راهکار معلق ماندن تخم شربتی و خاکشیر در شربت

در بیشتر شربت ها از خاکشیر و تخم شربتی برای خواص بیشتر استفاده می شود. ولی به دلیل سبک بود این دو ماده همیشه به زیر لیوان می رود.

به گزارش پارسینه پلاس به نقل از پارسی دی، در فصل گرما و تابستان در بیشتر شربت ها از خاکشیر و تخم شربتی برای خواص بیشتر استفاده می شود. ولی به دلیل سبک بود این دو ماده همیشه به زیر لیوان می رود و باید با هم زدن آن را میل کنید ولی اگر می خواهید یک شربت نذری زعفران تهیه کنید و تخم شربتی یا خاکشیر بریزید ولی دوست دارید تخم شربتی شما معلق باشد از تکنیک زیر استفاده کنید و همچنین در انتهای پست چند ترفند ساده شربت زعفرانی را به شما یاد خواهیم داد پس همراه ما باشید.

تخم شربتی کالری بسیار کمی دارد ولی ارزش غذایی بالایی دارد و حاوی آنتی اکسیدان و مواد معدنی و غیره می باشد و طبع گرم و تر دارد و برای افراد سرد مزاج و خشک گزینه خوبی می باشد و همچنین برای کسانی که می خواهند لاغر شوند نیز گزینه بسیار خوبی می باشد زیرا سرشار از اسیده های چرب امگا ۳ می باشد و به همین دلیل موجب افزایش سوخت و ساز بدن می باشد و از این طریق منجر به کاهش وزن سریع می شود و بهترین زمان مصرف تخم شربتی برای لاغری اندازه ۲ ق غذا خوری نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی یا در بین بروز هنگامی که ضعف بدنی دارید.

چکار کنیم تخم شربتی ته نشین نشود؟

برای ته نشین نشدن تخم شربتی باشد آن را با آب جوش خیس کنید این کار باعث می شود تخم شربتی پف بیشتری کند. برای این که تخم شربتی معلق بماند باید تخم شربتی خیس خورد را داخل مخلوط کن یا خرد کن های معمولی بریزید و سه تا پالس بزنید و دقت کنید اصلا اصلا نباید بیشتر چون غلظت بیشتر می شود و لعاب زیادی پیدا می کند و شکل ظاهری خوبی پیدا نمی کند. اگر همزن یا مخلوط کن ندارید می توانید با همزن دستی خوب تخم شربتی را برای چند دقیقه هم بزنید.

چکار کنیم خاکشیر ته نشین نشود؟

برای این که خاکشیر ته نشین نشود روشی مانند بالا وجود ندارد. ولی بهترین راه این که خاکشیر مجلسی تر باشد باید ریگ شوی کنید و خوب بشورید. بعد خاکشیر را داخل قالب های یخ ریخته و در یخچال قرار دهید و زمان دهید تا یخ بزند. موقع سرو داخل لیوان شربت بریزید تا کم کم خودش ذوب شود.

نکات مهم در تهیه شربت زعفران

  1. برای تهیه شربت اصلا نباید از قاشق فلزی استفاده کنید و بهتر است از قاشق چوبی یا لیسک استفاده کنید.
  2. چند عدد هل نیم کوب شده اضافه کنید تا طعم بهتر بگیرد.
  3. در آخر برای این شربت طعم بهتری داشته باشد و شکرک نزند به آن آبلیموترش تازه اضافه کنید.
  4. حتما باید تخم شربتی برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه خیس بخورد.
  5. می توانید از ترکیب شربت زعفران و کمی عرق کاستی یا شاتره باهم استفاده کنید.
  6. سعی کنید زعفران را درشت تر بسابید تا ریشه های زعفران در شربت بیشتر معلوم شود چون شتگی خاصی به شربت می دهد.
  7. اگر شعله را در هنگام تهیه شربت زیاد کنید ممکن است زود به قوام برسد ولی شکرک بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا