درمیشیان جایزه جشنواره فیلم شانگهای را برد

جشنواره فیلم شانگهای در حالی که «جمعه، سرگرمی» از چین را به عنوان برنده جایزه برتر استعدادهای جدید آسیا ۲۰۲۴ معرفی کرد به رضا درمیشیان جایزه افتخاری بیست سالگی این بخش را اهدا کرد.

به گزارش پارسینه پلاس، درام چینی «جمعه، سرگرمی» به کارگردانی ژنگ ژی به عنوان بهترین فیلم بخش استعدادهای جدید آسیایی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای انتخاب شد. این جایزه هر سال به آثار برجسته فیلمسازان نوظهور از سراسر منطقه آسیا و اقیانوسیه اهدا می‌شود.

این فیلم با روند اخیر سینمای چین که بر زنان و مقابله با فشارها و مشکلات آنها تمرکز دارد همراه و درباره زنی است که غرق در مشغله‌های روزمره زندگی است؛ شوهرش ترکش کرده، مادرش ناگهان پیر شده و دخترش هم در میان چالش‌های مختلف است. اما جمعه روز تولد دخترش است و همه چیز در یک پارک تفریحی که آنها برای جشن گرفتن به آنجا می‌روند، شکل دیگری می‌گیرد.

جشنواره شانگهای چین همچنین از فیلم هندی «به نام آتش» با اهدای جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد تقدیر کرد. ابیلاش شارما کارگردان خودآموخته فیلم، جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد و بازیگر فیلمش ساتیا رانجان، جایزه بهترین بازیگر مرد را برد. داستان فیلم در روستایی در شرق هند و با تمرکز بر خانواده‌ای در حال مبارزه تمرکز دارد.

جایزه استعدادهای جدید آسیایی شانگهای برای بهترین بازیگر زن هم به یکی دیگر از استعدادهای نوظهور هندی، جایاشری، بازیگر فیلم «پرنده ای با پر متفاوت» اهدا شد. این فیلم به کارگردانی مانوهارا کی فیلمساز ۲۲ ساله بر اساس زندگینامه سونیا اس ساخته شده و داستان دختری ۱۲ ساله مبتلا به آلبینیسم را تصویر می‌کند.

جایزه بهترین فیلمنامه هم به ژانگ ژویو برای «استخوان ماهی» از چین رسید و جایزه بهترین فیلمبرداری نصیب هوانگ شائوهوی برای «زیستگاه» از چین شد.

 

منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا