رضا بابک جا پای مرتضی احمدی گذاشت

رضا بابک بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون راوی سری جدید داستان‌های «شکرستان» شد.

به گزارش پارسینه پلاس، فرهنگ‌سازی پیرامون توجه به محیط‌زیست و صرفه‌جویی در مصرف آب محور اصلی سری جدید انیمیشن «شکرستان» است.

بازیگر پیشکسوت راوی سری جدید «شکرستان» شد!

سیدمسعود صفوی، تهیه‌کننده «شکرستان» در توضیحاتی گفت: هر سری از «شکرستان» با قرار دادن یک موضوع به عنوان محور اصلی مسیر تولید و پخش خود را آغاز و پشت سر می­‌گذارد اگر چه مبحث خانواده همیشه از اولویت­‌های اصلی «شکرستان» بوده اما در کنار آن به مقوله‌های دیگری همچون محیط زیست یا روابط اجتماعی و … پرداخته­‌ایم ولی در سری جدید محور اصلی این مجموعه حول محور محیط زیست، آب و صرفه‌جویی در مصرف آب است و پایه‌­های فیلمنامه بیشتر بر مبنای این موضوع­‌ها پی‌ریزی شده است.

وی اعلام کرد: در هر فصل از «شکرستان» کوشیدیم تا براساس محتوا و موضوع مجموعه کاراکترهای جدیدی را اضافه کنیم و شخصیت­‌های قدیمی را با یک پردازش و طراحی جدید در ساختار، و موازی کردن آنها با حال و فضاهای جدید دوباره وارد کار کنیم. به طور کلی از آنجا که قصه‌های «شکرستان» دارای فضا و طراحی‌های خاصی هستند از این رو فیلمنامه‌نویسان دستشان برای نگارش و پردازش ماجراهای مختلف و متنوع باز است و از محدودیت‌های خاصی برخوردار نیستند و به تناسب همین امر، کاراکترهای جدیدی وارد کار می‌شوند مثلا در دو سه فصل اخیر نزدیک به پنج یا شش کاراکتر به این مجموعه اضافه شدند.

صفوی همچنین بیان کرد: مبنای تغییرات در «شکرستان» معمولا براساس موضوع و محتوای داستان‌ها شکل می‌گیرد. به طور مثال وقتی قرار است درباره موضوعاتی چون فناوری و یا کسب و کار صحبت شود نویسندگان فیلمنامه قلم، ذهنیت و تمرکز خود را صرفا به سوی این مباحث متمرکز می­ کنند که در این صورت ناخودآگاه شخصیت های جدید، فضاهای جدید و خانواده­ های جدید ذهن نویسنده­ ها را درگیر می­ کنند البته گاهی نیاز است تا شخصیت های قدیمی‌ با پردازش جدید در فضاهای مختلف به کار گرفته شوند به طور کل باید گفت اصولا تغییرات در «شکرستان» حول محور موضوع می­ چرخد.

تهیه‌کننده «شکرستان» خاطرنشان کرد: «شکرستان» چون برنامه­‌ای قدیمی محسوب می‌شود که سالیان زیادی است از شبکه‌های مختلف سیما به روی آنتن می رود مورد اقبال مخاطبان کودک، نوجوان و حتی بزرگسال قرار گرفته و بنا به فرهنگ، قصه‌های جذاب و روایت شیرینی که دارد اصولا مخاطبان بسیاری را با خود همراه کرده است. ناگفته نماند که نوع فضا و طراحی­ های میناتوری خاص و بازی عروسک‌های خیمه شب بازی توأم با قصه گویی های شیرین بر جذابیت‌های این مجموعه افزوده به گونه­‌ای که در این چند سال اخیر چه به لحاظ آمار تلویزیونی و چه از لحاظ میزان تماشا در تلوبیون در زمره برنامه­‌های پر بیننده و شاخص قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، داستان‌های سری جدید «شکرستان» که به کارگردانی عباس جلالی یکتا با تکنیک کات اوت به تولید رسیده در یک شهر قدیمی و خیالی رقم می‌خورند و هر قسمت راوی داستان‌های مجزایی است که با صدای رضا بابک روایت می‌شوند. همچنین بهلول، پادشاه، وزیر، قاضی، اسکندر، ننه قمر، خواجه­فرزان، خواجه ­اقبال، برزو و صمد از جمله شخصیت‌های آن هستند.

«شکرستان» تاکنون علاوه بر پخش از شبکه پویا، کودک و آی‌فیلم از سایر شبکه­‌های دیگر روی آنتن رفته و این بار سری جدید آن از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

بازیگر پیشکسوت راوی سری جدید «شکرستان» شد!

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا