حمید منوچهری دوبلور پیشکسوت فوت کرد

حمید منوچهری دوبلور پیشکسوت و باسابقه رادیو درگذشت.

به گزارش سبک ایده آل،  حمید منوچهری در سال ۱۳۲۰ در تهران متولد شد. حمید منوچهری در سال ۱۳۳۶ در ۱۶ سالگی به تشویق دوست خود هوشنگ کاظمی با نمایش‌های رادیوئی آشنا شد.حمید منوچهری در سن ۱۶ سالگی نیز از طریق هوشنگ کاظمی با حرفهٔ دوبلاژ آشنا شد. حمید منوچهری بامداد پنجشنبه ۱۱ مرداد دار فانی را وداع گفت. ممراسم کفن و دفن حمید منوچهری اعلام می شود.مدیر رادیو نمایش از درگذشت حمید منوچهری گوینده پیشکسوت رادیو ‌و هنرمند عرصه دوبله بعد از مدتی بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان خبر داد.

محسن سوهانی مدیر رادیو نمایش با اشاره به درگذشت حمید منوچهری بیان کرد: حمید منوچهری از دو ماه پیش دچار شکستگی شد و بعد از آن، چند باری در بیمارستان بستری شد و به خاطر کهولت سن مشکلات عدیده‌ای پیدا کرد.

وی اضافه کرد: او مشکلات ریوی داشت و بیماری به قلب او سرایت کرد و متأسفانه بامداد پنجشنبه ۱۱ مرداد دار فانی را وداع گفت.

سوهانی تصریح کرد: منوچهری در این چند ماه همچنان از عشق به رادیو می‌گفت و در این مدت بارها از او مشورت گرفتیم.

حمید منوچهری چندی پیش به دلیل بیماری در بیمارستان شهرام و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و این چند روز هوشیاری او پایین آمده بود.

حمید منوچهری ـ هنرمند باسابقه کشورمان ـ بیش از ۶۰ سال صدایش در رادیو و دوبله شنیده شد. این پیشکسوت ۸۲ ساله زاده‌ی ۹ دی ماه سال ۱۳۲۰ بود.

منوچهری در سال ۱۳۳۶ در شانزده سالگی با نمایش‌های رادیویی و یک سال بعد از طریق هوشنگ کاظمی با حرفه دوبله آشنا شد. او در سال ۱۳۴۲ با کمک نصرت الله محتشم به رادیو ایران آمد و در سال ۱۳۵۱ کارگردانی برنامه کودک رادیو را بر عهده گرفت، منوچهری تا سال ۱۳۵۷ چندین برنامه دیگر را کارگردانی کرد.

او علاوه بر گویندگی در فیلم های سینمایی همچون “مشت و تفنگ شکسته”، “شیطان صفتان”، “ماموریت”، “چهره دوم سقوط”، “جغد ها” و مجموعه های تلویزیونی “یکی از این روزها”، “داستان یک زندگی” و “معمای شاه” به عنوان بازیگر ایفای نقش داشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا