در خانه خط چشم رنگی درست کن!

اگر شما هم به خط چشم رنگی علاقه دارید و نمی توانید آن را تهیه کنید این مطلب را از دست ندهید و تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

به گزارش پارسینه پلاس، امروزه استقبال از خط چشم در بین زنان بسیار زیاده شده است و جزء آرایش ها روزانه محسوب می گردد که زیبایی خاصی به چشمان می بخشد . چشمان نسبت به سایر قسمت های صورت بیشتر در دید هستند از این رو آرایش آن ها هم بسیار حائز اهمیت است.

خط چشم های رنگی امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است اما تهیه چندین خط چشم با رنگ های مختلف کار سختی نیست. ما در ادامه تهیه خط چشم رنگی در خانه را به شما آموزش خواهیم داد.

مواد لازم برای تهیه خط چشم رنگی:

میسلار واتر

پالت سایه

طرز تهیه خط چشم رنگی:

برای تهیه خط چشم رنگی کافیست روی هر رنگی که می خواهید از پالت سایه دو پاف میسلار واتر اسپری کنید و سپس با قلم روی آن رنگ بزنید و بعد خط چشم بکشید.

همچنین میتوانید مقداری میسلار واتر را درون ظرفی بریزید و قلم را به آن آغشته نموده و بعد روی پالت سایه بکشید. خط چشم رنگی شما آماده است !

بهتر است بدانید که خط چشم مطعلق به زمان حال نیست بلکه از زمان های بسیار دور وجود داشته اند . تاریخچه خط چشم به دوران مصریان باستان و حتی قبل تر از آن باز می گردد ، حدوداً از هنگام عصر برنز که مربوط به ۵۰۰۰ سال پیش است .

در آن زمان به جای خط چشم های امروزی از سرمه که از سرب درست می شده است استفاده می نموده اند و خط های پهنی بر پشت پلک هایشان می کشیدند ، و عموم مردم اعتقاد داشتند که خط چشم کشیدن بر روی پلک هایشان آن ها را از چشم های بد دور می کند .

در دوران مصریان باستان خط چشم از ترکیب مواد آنتیموان و کانی های مس ساخته می شد و همان طور که گفته شد سرمه هم از ترکیبات سربی به دست می آمده و خط چشم از مصر باستان به خاورمیانه و آسیا رواج یافت .

در سال ۱۹۲۰ باستان شناسان مقبره توتانخامون را یافتند که با توجه از تصاویری که از آن منتشر گردید به اهمیت آرایش در آن زمان پی بردند و از آن پس بانوان به صورت آزادانه به آرایش کردن پرداختند و آرایش در بین مردم رایج شد .

در دهه ۱۳۶۰ زنان از خط چشم هایی به شکل مایع برای آرایش چشمان شان استفاده کردند که شامل رنگ های سفید و سیاه بود و ماری کوانت این آرایش را توسعه داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا