سفر به گلستان افسونگر و گورستان باستانی خالد نبی

اردیبهشت فقط ماه سفر به شیراز نیست؛ ماه سفر به منطقه و گورستان باستانی خالد نبی در شهرستان کلاله در استان گلستان هم است که مناظر بدیعی و تاریخ افسون کننده ایی دارد.

به گزارش پارسینه پلاس، اردیبهشت فقط ماه سفر به شیراز نیست؛ ماه سفر به منطقه و گورستان باستانی خالد نبی در شهرستان کلاله در استان گلستان هم است که مناظر بدیعی و تاریخ افسون کننده ایی دارد.

خالد نبی یا خالد بن سنان پیامبری بوده که قبل از ظهور پیامبر اسلام مردم منطقه را به مسیحیت دعوت می‌کرده و جزو پنج پیامبر تبلیغی بین حضرت عیسی  و حضرت محمد بوده است.

در کتاب ناسخ التواریخ آمده است که، خالد بن سنان شش هزار و یکصد و بیست و سه سال بعد از به دنیا آمدن آدم و در سال ۵۳۰ میلادی به مقام نبوت رسیده و مردم زمان خود را به شریعت «اسماعیل ذبیح اله» دعوت می‌کند. او در سرزمین عدن که در یمن می‌باشد، می‌زیسته و از قبیلهٔ «بنی عبس بغیض» بوده‌است. در آن زمان در ایران، خسرو انوشیروان پادشاهی می‌کرد و آیین زرتشت مذهب رسمی اکثر ایرانیان بود. فاصلهٔ زمانی بین ظهور خالدنبی و ولادت محمد چهل سال است. به طوری که دختر خالد نبی در دوران پیری با محمد دیدار می‌کند و به آیین اسلام ایمان می‌آورد. در حدیث آمده‌است که پیغمبر به او فرمود: «مرحبا بإبن اخی».

گورستان خالد نبی

 قبرستان خالد نبی در شهر گنبد به سنگ‌ قبرهایش مشهورش است. این قبرستان در ارتفاعات کوهستانی استان گلستان، کمی با فاصله از زیارتگاه خالد نبی، روی یکی از تپه‌های بی‌شمار این منطقه، تندیس‌های سنگی زیادی را به شکل پراکنده در کنار خود جمع کرده است.

سفر به گورستان مرموز و باستانی خالد نبی

سفر به گورستان مرموز و باستانی خالد نبی

سفر به گورستان مرموز و باستانی خالد نبی

سفر به گورستان مرموز و باستانی خالد نبی

سفر به گورستان مرموز و باستانی خالد نبی

منبع: برترینها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا