تمام حواشی حضور دختر سردار سلیمانی در برنامه مهلا

فاطمه سلیمانی یکی از فرزندان سردار شهید قاسم سلیمانی در روز‌های گذشته مهمان برنامه اینترنتی مهلا بود که به مناسبت ماه محرم از پلتفرم روبیکا پخش می‌شود. فاطمه سلیمانی در این برنامه صحبت‌هایی درباره‌ی پدر خود مطرح کرد که بازتاب فراوانی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها داشت. همچنین آرایش چهره‌ی فاطمه سلیمانی نیز مورد توجه و بحث کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

به گزارش سبک ایده آل، فاطمه سلیمانی یکی از فرزندان سردار شهید قاسم سلیمانی در روز‌های گذشته مهمان برنامه اینترنتی مهلا بود که به مناسبت ماه محرم از پلتفرم روبیکا پخش می‌شود. فاطمه سلیمانی در این برنامه صحبت‌هایی درباره‌ی پدر خود مطرح کرد که بازتاب فراوانی در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها داشت. همچنین آرایش چهره‌ی فاطمه سلیمانی نیز مورد توجه و بحث کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

برخی کاربران می‌گفتند فاطمه سلیمانی با توجه به جایگاهی که دارد باید تحت الگو‌های مدنظر آن‌ها رفتار کند، برخی دیگر معتقد بودند او جسورانه و بدون ریا رفتار کرده، پس قابل ستایش است و برخی دیگر هم از این فرصت برای نقد استفاده کردند و از گشت ارشاد و حجاب و… مسائل دیگر گفتند. جالب است که در این میان مجری برنامه، محمد حسین پویانفر، مداح مشهور هم از سمت کاربران به اصطلاح ارزشی مورد نقد شدید قرار گرفت و آن‌ها توقع داشتند که پویانفر قبل از برنامه تمهیدی بچیند که چنین حواشی‌ای ایجاد نشود.

یکی از کاربران با انتشار تصویر زیر نوشت: اولین بار تو این مراسم از آرایش فاطمه سلیمانی تعجب کردم. ولی دوستان گفتن به تو چه دیدم راست میگن. ولی خب هنوز متعجبم، چون همیشه دختران و همسران مقامات بدون آرایش بودن. به هرحال خوبه که خودشه.

سعا هم به منتقدان آرایش فاطمه سلیمانی کنایه زد و نوشت: الان فاطمه سلیمانی چیکاره است؟ به کسی گیر داده؟ گفته بی‌حجابی‌ها رو بگیرید؟

مهدی مهاجر نوشت: آقاجون شاید روش من به خانم فاطمه سلیمانی نزدیک نباشه، ولی به عنوان یک انسان و یک خانم حق آزادی انتخاب رو باید داشته باشه و کسی که به آزادی اعتقاد داشته باشه نباید در روش خصوصی مردم دخالت کرد، اجازه بدید فرهنگ عدم دخالت در امور شخصی آدم‌ها را ارتقاء دهیم.

نظر کاربری به نان حضرت آدم: نمی‌توان خرده گرفت.. یک بانو که مثل اکثر بانوان دوست دارد آرایش زنانگی داشته باشد.. اگر یک عده حرف زیادی می‌زنند دلیل نمی‌شود به یک بانو خرده بگیریم، چون دختر فلانی است. فاطمه خانم اتفاقا کار خوبی کرده.. نشان داده که برخی شکر زیادی می‌خورند

نظر مینا: سردار سلیمانی خودش سخنرانی کرده گفته اون دختر بدحجاب هم دختر منه! مرزبندی نکنیم که بچه حزب اللهی‌ها فقط با هم برن و بیان بعد خانم مذهبی نما امروز اومده به دختر بدحجاب میگه حداقل امروز اومدی مراسم موهاتو بپوشون دیگه و ناراحتش کرد.

این هم نظر سُل: حالا خیلیا به آرایش دختر قاسم سلیمانی انتقاد کردن. من معتقدم که هیچ اشکالی نداره میک‌آپ داشته باشه، مژه بکاره، ناخنش کاشت و گوشیش آیفون باشه. فقط اگه کسی خودش این کارو می‌کنه، نباید دیگران رو منع کنه
همچنین یکی از بخش‌های صحبت‌های فاطمه سلیمانی در برنامه مهلا که مورد توجه قرار گرفت روایت او از «غارت» وسایل پدرش از جمله انگشتر وی، پس از انفجار از سوی اطرافیان بود.

فاطمه سلیمانی در این برنامه از علاقه‌ی پدرش به تماشای برخی سریال‌های آمریکایی همچون «۲۴»، «فهرست سیاه» و «خانه کاغذی» نیز گفت.

با این حال، پس از انتشار گسترده‌ی این صحبت‌های فاطمه سلیمانی در شبکه‌های اجتماعی، این بخش از برنامه در نسخه‌ی بارگذاری شده در پلتفرم روبیکا حذف شد.

برخی حذف این بخش را به نظارت ساترا و اعمال ممیزی بر این برنامه مرتبط دانستند، اما رئیس ساترا، سعید مقیسه در گفتگویی با خبرگزاری مهر تأکید کرد این حذفیات از طرف ساترا نبوده است.

وی در اینباره توضیح داد: حذف این بخش از سخنان دختر شهید حاج قاسم سلیمانی بر اساس نظر ارزیاب تعیین‌شده از سوی ساترا نبوده است.

محمد صادق افراسیابی، معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا هم در توضیح تکمیلی در این زمینه به خبرگزاری مهر گفت: بر خلاف شایعات مطرح شده در فضای مجازی حذف بخشی از سخنان خانم فاطمه سلیمانی در خصوص سریال‌های مورد علاقه‌ی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از سوی ساترا نبوده است.

فاطمه سلیمانی همچنین در این برنامه ماجرای بمب گذاری خانه شهید سلیمانی و بخشش عاملان آن توسط پدرش را تعریف کرد.

درباره برنامه مهلا

ویژه برنامه اینترنتی مهلا که به مناسبت ماه محرم هر روز در پلتفرم روبیکا پخش می‌شود به یکی از جنجالی‌ترین موضوعات این روز‌ها تبدیل شده است و تقریباً پس از پخش هر قسمت از این برنامه، ویدئو‌های آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست و سوژه‌ی بحث کاربران می‌شود.

برنامه‌ی گفتگو محور مهلا با مجری گری محمد حسین پویانفر، مداح مشهور، امسال چهارمین فصل خود را سپری می‌کند. این برنامه‌ی مناسبتی گرچه در ماه محرم سال‌های گذشته نیز پخش شده بود، اما اظهارات بحث برانگیز برخی مهمانان فصل جدید آن سبب شده برنامه مهلا امسال مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد و نقل محافل شود.

سردار شهید قاسم سلیمانی چند فرزند دارد؟

دختر سردار سلیمانی در برنامه مهلا

سردار سلیمانی ۵ فرزند دارد: نرجس، حسین، فاطمه، زینب و رضا.

زینب سلیمانی شناخته شده‌ترین فرزند شهید سلیمانی است. او در سال ۹۹ با پسر سید هاشم صفی الدین، معاون اجرایی حزب الله لبنان ازدواج کرد که بعد از سید حسن نصرالله، نفر شماره‌ی دو حزب الله لبنان محسوب می‌شود و و پسر عموی مادر سید حسن نصرالله نیز هست.

نرجس سلیمانی خواهر بزرگ‌تر زینب سلیمانی نیز از سال ۱۴۰۰ عضو شورای اسلامی شهر تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا