دربی برای خارجی‌ها جذابیت نداشت

با وجود این که دربی صد و دوم پایتخت در رسانه‌های ورزشی و حتی غیر ورزشی داخل کشور مورد توجه ویژه قرار گرفت و سوژه اول آنها بود اما این بازی در خارج از کشور مورد توجه قرار نگرفت!

به گزارش پارسینه پلاس، تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال روز پنجشنبه به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تساوی یک به یک به پایان رسید.

این دیدار با وجود پوشش رسانه‌ای گسترده‌ای که در داخل کشور داشت اما در رسانه‌های خارج از کشور توجهی به آن نشد و اگر واکنش جانی اینفانتینو به حضور ۳۰۰۰ تماشاگر خانم در این مسابقه نبود احتمالاً به طور کامل از چشم رسانه‌های غیر ایرانی مغفول می‌ماند.

بررسی‌ها از پوشش رسانه ای این مسابقه در رسانه‌های مطرح عربی و اروپایی نشان می‌دهد که این دیدار جذابیتی برای رسانه‌ها نداشته است و نه تنها اقدامی برای پوشش خبری این مسابقه نداشته اند که از نگاه آنها پنهان مانده است.

تنها پس از واکنش جانی اینفانتینو به حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه آزادی بود که برخی رسانه‌ها اقدام به پوشش صحبت‌های او کردند و از دربی ۱۰۲ تهران صحبت به میان آوردند.

در بین رسانه‌های عرب زبان پایگاه‌های خبری «کوره»، «النهار» لبنان و «مصر تایمز» به انتشار صحبت‌های اینفانتینو پرداختند و در رسانه‌های اروپایی و آمریکایی هم رسانه‌هایی چون «سوفوت» فرانسه، «گاتزتا دی‌مانتووا» ایتالیا، «واشنگتن پست» آمریکا، «لوفیگارو» فرانسه، «آنسا» ایتالیا و «لاناسیون» آرژانتین به بازتاب گفته‌های اینفانتینو اکتفا کردند.

پایگاه خبری «اسلاتی» هم در پوشش این مسابقه تنها به تصویری از مهدی هاشمی نسب و صورت زخمی او اکتفا کرد و نوشت که او از سوی هواداران پرسپولیس مصدوم شد.

در شبکه‌های اجتماعی هم وضعیت تا حدی به همین شکل بود و بجز یک خبرنگار مطرح عربستانی این دیدار بازتاب خاصی در شبکه‌های اجتماعی نداشت.

«نواف الاسیوی» خبرنگار عربستانی تصویری از مهدی هاشمی‌نسب را با صورت زخمی منتشر کرد و نوشت: کمک مربی استقلال به دلیل پرتاب سنگ از سوی هواداران پرسپولیس از ناحیه چشم آسیب دید. البته او پیش از مسابقه این دیدار را اطلاع رسانی کرده بود و نتیجه بازی را هم پوشش داد.

البته اطلاعاتی که در مورد مصدومیت مربی استقلال در برخی رسانه‌ها عنوان شده درست نبود چرا که هاشمی‌نسب پس از این مسابقه در مورد زخم ابرویش گفت که در صحنه خوشحالی پس از گل در برخورد با بازیکنان تیمش دچار جراحت شده است.

 

۲ دیدگاه

  1. من از هواداران تتلو نیستم واینو بگم تتلو هرکاری کرده خارج ازایران بوده بنظرم بجاش اون قریشی هرزه رو مجازات کنن ب میل خودش رفته توبغل تتلو واون کثافتکاریهاروکرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا