاص شدن از شر آن ها دشوار است.

برطرف کردن بوی سوختگی از داخل مایکروفر و فر

 سرکه

اگر مواد غذایی را در مایکروویو بسوزانید لوازم را به طور کامل با مخلوطی از سرکه و آب تمیز کنید.

 جوش شیرین

یک قوطی جوش شیرین را داخل مایکروفر بگذارید و اجازه دهید یک روز در داخل آن باقی بماند، بو ناپدید می شود و بوی تمیزی به مشام می رسد.

 لیمو

روش دیگر این است که بعد از تمیز کردن مایکروویو با آب و سرکه، آب لیمو تازه را در آن حرارت دهید و بگذارید ۲۴ ساعت بماند.

روشی موثر برای رفع بوی سوختگی از مایکروفر

روش های ذکر شده در بالا موثر هستند، اما ممکن است به طور کامل این بوها را از بین نبرند . بوی سوخته می تواند مقاوم باشد و می تواند مدتی طول بکشد تا خانه دوباره تمیز شود. زمان می برد تا بو به طور کامل از خانه ناپدید شود پس صبور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا