درس هایی که جواد خیابانی از بازی مافیا گرفت

جواد خیابانی یکی از شرکت‌کنندگان فصل جدید برنامه تلویزیونی شبهای مافیا بود.

بازی مافیا طرفداران پروپاقرص خود را پیدا کرده و حتی تماشای این بازی توسط چهره‌های مشهور نیز به شدت در میان مخاطبان برنامه‌های نمایش خانگی طرفدار دارد. این بار جواد خیابانی بود که پیشنهاد حضور در شبهای مافیا را پذیرفت و در حالی که شناخت چندانی از این بازی نداشت، جلوی دوربین رفت.

بازی شب‌های مافیا چقدر برایتان جذاب بود که در آن شرکت کردید؟
من تا قبل از این، بازی شب‌های مافیا را ندیده بودم. بعد از دعوت دوستان برای شرکت در این برنامه، در جلسات تمرینی بازی، شرکت کردم و این اولین تجربه من از این بازی بود. اما ماهیت این بازی، یک درس جذاب دارد که یاد بگیریم زود قضاوت نکنیم. من در بازی یک جا به دکتر شهر مشکوک شدم و به اشتباه، مصرانه به مافیا بودن او رای می‌دادم. از این بازی یاد گرفتم که به راحتی قضاوت نکنم

حضور در گیم شو، تجربه متفاوتی از کارهای تصویری شما مثل اجرای ورزشی‌ بوده است؟
نه تفاوتی ندارد. دوربین همان دوربین است. کارگردان همان کارگردان است و عوامل به همان صورتی است که همیشه در کار دیده‌ایم و تجربه کرده‌ایم و با برخی از عوامل که از قبل همکاری و دوستی داشته‌ایم.

در آینده شما را در عرصه‌های هنری دیگر مثل بازیگری خواهیم دید؟
نه اصلا. من گزارشگر فوتبال هستم و همین کار را ادامه خواهم داد و کاراکتر دیگری از من نخواهید دید. زیرا نه علاقه‌ای به تجربه فضاهای دیگر دارم و نه حتی سواد و دانشش را. تمام فعالیت من به اجرا و گزارشگری ختم می‌شود.

در بازی مافیا پلیر خوبی هستید؟
من تعداد دفعات محدودی این بازی را انجام داده‌ام. باید از کسانی که بازی من را دیده‌اند بپرسید. اما من هنوز برخی از اصطلاحات بازی را بلد نیستم. البته که در بازی‌های قبلی مافیا هم دعوت شده بودم اما نرفتم. از آنجایی‌که آقای رضاییان را بسیار دوست دارم نتوانستم دعوت ایشان را برای حضور در این بازی، رد کنم. اما همین که کنار هم هستیم و این حس را به مردم القا کنیم که برای ایجاد تفریح سالم برای آن‌ها مشغول به کاریم، برای ما کافی است.

ایجاد تنوع در تولیدات نمایش خانگی از نظر شما اتفاق مثبتی است؟
اینکه نمایش خانگی، برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف بسازد، اتفاق خوبی است. هر چقدر بستر برای تولیدات فرهنگی و هنری و ورزشی بیشتر باشد بهتر است. مثل ایجاد تعداد کتابخانه‌های بیشتر یا سینماهای بیشتر. در کشور ما روز به روز رستوران‌ها و مال‌ها بیشتر می‌شود در صورتیکه باید به عرصه‌های فرهنگی و ورزشی بیشتر پرداخته شود و مراکز و منابع فرهنگی غنی‌تر شوند.
من خودم تا به حال مخاطب نمایش خانگی نبوده‌ام اما بالاخره این پلتفرم‌ها مخاطبان میلیونی دارند که اگر نداشتند، چنین هزینه‌هایی برای تولید محتوای با کیفیت انجام نمی‌شد. برای مثال از این استودیوی با شکوه و دکور شب‌های مافیا معلوم است برای طراحی و تولید آن زمان و انرژی و هزینه صرف شده، برای این که کیفیت تولید محتواهایی که برای مردم جذابیت دارند را بالا ببرد.

فیلم هم تماشا می‌کنید؟
من در تماشای فیلم، بسیار حرفه‌ای هستم و تمام فیلم‌های خوب دنیا را دیده‌ام. اما یک آدم سنتی هستم و به سبک جدید امروزی و از طریق پلتفرم‌ها، فیلم و سریال‌ها را دنبال نمی‌کنم.

به شکل سنتی و از طریق دی وی دی، نسخه اصلی و سانسور نشده‌ فیلم‌ها را می‌بینم و از اینکه به این سبک، فیلم‌ها را تماشا می‌کنم لذت می‌برم. البته که اشتباه می‌کنم چون باید با سبک جدید پیش بروم اما در کل این طور هم نیست که بگویم از قافله عقبم، منتها به شکل سنتی و مورد پسند خودم این کار را انجام می‌دهم. در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هم هیچ اکانت و فعالیتی ندارم اما با اینترنت غریبه نیستم.

کمتر پیش می‌آید به برنامه‌های تلویزیونی بروید
پیش از این هم با وجود لطف و دعوت دوستان و همکاران برای شرکت در برنامه‌های مختلف، فضای کار در نمایش خانگی را تجربه نکرده بودم. مثلا احسان علیخانی برای حضور در برنامه جوکر از من دعوت کرد اما نرفتم. نه که بخواهم این را بگویم و پز بدهم، اما دوست دارم در تنهایی خودم مشغول به فعالیت‌های مورد علاقه‌ام باشم.

فصل جدید فوتبال را چطور دنبال میکنی؟
مثل همیشه . سعی میکنم مطالعات بیشتری داشته باشم چون فوتبال مانند پدیده ای است که هر لحظه دچار دگردیسی میشود . تیم ها تغییرات زیادی دارند . بازیکنان تغییر میکنند . سبک بازی ها متفاوت میشود و به همین خاطر یک گزارشگر باید مدام در حال تطبیق آمار و به روز شدن اطلاعاتش باشد .

در فصل جدید دوست داری چه بازیهایی را گزارش کنی؟
فرقی ندارد . واقعا برایم فرقی ندارد . هر مسابقه که به من واگذار شود با نهایت تلاش و سعی خودم برای خوب گزارش کردن به پشت میکروفون میروم . برای من هر مسابقه ای جذابیت خودش را دارد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا