خواستگاری چی نپوشم؟ تیپ خواستگاری دخترانه شیک

یکی از مهم ترین مراسمات برای خانم ها مراسم خواستگاری است پس باید در انتخاب لباس هایی که در این مراسم می پوشید به نکات مهمی توجه کنید.

به گزارش سبک ایده آل، روز خواستگاری از مهم ترین روزهای زندگی هر دختر و پسر جوانی است. انتخاب لباس در مراسم خواستگاری بسیار اهمیت دارد و یکی از دغدغه های اصلی خانم ها است. اگر شما هم برای مراسم خواستگاری دچار سردرگمی شده اید و نمی دانید چه لباسی مناسب این مراسم نیست، این بخش  را مطالعه نمایید.

خواستگاری چی بپوشم

لباس خیلی تنگ

برای خواستگاری لباسی را انتخاب کنید که کاملا اندازه تان باشد و خیلی تنگ یا خیلی گشاد نباشد. مدل لباسی که برای این شب انتخاب می کنید باید متناسب با سن و اندام شما باشد. پوشیدن لباس های تنگ و چسبان در شب خواستگاری نه تنها نگاه خانواده و فرد مقابل را نسبت به شما تغییر می دهد، سبب می شود استرستان افزایش یابد و این شایسته مقام و شان شما نیست.

لباستان باید با اندام شما هماهنگ و متناسب باشد، اگر چاق هستید، لباسی بپوشید که چاقی تان کمتر به چشم بیاید. اگر بیش از حد لاغر هستید، لباس تان را به نحوی انتخاب کنید که کمی شما را پرتر نشان دهد.

لباس خواستگاری

لباس با مدل عجیب

لباسی را برای مراسم خواستگاری انتخاب کنید که هم زیبایی و آراستگی را به شما هدیه کند و هم نشانگر شخصیت واقعی شما باشد. سعی کنید در این مراسم از لباس های رسمی، ساده و راحت استفاده کنید و از پوشیدن لباس هایی که مدل عجیب و غریبی دارند، خودداری نمایید.

لباس باز

توصیه می شود در روز خواستگاری طوری لباس بپوشید که بین خود واقعی تان و خودی که در روز خواستگاری به داماد و خانواده اش معرفی می کنید، اختلاف فاحشی ایجاد نشود اما حتی اگر در طول زندگی خود همواره لباس های راحت می پوشید، در اولین جلسه خواستگاری به پوشیدگی آن کمی اهمیت دهید و از لباس های دکلته، تاب و دامن های کوتاه، ساپورت های نازک و لباس هایی از این دست استفاده نکنید.

مانتو و شلوار

پوشیدن مانتو و شلوار مناسب مراسم خواستگاری نیست زیرا مراسم خواستگاری یک نوع مهمانی رسمی است ولزومی ندارد که شما مانتو تیره یا مانتوهای اداری به تن کنید پس از پوشش های اداری به شدت اجتناب کنید.

 مانتو و شلوار

لباس های شلوغ

لباس های شلوغ با نقش های درهم و برهم، لباس هایی از جنس گیپور و دانتل برای روز خواستگاری مناسب نیستند، لباس هایی که طرح های ساده تری دارند برای مراسم خواستگاری مناسب تر هستند.

چادر طرح خیلی شلوغ

اگر همیشه ظاهر پوشیده ای دارید و می خواهید برای مراسم خواستگاری چادر بپوشید، می توانید از چادرهای طرح دار استفاده کنید اما توجه کنید که چادری که در روز خواستگاری استفاده می کنید، طرح خیلی شلوغی نداشته باشد و دارای رنگ ملایم و سبک باشد و ترجیحا از جنس ساتن و ابریشم نباشد تا به وقار و زیباییتان بیافزاید.

روسری سُر

در روز خواستگاری نه تنها باید به مدل و رنگ لباستان توجه کنید بلکه باید در انتخاب جنس روسری دقت کنید. روسری بپوشید که با لباس هایتان هماهنگ بوده و خیلی لیز و سُر نباشد زیرا مجبورید مدام با روسری ور بروید و کلاف شده و از زیبایی و آراستگی شما کاسته می شود.

روسری برای خواستگاری

لباس رنگ تیره

در روز خواستگاری آراسته و خوشرنگ باشید و همانطور که باید خیلی رنگین نپوشید، از پوشیدن لباس های تیره و مشکی هم خودداری کنید. حداکثر از ۳ رنگ در پوشش خود استفاده کنید و لباس هایی را انتخاب نمایید که رنگ هایشان با یکدیگر هماهنگ باشند. ست بودن لباس ها با رنگ هایشان شما را منظم و شیک و جذاب نشان می دهد.

نکات مهم در انتخاب لباس خواستگاری

  1. در مراسم خواستگاری سعی کنید تا حد امکان از کفش های پاشه بلند استفاده نکنید.
  2. یک آرایش خیلی ملایم در نظر بگیرید و از آرایش های تند و زننده خودداری کنید.
  3. سخت نگیرید و خودتان باشید و لباسی را انتخاب نمایید که زیبایی و آراستگی را به شما هدیه کند و هم نشانگر شخصیت واقعی شما باشد.
  4. آرایش و پوشش تان را به نحوی انتخاب کنید که حالت نمایش گونه به اطرافیان القا نکند.
  5. از ساده‌ترین شکل زیورآلات خود استفاده کنید و زیوآلات فراوانی به خود نیاویزید.
  6. لباسی را انتخاب کنید که رنگ های خیلی تند و جیغ یا رنگ های خیلی تیره نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا