درست کردن یک لازنیا با بادمجان با مزه فوق العاده خوشمزه

آموزش درستن کردن یک لازنیا خوشمزه بادمجان عالی خوشمزه این آموزش خوشمزه را از دست ندهید.

به گزارش پارسینه پلاس، یکی از لازانیا های بسیار خوشمزه می باشد که داخل آن از بادمجان استفاده شده است و طعم فوق العاده ای به لازانیا می دهد و به دلیل وجود بادمجان دارای خواصی همچون ویتامین c و k است. کمتر کسی هست که از طعم و مزه لازانیا لذت نبرد و عاشق آن نباشد. لازانیا یکی از لذیذ ترین غذاها در بین کودکان و حتی بزرگان می باشد به ویژه با گوشت و بادمجان که طعم لذیذی دارد و به خصوص برای کسانی که عاشق بادمجان هستند بسیار عالی و فوق العاده می باشد.

مواد لازم برای تهیه سس لازانیا
کره ۱۰۰ گرم
آرد سفید ۲ ق غذا خوری
شیر یا آب ۱.۵ لیوان
فلفل قرمز، فلفل سیاه، آویش به مقدار لازم
نمک نوک ق چای خوری
مواد لازم
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
لازانیا ۱ بسته
قارچ ۱ بسته
فلفل دلمه ۱ عدد
بادمجان ۲ عدد
پنیر پیتزا ۲۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد
رب گوجه فرنگی ۳ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، آویشن به میزان لازم

مرحله اول آماده سازی مواد

ابتدا بادمجان ها را بشورید و با پوست کن یا چاقو پوست آن ها را بگیرید و داخل صافی بزارید و روی آن ها نمک بریزید تا تلخی بادمجان ها گرفته شود. ۳۰ دقیقه کنار بگذارید. پیاز را بشورید و پوست آن را بگیرید و روی تخته برش آن ها را نگینی خرد کنید. قارچ ها را هم بشورید و پوست نازک روی قارچ را بگیرید و آن ها را به صورت ورقه ای نازک با نگینی خرد کنید. فلفل دلمه را بشورید و سر آن را بگیرید و روی تخته برش نگینی خرد کنید. همه مواد را کنار بگذارید. سپس بادمجان ها را بشورید تا نمک اضافی آن شسته شود. و روی دستمال قرار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. آن ها را روی تخته برش به صورت ورقه ای از وسط برش دهید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در تابه مناسب مقداری روغن بریزید و روی شعله ملایم اجازه دهید تا گرم شود. سپس پیاز های نگینی خرد شده را داخل روغن بریزید و تفت دهید تا سبک شود و رنگ آن کرم شود. گوشت چرخ کرده را به مواد اضافه کنید و با پیاز تفت دهید تا گوشت ها از خامی خارج شود. سپس زرد چوبه و فلفل سیاه را به گوشت بزنید و مواد را هم بزنید. سپس همه مواد خرد کرده را که شامل فلفل دلمه و قارچ می باشد به مواد به همراه رب گوجه فرنگی اضافه کنید تا مقداری آن ها تفت داده شوند و از خامی خارج شوند و پخته شوند. رنگ رب باز شود.

مرحله سوم: تفت دادن بادمجان ها

در تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس بادمجان ها را روی تابه بچینید تا دو طرف آن ها سرخ و نرم شود. بعد از اینکه رو طرف بادمجان ها طلایی شد آن ها را روی دستمال کاغذی بچینید تا روغن اضافی آن گرفته شود. آن ها را کنار بگذارید.

مرحله چهارم: تهیه سس لازانیا

برای تهیه سس قرمز لازانیا می توانید رب گوجه را در کاسه بریزید و آن را با آب جوش باز کنید و با همزن دستی هم بزنید و آویشن و فلفل قرمز به رب اضافه کنید. برای تهیه سس سفید لازانیا، ابتدا در تابه ای گود کره را با حرارت ملایم ذوب کنید. سپس آرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید و تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود. سپس شیر را به آرد اضافه کنید و مداوم هم بزنید و ادویه ها را اضافه کنید. بعد از رقیق شدن سس، شعله را خاموش کنید و کنار بگذارید.

مرحله پنجم: طرز پخت ورقه لازانیا

در قابلمه مناسب مقداری آب بریزید و آن را روی شعله زیاد قرار دهید. بعد از به جوش آمدن ورقه های لازانیا را به آب جوش اضافه کنید تا نرم شود و بپزد. بعد از ۵ دقیقه در صورت پخته شدن آن ها ورقه ها را آبکش کنید تا آب اضافی آن خارج شود و روی ورقه ها آب سرد بریزید تا آن ها بهم نچسبد.

 

مرحله آخر: پخت لازانیا

فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. سپس با قلم مو آشپزی سطح پیرکس را چرب کنید و یک ردیف ورقه لازانیا را داخل پیرکس بچینید و تا کل سطح ظرف پر شود. روی ورقه ها بادمجان را قرار دهید. سپس مواد گوشتی کنار گذاشته را روی آن ها بریزید و با قاشق مواد را صاف کنید. حالا نوبت پنیر پیتزا و سس می باشد. کل سطح مواد را پنیر بریزید و سس را با قاشق روی پنیر ها بریزید. این مرحله را آن قدر تکرار کنید تا بادمجان و مواد گوشتی تمام شود. لایه آخر لازانیا را پنیر ریخته و داخل فر به مدت ۳۰ دقیقه با دمای ۱۷۰ درجه بگذارید تا آماده شود. بعد از این زمان لازانیا بادمجان آماده می باشد.

منبع: پارسی دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا