در‌های سن‌سیروس هم به روی زنان ایرانی باز شد

ورزشگاه سیروس قایقران انزلی امشب میزبان حضور تماشاگران زن خواهد بود؛ تماشاگرانی که برای تماشای دوئل ملوان بندرانزلی و فولاد خوزستان به این ورزشگاه مراجعه می‌کنند.

مسئولان فدراسیون فوتبال پیش از آنکه لیگ بیست‌وسوم آغاز شود، با توجه به نامه‌های تهدیدآمیز از سوی فیفا در زمینه رفع ممانعت‌ها برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها به دنبال آن بودند تا مجوز‌های لازم را در این زمینه دریافت کنند و بعد از رایزنی با نهاد‌های بالادستی، سرانجام این مجوز صادر شد. مهدی تاج در روز قرعه‌کشی لیگ بیست‌وسوم از ورزشگاه‌هایی مانند نقش جهان اصفهان، شهید سلیمانی سیرجان و شهدای فولاد اهواز به عنوان ورزشگاه‌هایی که می‌توانند میزبان تماشاگران زن باشند، نام برد، اما در هفته‌های گذشته شرایط متفاوت از گفته‌های تاج پیش رفته است.

ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان اولین ورزشگاه در خارج از تهران در تاریخ لیگ برتر است که میزبان حضور تماشاگران زن بود. این ورزشگاه در هفته نخست لیگ برتر فوتبال ایران میزبان برگزاری نبرد تیم‌های گل‌گهر سیرجان و فولاد خوزستان بود که زنان علاقه‌مند به تیم گل‌گهر در ورزشگاه حضور پیدا کردند. در هفته دوم، ورزشگاه امام خمینی اراک میزبان دوئل تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال خوزستان بود که در این مسابقه هم مجوز حضور زنان در ورزشگاه صادر شد.

زنان علاقه‌مند به تیم شمس‌آذر قزوین هم در هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران به تماشای دیدار تیم محبوب‌شان مقابل هوادار تهران نشستند؛ آن‌هم در شرایطی‌که همچنان خبری از میزبانی ورزشگاه‌هایی مانند نقش جهان اصفهان و شهدای فولاد اهواز از تماشاگران زن نیست! حالا در هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران و در شرایطی‌که به دلیل مشکلات زیرساختی ورزشگاه آزادی، نبرد تیم‌های پرسپولیس تهران و ذوب‌آهن اصفهان بدون تماشاگر برگزار می‌شود، ۲ شهر جدید به جمع شهر‌هایی که میزبان تماشاگران زن هستند، اضافه شده است.

بلیت‌فروشی در انزلی، چشم‌انتظاری در آبادان
باشگاه ملوان بندرانزلی در روز‌های گذشته پیگیر صدور مجوز حضور زنان در ورزشگاه سیروس قایقران بود و بعد از آنکه مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، حضور زنان در این ورزشگاه را تایید کرد، مجوز‌های لازم از سوی نهاد‌های استانی هم صادر شد و سامانه بلیت‌فروشی برای تماشاگران زن هم فعال شد که به سرعت سهمیه بلیت‌های اختصاص‌یافته به فروش رسید تا دوئل امشب تیم‌های ملوان بندرانزلی و فولاد خوزستان در حضور زنان و مردان علاقه‌مند به تیم ملوان در انزلی برگزار شود.

مدیران باشگاه صنعت‌نفت آبادان هم زیرساخت‌های لازم برای حضور تماشاگران زن را در ورزشگاه تختی آبادان فراهم آورده‌اند و منتظر تایید نهاد‌های بالادستی هستند تا رسماً فراخوان حضور زنان علاقه‌مند به تیم‌شان را در مسابقه امشب اعلام کنند. گفته می‌شود که مجوز‌های نهایی در حال صادر شدن است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، در تجربه‌ای مشابه سیرجان، اراک، قزوین و انزلی، زنان در آبادان هم می‌توانند امشب به ورزشگاه بروند و از نزدیک نظاره‌گر نبرد تیم‌های صنعت‌نفت آبادان و پیکان تهران باشند.

 

منبع: فوتبال ۳۶۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا