خدمات رایگان روبیکا برای زائران اربعین

سوپراپلیکیشن روبیکا برای بهبود وضعیت ارتباطی زائرین اربعین، برخی از مهمترین خدماتش را به‌صورت کاملا رایگان ارائه می‌دهد

اربعین ۱۴۰۲، روبیکا خدماتی متفاوت ارائه می‌دهد. زائران اربعین می‌‏توانند در مسیر‌های پیاده‏‌روی یا در شهر‌های کشور عراق با استفاده از رومینگ همراه اول و ایرانسل از خدمات تماس صوتی و تصویری روبیکا و همچنین سرویس روبینو به‏‌صورت رایگان استفاده کنند.

به‌گزارش فرارو؛ اپلیکیشن روبیکا به‌عنوان پیام‌رسان و سرویس روبینو به‌عنوان شبکه اجتماعی، هر دو با کمک قابلیت رومینگ در خاک کشور عراق قابل استفاده هستند و در طول پیاده‌روی اربعین می‌توان از این امکانات روبینو به‌صورت رایگان استفاده کرد.

خدمات رایگان روبیکا برای زائران اربعین

خدمات رایگان روبیکا به مناسبت اربعین ۱۴۰۲، در دسترس زائرانی قرار می‌گیرد که پیش از عزیمت به عراق و در خاک ایران، آخرین نسخه اپلیکیشن روبیکا را روی گوشی موبایل خود نصب یا به روزرسانی کنند. خدمات روبیکا در آن‌طرف مرز با راه‌‏اندازی رومینگ در دسترس قرار می‌گیرد و می‌توان از امکانات پیا‌مرسان و سرویس روبینو استفاده کرد.

روبینو، یک شبکه اجتماعی است که امکان استفاده از آن با نصب و فعال‌سازی سوپر اپلیکیشن روبیکا فراهم می‌شود. کاربران روبینو می‏‌توانند عکس و فیلم را به‏‌صورت پست و استوری منتشر کنند. همچنین قابلیت پخش زنده، لایک و کامنت به‌منظور تعامل با مخاطبان در روبینو فراهم شده است.

اپلیکیشن روبیکا به‌عنوان پیام‌رسان و سرویس روبینو به‌عنوان شبکه اجتماعی، هر دو با کمک قابلیت رومینگ همراه اول و ایرانسل در خاک کشور عراق قابل استفاده هستند. در طول پیاده‌روی اربعین می‌توان از این امکانات روبینو به‌صورت رایگان استفاده کرد و تنها ارسال فایل‏های حجیم مشمول خدمات رایگان نمی‌‏شود.

راهنمای فعالسازی رومینگ برای زائران اربعین

خدمات رایگان روبیکا به‌مناسبت اربعین ۱۴۰۲، نیازمند فعالسازی رومینگ است. زائران اربعین که مشترک همراه اول و ایرانسل هستند با این کار می‌توانند از خدمات تماس صوتی و تصویری روبیکا و همچنین سرویس روبینو به‏‌صورت رایگان استفاده کنند.

فعالسازی رومینگ در گوشی‏‌های اندروید در بخش تنظیمات تلفن همراه امکان‌پذیر است. برای این کار به بخش اتصالات connection بروید. سپس با انتخاب گزینه‏ شبکه‏‌های تلفن همراه Mobile networks از بین گزینه‏‌های موجود در منو، گزینه اپراتور‌های شبکه Networks operators را انتخاب کنید. در صفحه جدید باید تعیین کنید که شبکه به‏‌صورت جست‌‏وجوی خودکار پیدا شود Select automatically یا با انتخاب گزینه Select manually به‌صورت دستی اطلاعات شبکه مورد نظر را وارد کنند.

فعالسازی روینگ در گوشی آیفون با ورود به بخش تنظیمات، انتخاب گزینه‏‌های موجود در این صفحه مانند Cellular یا Mobile Data و لمس گزینه Cellular Data options انجام می‌شود. با این کار در مسیر‌های پیاده‏‌روی و همچنین در تمامی شهر‌های کشور عراق می‌توان با استفاده از رومینگ همراه اول و ایرانسل از خدمات روبیکا و سرویس روبینو رایگان استفاده کرد.

راهنمای خرید بسته ویژه رومینگ اربعین

خدمات روبیکا، به‌صورت رایگان ارائه می‌شود، اما در طول پیاده‌روی اربعین ۱۴۰۲ و خود کشور عراق، اینترنت مورد استفاده سایر اپلیکیشن‌ها یا به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها و سیستم‌عامل می‌تواند هزینه‌هایی روی دست زائران بگذارد. برای جلوگیری از این مسئله دو راه‌حل وجود دارد.

گزینه اول غیرفعال‌کردن به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی است که به‌صورت خودکار در بک‌گراند از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند. گزینه بعدی روی میز خرید بسته رومینگ خواهد بود. زائران پیش از عزیمت به پیاده‌روی اربعین ۱۴۰۲ می‌توانند برای خرید بسته رومینگ به سایت اپراتور خود مراجعه کنند.

بسته ویژه رومینگ اربعین همراه اول را با شماره‌گیری کد دستوری ستاره، ۱۰، ستاره، ۴۰، مربع می‌توان خرید. همزمان با خرید بسته، سرویس رومینگ مشترک فعال می‌شود. خرید بسته رومینگ همراه اول از ایران برای زائرانی که در عراق حضور دارند توسط بستگان و آشنایان آن‌ها امکان‌پذیر است.

بسته‌های رومینگ اربعین همراه اول در حجم ۳۰۰ مگابایت، یک گیگابایت و دو گیگابایت به‌صورت هفت‌روزه عرضه شده‌اند. همچنین بسته رومینگ ۱۴ روزه، با حجم پنج گیگابایت و حجم نامحدود در دسترس قرار دارد.

زائران اربعین که از سیمکارت همراه اول استفاده می‌کنند در کنار بسته رومینگ اینترنت، می‌توانند بسته هفت‌روزه ۱۰ دقیقه مکالمه به‌اضافه ۱۰۰ پیامک خریداری کنند یا سراغ بسته ۱۴ روزه ۱۸۰ دقیقه مکالمه به‌اضافه ۱۸۰ پیامک بروند. خرید همزمان چند بسته امکان‌پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا