حوادث چهارشنبه‌سوری تا این لحظه

سازمان اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان، آسیب‌دیدگان و فوتی‌های حوادث "چهارشنبه‌سوری" را اعلام کرد.

به گزارش پارسینه پلاس، “چهارشنبه‌سوری” یکی از جشن‌های باستانی ایران است که در آستانه نوروز برگزار می‌شود اما متأسفانه در سال‌های اخیر، شیوه برگزاری این مراسم سنتی و اصیل، دستخوش تغییرات ناخوشایندی شده و این جشن قدیمی تبدیل به مراسمی برای انفجار مواد آتش‌زا و ترقه و مواد محترقه شده است.

تسنیم نوشت: متأسفانه سالانه تعداد زیادی از افراد در آستانه تعطیلات نوروزی، بر اثر انفجار این مواد دچار آسیب می‌شوند و عید نوروز را به کام خود و خانواده‌هایشان تلخ می‌کنند.

در این گزارش آمار لحظه به لحظه حوادث، مصدومین و فوتی‌های “چهارشنبه‌سوری” ارائه می‌شود:

ساعت ۱۵ ـ ۵۴۲ مصدوم و ۱۲ فوتی

جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اظهار کرد: از اول تا بیست و دوم اسفندماه ۵۴۲ نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد متأسفانه ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

وی افزود: تعداد ۴۱ نفر از مصدومان دچار قطع عضو، ۲۵۸ نفر دچار سوختگی و ۱۶۷ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند.

ساعت ۱۶ ـ ۵۵۱ مصدوم و ۱۲ فوتی

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۵۵۱ نفر از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۶ روز ۲۲ اسفندماه خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

بابک یکتاپرست افزود: تعداد ۴۳ نفر دچار قطع عضو، ۲۶۹ نفر دچار سوختگی و ۱۷۷ نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۰۲ نفر توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان‌ها اعزام شده‌اند و ۳۱۷ نفر نیز به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، ۲۰ نفر از این مصدومان نیز در محل حادثه درمان شده‌اند.

ساعت ۱۷:۳۰ – افزایش شمار آسیب‌دیدگان به ۶۲۳ نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به افزایش شمار آسیب دیدگان اظهار کرد: تا ساعت ۱۷:۳۰ امروز ۲۲ اسفندماه، ۶۲۳ نفر براثر حوادث چهارشنبه سوری آسیب دیده‌اند؛ از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

یکتاپرست افزود: ۴۳ نفر دچار قطع عضو، ۲۰۰ نفر دچار آسیب چشمی و ۲۸۴ نفر دچار سوختگی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا