تمیز کردن فر و تستر به روش‌های راحت و آسان

معمولا داخ فر، سقف و دیواره‌های آن بعد از مدتی غذا پختن داخل آن، چرب و کثیف می‌شود و تمیز کردن آن به راحتی تمیز کردن اجاق گاز نیست.

دانستن ترفند‌های خانه‌داری برای داشتن خانه‌ای تمیز، مرتب و بدون هیچگونه مشکل ضروری است. این ترفند‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید همه مشکلات مربوط به خانه و آشپزخانه را با خیال راحت و در مدت زمان بسیار کوتاهی با اطمینان حل کنید. یکی از مشکلات مهم در خانه‌داری تمیز کردن داخل مایکروفر، فر یا تستر است. معمولا داخ فر، سقف و دیواره‌های آن بعد از مدتی غذا پختن داخل آن، چرب و کثیف می‌شود و تمیز کردن آن به راحتی تمیز کردن اجاق گاز نیست.استفاده از بعضی شوینده‌ها و تمیز کننده‌های شیمیایی نیز ممکن است مضر باشد؛ زیرا گاه مقداری از آن‌ها روی در و دیوار فر باقی می‌ماند و ممکن است بعد از روشن شدن فر، بخار ناشی از آن روی غذا بنشیند.ما در این مطلب قصد داریم یک روش بسیار آسان و طبیعی را برای تمیز کردن داخل فر، مایکروفر و تستر به شما کاربران گرامی آموزش بدهیم؛ پس در ادامه مطلب همراه باشید.

 

برای تمیز کردن راحت و آسان چربی‌های روی دیواره فر، مایکروفر یا تستر کافی است مقداری آب جوش را داخل یک کاسه مناسب فر یا مایکروفر بریزید؛ سپس چند عدد لیمو ترش را برش بزنید و داخل آب جوش بیاندازید.

 

حالا ظرف محتوی آب جوش و لیمو را داخل فر، مایکروفر یا تستر بگذارید و درب آن را ببندید. فر را روشن کنید و مدت ۱۵ دقیقه زمان بدهید تا ظرف داخل فر یا مایکروفر باشد.

 

بعد از ۱۵ دقیقه فر را خاموش کنید. حالا دیواره‌ها را به راحتی با یک اسکاج نرم یا دستمال تمیز کنید. اگر چربی‌ها کهنه بودند و با این روش به خوبی پاک نشدند، کافی است داخل همان ظرف کمی مایع ظرفشویی بریزید؛ سپس اسکاج، فرچه یا مسواک را داخل آن بزنید و روی سقف و دیواره‌های فر یا مایکروفر بکشید تا تمیز شود و بعد با یک دستمال تمیز و نم‌دار دیواره‌ها را پاک کنید.

 

با این روش داخل فر و مایکروفر شما به راحتی تمیز می‌شود؛ همچنین به دلیل وجود لیمو ترش در آب جوش، فر و مایکروفر بوی بسیار خوب و مطبوعی می‌گیرد.

 

منبع: فرادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا