توصیه هایی برای تابستان؛ در هوای خشک چگونه از پوست مراقبت کنیم؟

هوای خشک به پوست آسیب وارد می کند از این رو اگر در مناطقی با آب و هوای خشک هستید یا قصد مسافرت به این مناطق را دارید در این مطلب روش های مراقبت از پوست در آب و هوای خشک ارائه می شود.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از دلگرم، مراقبت پوستی در آب و هوای گرم و خشک کویری و بیابانی چقدر اهمیت دارد . در حالیکه میدانید یکی از مناطقی که شاید جزو اولویت سفرهای نوروزی شما باشد . می تواند مناطق کویری با آسمان زیبا و پر ستاره خود باشد .
اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد گرما و خشکی بیش از اندازه آن مناطق است که نیاز است تا مراقبت از پوست ویژه‌ای را در این مناطق در هنگام سفر برای خود مورد ملاحظه قرار دهید.

محافظت از پوست بسیار اهمیت دارد، زیرا ظاهر پوست موارد بسیار زیادی را درباره ما نشان می دهد . زمانی که ما افرادی را برای اولین بار ملاقات می کنیم، به سرعت چهره و صورت آن ها را آنالیز می نماییم . و سعی می‌کنیم تا دریابیم که چه سن و سالی دارند، چه رنگ مویی دارند و غیره .

نگرانی درباره پوست در هر سنی که هستیم، روی ما تاثیر می گذارد . افراد نوجوان نگران لک ها و آکنه هایی تا دوره قبل از ۳۰ سالگی می باشند . افرادی که از سن ۳۰ سالگی می‌گذرند نیز نگرانی بیشتری درباره چین و چروک های صورت خود دارند .
برای جوان ماندن پوست در هر سنی که هستید تنها و تنها یک راه حل وجود دارد : مراقبت از آن . تولید کنندگان کرم های مراقبت از پوست تمایل دارند تا این باور را به وجود بیاورند که این راه حل را یافته اند . به نظر می رسد که این مسئله اندکی پیچیده تر است .

توصیه هایی برای تابستان؛ در هوای خشک چگونه از پوست مراقبت کنیم؟

می توانید با صرف هزینه های بسیار برای محصولات مراقبت از پوست، برای زیبایی و جوانی هر چه بیشتر خود تلاش کنید . اما باید از درون خود بیشتر روی این امر تمرکز داشته باشید.
آسیب های ناشی از نور خورشید و خشکی پوست یکی از مشکلاتی است که در مناطق کویری و بیابانی وجود دارد . و بسیار مهم است تا این امر را دریابیم و قدمی را برای جلوگیری از تاثیرپذیری پوست مان در این آب و هوا برداریم .

و از آسیب رسیدن به پوست و پیرتر نشان داده شدن آن، جلوگیری به عمل بیاوریم . حقیقت امر این است که حدود ۸۰ درصد از آسیب رسیدن به پوست و پیر شدن زودهنگام آن به عوامل محیطی بستگی دارد .
تنها ۲۰ درصد آن به ژنتیک ارتباط می‌یابد . پوست صورت در معرض خورشید می باشد، پس احتمال پیرتر شدن آن ناحیه نسبت به باقی بخش‌های بدن بیشتر می باشد . مگر اینکه شما از آن بسیار محافظت کنید .

گاهی اوقات سال ها طول می کشد تا آسیب های وارد شده به پوست نمایان شود . در هر صورت پوست ارگان مهمی از بدن است که محافظت از آن بیش از هر چیز دیگری می ارزد .
صورت و دست های خود را با یک ضد آفتاب محافظت کنید . کرم ضد آفتاب قدرتمند که مخصوص ساحل و مناطق کویری است بسیار در این زمینه توصیه می شود .

 

اما اگر شما مدت زمان اندکی را در چنین آب و هوا قرار می‌گیرید، لازم نیست که به سراغ فرمول های سنگینی از ضدآفتاب‌ها بروید . هم چنین به خاطر داشته باشید که با استفاده از عینک از چشم های خود در برابر نور خورشید نیز مراقبت کنید.

از محصولات ملایمی برای شستشو، رطوبت رسانی و لایه برداری پوست خود استفاده نمایید . محصولات بسیار زیادی در بازار وجود دارد که می توانید از آن ها انتخاب کنید. محصولات مراقبت از پوست را ارزیابی کرده و بیابید که کدام یک با نوع پوست شما مطابقت دارد .
بسیاری از افرادی که به این مناطق کویری و بیابانی سفر می کنند، پوست خشک را تجربه خواهند کرد . از این رو اگر نیاز به لایه برداری ملایمی دارید تا سلول های مرده پوست خود را از بین ببرید .

استفاده از مرطوب کننده در هنگام شب را از یاد نبرید تا رطوبت را دوباره به پوست خود باز گردانید . پیشنهاد ما استفاده از روغن های مرطوب کننده پوست است که به راحتی نسبت به کرم ها جذب پوست می شوند .

مطمئن باشید که به این ترتیب هنگامی که از خواب برمی خیزید، صورتی نرم، زیبا و شادابی خواهید داشت . هم چنین بسیار اهمیت دارد تا از مرطوب کننده همانند وازلین برای لب های خود استفاده کنید که آن ها را در این آب و هوای کویری و بیابانی مرطوب نگه می دارد .

همیشه یک بطری آب را نیز در طول سفر و هنگامی که از مناظر کویری لذت می برید . همراه داشته باشید تا آب رسانی به بدن خود را فراموش نکنید که یکی از مهمترین مواردی است که باعث شادابی پوست و بدن شما می شود .

ماساژ روزانه روش عالی برای شاداب نشان دادن و جوان نگه داشتن پوست . مخصوصا در این آب و هوای کویری می باشد .
چند سال پیش خانم ۸۰ ساله ای را ملاقات کردم که پوست صورت فوق العاده زیبا و جوانی داشت و از او راز این امر را پرسیدم . به من گفت که هر روز از ماساژ صورت استفاده می کند و این امر را از مادر و مادربزرگ خود یاد گرفته است .
بدون عمل جراحی پوست صورت خود را لیفت کنید.

 

هم چنان که ما رشد می کنیم، ماهیچه های صورت ما نیاز به تمرین کردن دارند تا میزان آسیب های وارد شده به بافت های این ناحیه را کاهش دهد . و باعث شل و افتادگی آن خصوصا در قسمت فک و پلک ها نشود .
تمرینات صورت باعث شادابی و انرژی بخشی شما نیز می شود و در آب و هوای کویری از خستگی و کدری پوست شما جلوگیری به عمل می آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا