راه حل غیرفعال شدن جی میل ها

گوگل با ارسال یک جی میل به تمام کاربران خود هشدار داده است که به زودی جی میل های غیر فعال برای همیشه غیرفعال خواهد شد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از شمانیوز، متن کامل گوگل به کاربران خود در مورد غیر فعال شدن جی میل ها به شرح ذیل است. قابل ذکر است گوگل راه کارهای فعال نگه داشتن جی میل را هم در این متن کامل توضیح داده است.

Google به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش است به‌کمک محافظت‌های امنیتی داخلی ما از دسترسی غیرمجاز به «حساب Google» شما جلوگیری کند و شما و اطلاعات خصوصی‌تان را ایمن و محفوظ نگه دارد. ایمن نگه داشتن شما به معنای داشتن روش‌های اعمال حریم خصوصی قدرتمند در سراسر محصولاتمان است که مدت‌زمان نگهداری فایل‌های شخصی شما و هرگونه داده مرتبط با آن‌ها را به‌حداقل برساند. می‌خواهیم از اطلاعات خصوصی شما محافظت کنیم و مانع هرگونه دسترسی غیرمجاز به حسابتان شویم، حتی درصورتی‌که دیگر از سرویس‌های ما استفاده نکنید.

بنابراین قصد داریم دوره غیرفعال بودن «حساب Google» را در سراسر محصولات و سرویس‌هایمان به دو سال تغییر دهیم. این تغییر از امروز اجرا می‌شود و بر همه «حساب‌های Google» غیرفعال اعمال می‌شود. منظور از حساب غیرفعال حسابی است که در یک دوره دوساله به سیستم وارد نشده باشد یا از آن استفاده نشده باشد. حساب غیرفعال و همه محتوای ذخیره‌شده در آن از تاریخ ۱۰ آذر ۱۴۰۲ برای حذف واجدشرایط خواهد بود.

این برای شما به چه معنا است:

این تغییرات بر شما تأثیری ندارد مگراینکه به‌مدت دو سال در «حساب Google» خود غیرفعال بوده باشید. یا به‌مدت بیش‌از دو سال برای ورود به سیستم سرویس‌های Google از حسابتان استفاده نکرده باشید.

این تغییرات از امروز اجرا می‌شود، اما اولین تاریخی که اقدام به حذف حساب می‌کنیم ۱۴۰۲ آذر خواهد بود.

اگر حساب شما غیرفعال محسوب می‌شود، ما قبل‌از اینکه هرگونه اقدامی انجام دهیم یا هرگونه محتوایی را از حساب حذف کنیم، چندین ایمیل یادآوری هم به شما و هم به ایمیل‌های بازیابی‌تان ارسال می‌کنیم (درصورتی‌که ارائه شده باشد). این ایمیل‌های یادآوری حداقل ۸ ماه پیش‌از انجام هرگونه اقدامی درخصوص حسابتان ارسال خواهد شد.

پس‌از حذف شدن «حساب Google»، وقتی «حساب Google» جدید ایجاد می‌کنید، نمی‌توانید دوباره از نشانی Gmail حساب حذف‌شده استفاده کنید.

چگونه حسابتان را فعال نگه دارید؟

ساده‌ترین راه برای فعال نگه داشتن «حساب Google» این است که حداقل هر دو سال یکبار به سیستم حساب وارد شوید. اگر در دو سال گذشته اخیراً به سیستم «حساب Google» خود وارد شده باشید، حسابتان فعال محسوب می‌شود و حذف نخواهد شد.

روش‌های دیگر برای فعال نگه داشتن حساب عبارتند از:

خواندن یا ارسال ایمیل

استفاده از Google Drive

تماشای ویدیو در YouTube

هم‌رسانی عکس

بارگیری برنامه

استفاده از «جستجوی Google»

استفاده از «ورود به سیستم با Google» برای ورود به سیستم سرویس یا برنامه شخص ثالث

این خط‌مشی چند استثنا دارد. چند مثال: «حساب Google» که کانال، ویدیو، یا نظرات در YouTube دارد؛ حسابی که دارای کارت هدیه با تراز پولی است؛ یا حسابی که برنامه منتشرشده دارد، مثلاً حسابی که میزبان برنامه‌ای در «فروشگاه Google Play» است. دیگر استثناهای این خط‌مشی را می‌توانید در اینجا ببینید.

Google ابزارهایی نیز ارائه می‌دهد تا به‌کمک آن‌ها «حساب Google» خود را مدیریت کنید و گزینه‌هایی برای پشتیبان‌گیری از داده‌هایتان داشته باشید. برای مثال می‌توانید داده‌هایتان را بااستفاده از بیرون‌بر Google بارگیری کنید و به‌این‌ترتیب به شما امکان می‌دهد با کمک مدیریت حساب غیرفعال تصمیم بگیرید درصورت غیرفعال بودن برای مدت‌زمانی مشخص چه اقدامی درخصوص داده‌هایتان صورت گیرد.

اولویت ما این است که درصورت تمایل شما برای فعال نگه داشتن حساب، این کار را تا حد امکان برایتان آسان کنیم و به شما اطمینان می‌دهیم پیش‌از اینکه هرگونه حسابی تحت‌تأثیر این تغییر قرار بگیرد، به‌روش‌های مناسب به شما اطلاع‌رسانی کنیم. بنابراین پیش‌از حذف شدن حساب، Google اعلان‌های ایمیلی به «حساب Google» مربوطه و ایمیل بازیابی آن (درصورتی‌که ارائه شده باشد) ارسال خواهد کرد.

تیم «حساب Google»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا