راهکارهایی برای حفظ گیاهان از باد کولر

اگر گیاهان آپارتمانی به صورت طولانی و در نزدیکی باد کولر به خصوص باد کولر گازی قرار بگیرند، آسیب خواهند دید.

به گزارش پارسینه پلاس به نقل از دلگرم، گرمای هوا باعث روشن ماندن کولر به مدت طولانی شده است. این موضوع بر گیاهان آپارتمانی که در خانه داریم تاثیر می‌گذارد. با اینکه وجود جریان هوای خنک باعث سرحال ماندن گیاهان می‌شود؛ ولی اگر گیاهان آپارتمانی به صورت طولانی و در نزدیکی باد کولر به خصوص باد کولر گازی قرار بگیرند، آسیب خواهند دید. هر گیاه با توجه به ویژگی‌هایی که دارد ممکن است مقاومت بیشتر و یا کمتری داشته باشد.

برای اینکه در فصل تابستان و در حضور کولر گیاهان خود را از دست ندهید، به این نکات توجه کنید؛

۱. فاصله را حفظ کنید.

باد کولر به خصوص کولر گازی برای اکثر گیاهان ضرر دارد. به همین دلیل باید گیاه را از وزش مستقیم باد کولر که به سرعت و مستقیماً به گیاه می وزد حفظ کنید. اگر باد کولر باعث تکان خوردن گیاهان شما می‌شود، برای گیاه بسیار خطرناک است. حداقل فاصله کولر (چه آبی و چه گازی) با گیاه باید ۴ متر باشد.

۲. مراقب شوک دمایی باشید.

اگر شما در طول شبانه روز کولر خود را خاموش و روشن می‌کنید، یعنی مدام هوای گرم و سرد در خانه شما جای خود را باهم عوض می کنند، گیاه شما از بین می‌رود. در واقع هنگامی که کولر روشن است گیاه به هوای خنک عادت کرده و هنگام خاموش شدن کولر و باز شدن پنجره با هوای گرم بیرون برخورد خواهد داشت.

این نکته باعث شوکه شدن و در نتیجه از بین رفتن گیاه می‌شود. درچنین مواقعی بعد از خاموش کردن کولر، بلافاصله پنجره را باز نکنید. به گیاه فرصت دهید خودش را با دمای محیط تطبیق دهد و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه پنجره را باز کنید.

نکته؛ اگر گیاه شما دچار شوک شده است می‌توانید با استفاده از آمینو اسید، شوک را از بین ببرید.

۳. رطوبت گیاهان را تامین کنید.

استفاده از کولر، به خصوص کولر گازی باعث می‌شود هوای محیط شما خشک شود. پس با استفاده از بخور سرد یا غبارپاشی به طور مرتب محیط خود را مرطوب نگه دارید تا گیاه از بین نرود. ‌

نکته؛ هنگامی که از کولر استفاده می‌کنید هوای محیط خنک است و درنتیجه خاک گیاه دیرتر خشک می‌شود. حتما قبل از آبیاری خشکی خاک گیاه را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا