خبر خوش برای افراد چاق

کاهش وزن برای خیلی‌ها آسان نیست و حفظ وزن کاهش‌یافته از آن هم دشوارتر است‌.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از وقت صبح، یکی از دلایل سخت بودن کاهش وزن، فرایندی به نام گرمازایی تطبیقی است که در آن بدن به حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی وارد می‌شود زیرا انرژی کمتری از راه غذا تامین می‌شود.

پژوهشگران طی مطالعه‌ای که روی موش‌ها انجام داده‌اند، مسیر سیگنال‌دهی هورمونی را پیدا کرده‌اند که ممکن است برای کاهش وزن مفید باشد.

خبر خوش برای افراد چاق،کشف یک هورمون جدید که برای کاهش وزن مفید است!

مسیرهای سیگنال‌دهی مانند واکنش‌های زنجیره‌ای زیست‌شیمیایی در بدن‌اند که طی آن، محرک‌های خاصی «مانند داروها» به نتایجی «مانند کاهش وزن» منجر می‌شوند.

نشریه فناوری «ساینس الرت» می‌نویسد در این پژوهش که در مجله نیچر منتشر شده است، هورمون فاکتور تمایز رشد یا جی‌دی‌اف۱۵ «GDF15» در موش‌ها مانع از آن شد که در صورت کاهش حجم غذا، سطح انرژی به‌طور خودکار پایین بیاید و به تسریع فرایند متابولیک دیگری در عضلات این حیوان منجر می‌شود.

«گرگوری اشتاین‌برگ»، دانشمند پزشکی دانشگاه مک‌مستر کانادا می‌گوید: «دریافته‌ایم که این هورمون در موش‌ها با افزایش چرخه بیهوده کلسیم در ماهیچه‌ها جلو کاهش سرعت سوخت‌و‌ساز حین رژیم غذایی را می‌گیرد.»

پژوهش‌های پیشین نشان داده بود که جی‌دی‌اف۱۵ و جی‌اف‌آرای‌ال (GFRAL)، گیرنده مرتبط با آن، بر مقدار غذای مصرفی موش‌ها تاثیر می‌گذارد.

اکنون پژوهشگران تصور می‌کنند که این در طولانی‌مدت به کاهش وزن و نیز رژیم غذایی کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا