حمله تند ترامپ به ستاره تیم ملی بانوان آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، بعد از باخت تیم ملی زنان این کشور به سوئد حمله تندی به بازیکنان آمریکا داشت. و چندین نفر از آن‌ها را به ضدیت با کشورشان متهم کرد.

به گزارش پارسینه پلاس به نقل از ورزش سه، تیم ملی زنان آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی فوتبال زنان. با شکست مقابل سوئد از صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی بازماند.

این شکست در آمریکا سر و صدای زیادی به پا کرده و انتقادات زیادی از تیم ملی زنان این کشور به دنبال داشت.

انتقاد ترامپ

اما عجیب‌ترین انتقادها از زنان آمریکا را دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق این کشور داشت. که حتی تعدادی از فوتبالیست‌های زن ملی‌پوش این کشور را به ضدیت با کشورشان متهم کرد.

ترامپ در شبکه اجتماعی Truth که توسط شخص او تاسیس شده نوشت: «برخی از بازیکنان تیم ملی زنان آمریکا مشخصا علیه کشور خودشان هستند».

دونالد ترامپ هوادار پر و پا قرص تیم ملی زنان آمریکا نیست. چرا که چندین نفر از بازیکنان این تیم به صراحت علیه او موضع‌گیری کرده و صحبت‌هایی تند درباره رئیس‌جمهور سابق آمریکا داشته‌اند.

در جام جهانی ۲۰۱۹ که آمریکا موفق شد قهرمان جهان شود مگان راپینو، ستاره آمریکا، حملات لفظی تندی علیه ترامپ انجام داد.

راپینو به نشانه اعتراض از خواندن سرود ملی کشورش سر باز زد و به رسانه‌ها گفت برای دیدار با رئیس‌جمهور به کاخ سفید نخواهد رفت.

او بعد از جام جهانی در مصاحبه‌ای شخص ترامپ را هدف گرفت و گفت:

«سیاست‌های ترامپ ضد کسانی مثل من است و من او را به رسمیت نمی‌شناسم».

دونالد ترامپ مگان راپینو را مسخره کرده است.

ترامپ انتقام می‌گیرد: مسخره کردن راپینو

تیم ملی زنان آمریکا که مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی بود دیروز در یک بازی دراماتیک مقابل سوئد در ضربات پنالتی باخت. تا در یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۳ حذف شده و حتی نتواند به مرحله یک‌چهارم صعود کند.

مگان راپینو در ضربات پنالتی ضربه‌اش را از بالای دروازه سوئد بیرون زد. و این بهترین فرصت برای ترامپ بود تا انتقامش را از این ستاره زنان آمریکا بگیرد.

ترامپ در شبکه اجتماعی شخصی‌اش Truth نوشت: «مجازات خوبی بود مگان»!

ترامپ: جو بایدن را مقصر دانست

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه نوشت:

«این شکست شوکه‌کننده کننده است و به هیچ وجه قابل قبول نیست. باخت به سوئد نماد اتفاقی است که در دوران جو بایدن ناکارآمد دارد برای کشورمان می‌افتد. ووک یعنی شکست. آمریکا دارد وارد جهنم می‌شود».

بازی مقابل سوئد آخرین بازی مگان راپینو در جام‌های جهانی بود. این بازیکن ۳۸ساله آمریکایی دو بار قهرمان جام جهانی زنان شده، یک مدال طلای المپیک، یک مدال برنز المپیک در کارنامه دارد.

او به مدت ۱۷ سال پیراهن تیم ملی کشورش را به تن کرده و اعلام کرده که تا پیش از دوره بعدی جام جهانی بازنشسته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا