ترکیب رنگ‌هایی که شیک‌پوشی شما را زیر سئوال می‌برد

انتخاب رنگ لباس و ست کردن آن ها در تیپ و استایل شما اهمیت زیادی دارد. پوشیدن برخی از رنگ ها باهم مناسب نیستند و هیچ جذابیتی ندارند.

به گزارش پارسینه، دانش رنگ شناسی و استفاده درست از رنگ ها در تیپ و استایل شخصی تان بسیار تاثیر گذار است. هر چند انتخاب رنگ لباس یک امر سلیقه ای است و به شخصیت افراد برمی گردد اما به این دلیل که رنگ ها در پوشش ما و اطرافیانمان اثر غیر قابل انکاری می گذارد، باید در انتخاب رنگ لباس دقت کرد و هرگز برخی از رنگ ها را با یکدیگر نپوشید. در این بخش از دنیای مد به شما می گوییم چه رنگ هایی را نباید با هم بپوشید.

اشتباه در رنگ لباس

قهوه ای از رنگ های محبوب در نیمه دوم سال و مناسب حال و هوای سرد فصل پاییز و زمستان است. در ست کردن این رنگ با سایر رنگ ها باید دقت کنید. بهتر است قهوه ای و مشکی را در ست کردن لباس استفاده نکنید زیرا اینگونه استایل شما درخششی نخواهد داشت.

ست قهوه ای و مشکی

خاکستری و قهوه ای

رنگ قهوه ای و خاکستری هر دو از رنگ های خنثی هستند و ست کردن آنها با یکدیگر سبب می شود که ظاهری خسته و کسالت آور به افراد دهد. اگر می خواهید این دو رنگ تاثیرگذاریشان را از دست ندهند، باید از آنها در کنار رنگ های سفید، گرم و روشن استفاده نمایید.

آبی تیره و مشکی

بسیاری از افراد همیشه مشکی را انتخابی زیبا و بسیار مطمئن می دانند اما ست کردن مشکی با همه رنگ ها درست نیست و پوشیدن یک لباس آبی تیره به همراه یک کت مشکی چندان مناسب به نظر نمی رسد. می توانید به همراه رنگ آبی تیره ، لباس نقره ای بپوشید و اینگونه جلوه ای زنده و پرانرژی ایجاد نمایید.

ست آبی تیره و مشکی

قرمز و سبز

سبز روشن و صورتی

رنگ سبز، نماد طبیعت، حیات و سرزندگی است اما جزو رنگ هایی است که به سختی با هر رنگی ست می شود. ترکیب رنگ صورتی و سبز برای استایل روزانه انتخاب مناسبی نبوده و واقعاً زیبا نیست.

ست سبز و صورتی

سبز و نارنجی

رنگ سبز طرفداران زیادی در دنیای مد دارد اما در صورت پوشیدن لباس رنگ سبز باید از رنگ مناسبی استفاده نمایید. رنگ سبز در اصطلاح رنگ خنثی است این به این معنی است که دقیقا وسط رنگ های گرم و سرد واقع شده است و ست کردن آن با رنگهای گرم مناسب به نظر نمی رسد، پس دو طیف رنگی سبز و نارنجی اصلاً کنار هم زیبا نیستند.

سبز و نارنجی از رنگ های بسیار زنده هستند و استفاده از این ۲ رنگ در کنار هم ترکیب شلوغی ایجاد می کند. رنگ سبز و نارنجی را جداگانه با رنگ های سرد و خنثی مثل طوسی، قهوه ای، کرم و مشکی سِت کنید.

بنفش و زرد

بنفش از رنگ هایی است که اگر آن را انتخاب کنید استایلتان متفاوت به نظر می رسد. بنفش و زرد تضادی زیادی باهم داشته و زرد تکمیل کننده رنگ بنفش است. شاید ترکیب این دو رنگ به نظر برخی از افراد خیلی بد نباشد، اما رنگ های بهتری برای ست کردن با رنگ بنفش وجود دارد.

مشکی و زرد

قرمز با بنفش، نارنجی و صورتی

رنگ قرمز می تواند ته رنگ نارنجی یا ته رنگ بنفش داشته باشد، و این دو رنگ قرمز متفاوت در کنار هم افتضاح می شوند! دلیل این عدم همخوانی آن است که نارنجی یک رنگ گرم است، در حالی که بنفش از دسته رنگ های سرد است.ست قرمز و نارنجی

نکات بسیار مهم ست کردن رنگ لباس

  1. استفاده از رنگ های اصلی در کنار هم کار دشوار و سختی است و برای هر سِت و استایلی مناسب نیستند . رنگ های اصلی با رنگ های خنثی بسیار خوب سِت می شوند.
  2. رنگ های پایه و تیره که بسیار بهم نزدیک هستند را نباید در کنار هم پوشید زیرا ترکیب خوبی با هم نمی سازند و باعث پیرتر به نظر رسیدن می شوند. رنگ های پایه را با رنگ های روشن و گرم به کار ببرید.
  3. پوشیدن لباس هایی با رنگ های مکمل و متضاد برای هرجایی مناسب نیست و جسارت خاصی می خواهد.
  4. رنگ های روشن و تقریبا مثل هم مانند سفید و کرم روشن را با هم سِت نکنید چرا که ترکیب جذابی با یکدیگر نمی سازند و ظاهری بی حال و یکدست برای شما ایجاد می کنند. رنگ سفید یا کرم را با رنگ قهوه ای سِت کنید.
  5. در استایل خود هرگز بیش از ۳ رنگ را به کار نبریدو از رنگ سوم فقط در جزئیات و اکسسوری ها استفاده نمایید.

منبع: نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا