در یک اتفاق نادر مار کبرا یک مار را زنده زنده خورد+فیلم

در اتفاقی نادر در حیات وحش کاگالاگادی آفریقای جنوبی یک مار کبرا در حال خوردن یک مار زنده مشاهده شد.

به گزارش پارسینه پلاس،  این لحظه شگفت انگیزی است که یک مار کبرا در حال خوردن یک مار است.

کلاوس بومر، مهندس و علاقه‌مند به حیات وحش، این منظره نسبتاً نادر را فیلمبرداری کرده است. این اتفاق خارق‌العاده در طول سافاری کلاوس به پارک فرامرزی کاگالاگادی در آفریقای جنوبی ثبت شد.

او می‌گوید: ما در اواخر بعدازظهر در راه بازگشت به کمپ بودیم و در جاده‌های غبارآلود پارک حرکت می‌کردیم. ما بین ماتا ماتا و تویی ریویرن رانندگی می‌کردیم. مناظر معمولی برای منطقه بود: شن‌های صحرا و درختان تا آنجا که چشم کار می‌کند.

در بین راه یک ماشین دیگر متوقف شد. آن‌ها با هیجان به چیزی در جاده اشاره می‌کردند. آن وقت بود که چیزی را دیدیم باورکردنی نبود. رنگ‌های آن‌ها با رنگ جاده‌ها ترکیب شد و این امر باعث شد که ما به تنهایی نتوانیم آن را ببینیم.

همانطور که آن‌ها نزدیک‌تر شدیم، منظره‌ای باورنکردنی آشکار شد که همه را در شگفتی مطلق قرار داد. یک مار را دیدم که مار دیگری را می‌بلعد. رویدادی به قدری سورئال و منحصر به فرد که تا به حال چنین چیزی را ندیده بودم. این به عنوان یک تجربه واقعا فراموش نشدنی در حافظه من باقی می‌ماند.

مار‌های کبرا، مانند آنچه که کلاوس شاهد آن بود، به دلیل ترجیح غذایی منحصر به فرد خود شناخته شده‌اند. این شکارچیان بسیار سازگار دارای قدرت سمی و چابکی برای مقابله و مصرف گونه‌های مختلف مار هستند که آن‌ها را به شکارچیان درجه یک تبدیل می‌کند.

وقتی از احساسات او در حین مشاهده پرسیدیم، کلاوس به سادگی گفت. هیجان محض! این حس را همه در آن لحظه احساس کردند، لحظه‌ای هیجان انگیز، اما غم انگیز.

ما نمی‌توانستیم بمانیم تا بفهمیم این رویداد چگونه به پایان رسیده است. مجبور شدیم به کمپ برگردیم و صحنه تا حدودی شگفت انگیز و در عین حال غم انگیز را پشت سر بگذاریم. این یک منظره بسیار نادر بود، و من شک دارم که هرگز دوباره شاهد چنین چیزی باشم.

یک چیزی که ما متوجه شدیم این بود که مار شکار شده حتی زمانی که کاملا در داخل دهان مار کبرا بود، همچنان تکان می‌خورد. این فقط اسپاسم عضلانی نبود؛ به نظر می‌رسید که این مار هنوز تا حدودی زنده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا