رازهای مهمی که برای داشتن ابروی زیباتر باید بدانید

نقش ابرو در زیبایی صورت بسیار چشمگیر است و ابروی زیبا می‌تواند حالت چشمان را جذاب تر کند پس برای داشتن ابروهای خوش فرم باید راز آرایشگران را انجام داد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از نمناک، ابروها؛ عضوی بسیار مهم در صورت هستند و اگر به زیبایی آن ها توجه کنید، می توانید صورت جذاب تری داشته باشید و سطح زیبایی طبیعی خود را بالا ببرید؛ پس سعی کنید که ابروی خود را به گونه ای حالت دهید و بردارید که حالت متعادلی به صورت شما بدهد؛ اما در این مورد باید راهکارهایی را هم مد نظر قرار دهید که در این قسمت از دنیای مد نمناک گفته خواهد شد.

ابروی زیبا

یادگیریِ ساختارِ ابرو

متخصصانی که در این حوزه فعالیت می کنند، عقیده دارند که خیلی از ابرو کارها نمی دانند باید از کجا شروع کنند و شکستگی و بالا و پایینِ ابرو را نمی‌ شناسند. بسیار مهم است قبل از اینکه شروع کنید، ساختار ابرو را بشناسید؛ یعنی قسمت تاج، کمان و انتهای ابرو را کاملا درست ترسیم کنید.

شناخت انواع مختلف ابرو ها

در حالی که همه ابروها از نظر شکل و رنگ منحصر به فرد هستند، اما هنوز هم می توان آنها را به انواع مختلف دسته بندی کرد. دانستن این موارد می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که با برداشتنِ موهای اضافی یا در صورت لزوم؛ پر کردن آن ها شکل زیبایی به ابروهایتان بدهید.

در نظر گرفتن تفاوت ابروها

درست است که هر جفت ابرو می توانند شبیه به هم باشند؛ اما در نهایت همه آنها تفاوت های جزئی با دیگری دارند و در نتیجه ممکن است با سطح بالای تجربه باز هم با ابرویی برخورد کنید که کمی شما را به چالش بکشد.

اطلاعات در مورد حالت صورت

اول از همه باید نوع صورت را تشخیص دهید و ببینید که چه نوع ابرویی با توجه به شکل پیشانی، گونه و خط فک برای صورت مشتری مناسب تر است؛ همچنین باید طول صورت و شکل آن را هم در نظر بگیرید.

نوع ابرو متناسب با صورت

بالاتر هم توضیح دادیم هر نوع ابرویی برای هر نوع صورتی مناسب نیست؛ پس ابرو را با توجه به حالت صورت هر مشتری برایش تمیز کنید و حالت بدهید.

  • برای صورت های گرد معمولاً ابرو هایی که زاویه تیز داشته باشند؛ مناسب تر است.
  • برای صورت های کشیده بهتر است که انتهای ابرو کمی بلند باشد.
  • برای صورت قلبی شکل، ابروها باید قوس کمی گردی داشته باشند.
  • برای صورت مربعی یک قوس ملایم کافی خواهد بود.

حفظ شکل طبیعی ابروها

بسیار مهم است که حالت طبیعی و نرمال ابرو را حفظ کنید و سعی کنید که خیلی اغراق آمیز عمل نکنید و حتما ظرافت کاری داشته باشید و روی یک تار مو هم دقت کنید که بیخود و بی جهت آن را بر ندارید.

اجازه برای رشد ابرو

باید اجازه دهید که ابروها روندِ رشد طبیعی خود را طی کنند تا بتوانید شکل زیباتری به آنها بدهید؛ پس مراقب باشید که خیلی زود به زود ابروها را بر ندارید.

استفاده از ابزار مناسب

وقتی که می خواهید یک شکل و فرم مناسب به ابروها بدهید، باید ابزار مناسبی هم در اختیار داشته باشید؛ البته بستگی به این دارد که چه خواسته ای دارید اما به هر حال شما به اندازه کافی به نور طبیعی نیاز دارید و باید آیینه ای جلوی تان باشد و صورت تان نزدیک و صاف مقابل آینه قرار بگیرد؛ همچنین باید مداد ابرو داشته باشید و شکلی که می خواهید را روی ابرو بکشید؛ حتما قیچی و موچین مناسب هم همراه خود داشته باشید و یک براش ابروی تمیز هم کنارتان باشد.

ترسیم مناسب ابرو

باید تکنیک حالت دهی به ابرو را بلد باشید تا بتوانید قرینگی ابرو را درست در بیاورید و شکل مناسبی به آن بدهید.

برداشتن ابروها در جهت راست

همه موهای بدن ما در نهایت به رگ‌ های خونی متصل می شوند که باعث سالم نگه داشتن و رویش مجدد آن ها خواهد شد. بسیار مهم است که شما در جهت راست، ابروهای خود را بردارید و جهت رویش را رعایت کنید تا شکل ابرو همیشه به سمت بالا باشد.

توجه به رنگ ابرو

بدون شک رنگ ابرو باید متناسب با بافت و تناژ پوستی شما باشد که تیرگی و روشنی ابرو را تعیین می‌ کند و در زیبایی صورت هم تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا