ترفند شناسایی برند اصل از تقلبی+ عکس

۱۴ برند مشهور دنیا و روش هایی برای تشخیص محصول تقلبی از اصل در آن ها را بررسی می کنیم

بسیاری از برندهای مشهور دنیا با مشکل ساخت نمونه های تقلبی از محصولات آن ها مواجه هستند. جدا از ضرر مالی این امر برای برندها و ضربه ای که می تواند به اعتبار آن ها وارد سازد، محصولات تقلبی برای مصرف کنندگان هم دردسرساز هستند. چرا که هم امکان کلاهبرداری مالی از آن ها را فراهم می کنند و هم می توانند سلامت آن ها را در معرض خطر قرار دهند.

کفش های آدیداس

در کفش های اصل آدیداس، سوراخ بندها حلقه ی فلزی ندارد، مگر در بعضی مدل های قدیمی تر. به علاوه، فراموش نکنید که تعداد سوراخ ها را هم بشمارید. در کفش های اصل آدیداس، ۶ سوراخ در مدل های بچگانه و زنانه و ۷ سوراخ در مدل های مردانه وجود دارد.

لوگویی که در پشت کفش وجود دارد را بررسی کنید. اگر کفش اصل باشد، سایز لوگو باید بزرگ و روی کفش درست و مرتب حک شده باشد. در مدل های تقلبی معمولاً لوگو کوچک و دفرمه، همراه با اشتباه املایی است.

به فرم پاشنه توجه کنید. در کفش های اصل آدیداس پاشنه تخت و در کفش های تقلبی پاشنه گرد است. به علاوه، به خاطر داشته باشید که آدیداس سال ها است کفشی که لوگوی آن روی پاشنه حک شده باشد تولید نمی کد، بنابراین کفش های اصل آدیداس روی پاشنه ی خود لوگویی ندارند.

شماره سریال روی لیبل زبانه ی کفش را بررسی کنید. در کفش های اصلی آدیداس لنگه های چپ و راست هر کدام شماره سریال متفاوتی دارند. اما در کفش های تقلبی شماره سریال هر دو لنگه یکی است.

عطرهای شنل

ابتدا ظاهر شیشه ی عطر را بررسی کنید. کلمات روی لیبل با حروف بزرگ نوشته شده باشند و کج نباشند. حلقه ی دور گردن بطری را بررسی کنید. باید کاملاً اندازه باشد و در وسط قرار گرفته باشد.

ته بطری را نگاه کنید. نوشته ها نباید هیچ اشتباه املایی داشته باشند و کج نباشند. بارکد عطر را بررسی کنید. در عطرهای اصل شنل می توان بارکد را در پشت شیشه و همینطور ته جعبه ی عطر پیدا کرد.

کیف های لویی ویتون

مطئن شوید طرح روی کیف در همه ی قسمت های آن به طور یکدست وجود دارد.

LV های پشت کیف باید سر و ته باشند. این امر به دلیل شکل تولید کیف های لویی ویتون است.

قسمت های فلزی و زیپ کیف را بررسی کنید. باید از فلز واقعی درست شده باشند و روکش طلایی داشته باشند.

رژلب های مک

جعبه ی رژلب را بررسی کنید. نام مدل و بارکد باید روی یک برچسب ذکر شده باشد.

شماره سریال روی لوله ی رژلب را نگاه کنید. در رژلب های اصل مک شماره سریال با حروف A، B یا C شروع می شوند و به دنبال آن دو عدد وجود دارد، مانند A44.

لوگوی مک روی در رژلب را بررسی کنید. لوگو باید ظاهری تقریباً کنده کاری داشته باشد. ارتفاع فونت هم باید بسیار کمتر باشد و حروف باید نزدیک به هم باشند. نقاط دور حرف A هم باید کاملاً گرد باشند.

رژلب را بو کنید. اگر اصل باشد یک بوی وانیل ملایم حس خواهید کرد. رژلب های تقلبی مک بویی میوه ای یا آبنباتی دارند.

دستبندهای لاو کارتیه

در زیورآلات اصل کارتیه، نوع فلز روی آن ها حک شده، مثلاً Au750 برای طلای ۱۸ عیار یا Pt950 برای طلای سفید.

وزن دستبند را بررسی کنید. دستبندهای اصل لاو کارتیه بسته به طراحی شان بین ۳۰ تا ۳۸ گرم وزن دارند.

شماره سریال دستبند را بررسی کنید. شماره سریال باید روی هر دو نیمه ی دستبند حک شده باشد.

لباس های رالف لورن

لوگوی اسب سوار را بررسی کنید؛ باید دوخت مرتب و تمیزی داشته باشد و هیچ نخ بیرون زده ای نداشته باشد.

ساعت های تیسوت

در ساعت های اصل تیسوت روی پیچ تنظیم ساعت یک حرف بزرگ T کنده کاری شده است. اگر این حرف به صورت برچسب یا چاپی باشد، یعنی احتمالاً ساعت تقلبی است.

کفش های کانورس

در کفش های اصل کانورس، روی زبانه ی کفش لیبلی وجود دارد که اطلاعات مدل در آن ذکر شده، از جمله شماره سریال، جنس کفش و سایز آن. اندازه ی سایز باید به سانتیمتر باشد و اگر به میلی متر بود یعنی احتمالاً کفش تقلبی است.

کفش های تقلبی کانورس ممکن است یک ستاره ی کوچک در حوالی مرکز کف کفش کم داشته باشند. اگر کفش اصل باشد، کف آن لوزی هایی وافل مانند با خطوط عمودی و افقی وجود دارد.

عینک آفتابی های ری بن

پدهای بینی عینک را بررسی کنید. اگر عینک اصل باشد حروف RB روی آن حک شده است. علاوه بر این، پدها باید شفاف یا به رنگ هلویی کمرنگ باشند و لولاها نیز باید با ۴ میخ فلزی به فریم عینک پیچ شده باشند.

کفش های آگ

در کفش های اصل آگ، لنگه ی چپ یک برچسب مخصوص دارد که لوگوی آگ و تصویری از خورشید روی ان وجود دارد و با چرخاندن آن تغییر رنگ می دهد. کف کفش هم باید نام شرکت و یک حرف R درون دایره داشته باشد.

دسته های ایکس باکس

در دسته های اصل ایکس باکس، در بالای سیم دسته یک برآمدگی وجود دارد که دسته های نقلبی فاقد آن هستند.

کیف های کنکن

محصولات اصل برند کنکن، زیپ ها از YKK هستند و روی زبانه ی آن ها، یک طرف لوگوی Fjällräven قرار دارد و طرف دیگر لوگوی روباه.

محصولات لگو

محصولات اصل لگو خطوط گردتر و صاف تری دارند و لوگوی شرکت روی تمامی قطعات آن وجود دارد. لوگو به شکل برآمده است و چاپی نیست و امکان پاک کردن آن وجود ندارد.

شلوارهای لیوایز

شلوارهای لیواسز اصل دوختی قوسی شکل دارند که باعث شکل گیری یک لوزی روی جیب های پشت می شودو. اگر دوخت قوسی درست نباشد یا آن لوزی وجود نداشته باشد، شلوار احتمالاً تقلبی است.

لیبل چرمی پشت شلوار را بررسی کنید که اشتباهی نداشته باشد. مدل و اندازه ی قسمت های کمر و پا باید با حروف مشکی رنگ حک شده باشد.

رنگ لیبل چرمی نباید خیلی روشن یا خیلی تیره باشد و با شستشو نیز نباید کمرنگ شود.

اگر لیبل در وسط قرار نداشته باشد یا اشتباه املایی در آن وجود داشته باشد یعنی شلوار تقلبی است.

منبع
روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا