راهکار‌های از بین بردن بوی بد لیوان و ظروف شیشه‌ای

برای از بین رفتن بوی بد لیوان شیشه‌ای آن‌ها را بعد از شستشو در هوای آزاد و زیر نور خورشید بگذارید، زیرا یکی از عوامل طبیعی از بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای، نور خورشید هست.

به گزارش سبک ایده آل، تا به حال شده بعد از شستن لیوان‌های شیشه‌ای به نظرتون بوی بدی داشته باشند؟ معمولا لیوان و ظروف شیشه‌ای به‌خاطر استفاده از شوینده‌های بی‌کیفیت، اسکاچ کثیف و رطوبت بویی شبیه به بوی ماهی می‌گیرند، ما در این مطلب چند ترفند ساده برای از بین بردن این بو داریم.

سرکه سفید و سینک ظرفشویی

راه آب سینک را ببندید و یک حوله ضخیم داخلش بندازید و لوازم شیشه‌ای را روی آن بگذارید. بعد ۲ فنجان سرکه سفید بهش اضافه کنید و بعد آب داغ بریزید تا روی لیوان‌ها را کامل بگیرد. ۳۰ دقیقه صبر کنید تا سرکه با آب حل شود و بوی بد از بین برود. بعد با یک پارچه تمیز ظروف رو خشک کنید.

سرکه سفید و ماشین ظرفشویی

۲ فنجان سرکه سفید را کف ماشین ظرفشویی بریزید و اجازه دهید یک یا ۲ دقیقه داخلش بماند. بعد آب اضافه کنید تا مواد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با هم مخلوط شوند، در ماشین ظرفشویی را ببندید و اجازه دهید که کار خودش را کند.

نور خورشید

برای از بین رفتن بوی بد لیوان شیشه‌ای آن‌ها را بعد از شستشو در هوای آزاد و زیر نور خورشید بگذارید، زیرا یکی از عوامل طبیعی از بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای، نور خورشید هست.

جوش شیرین

سینک رو پر از آب گرم کرده و مقداری جوش شیرین بهش اضافه کنید، پس از نیم ساعت لیوان‌های شیشه‌ای را داخل ترکیب آب و جوش شیرین بگذارید و بعد لیوان‌ها را تمیز بشورید. استفاده از جوش شیرین نه تنها باعث از بین رفتن بوی نامطبوع می‌شود بلکه لکه باقیمانده روی ظرف را هم پاک می‌کند.

آب لیمو

بهترین روش برای از بین بردن بوی بد لیوان شیشه‌ای آب لیمو است. کمی‌آب لیمو را داخل لیوان شیشه‌ای ریخته و آن را تکان دهید، بعد لیوان را به خوبی بشورید.

وانیل

داخل لیوان را از آب سرد پر کنید و بعد دو تا سه قطره عصاره وانیل بهش اضافه کنید و اجازه دهید یک شب این عصاره داخل ظرف باقی بماند، بعد محلول را خالی کرده و لیوان را بشورید.

منبع: وب گاه بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا