رنگ قرمز باعث تحریک مردان می شود؟

رنگ قرمز می تواند احساسات مردان را تحت تاثیر قرار دهد و این در حالی است که خود متوجه چنین تاثیری نیستند. رنگ قرمز با عشق رمانتیک و شور و هیجان ارتباط داشته است ولی این اولین بار است که این ارتباط به صورت علمی ثابت می شود.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از دلگرم، رنگ قرمز، به وضوح رنگ عشق، شور و داستان‌های عاشقانه است. برخی مطالعات نشان داده‌اند که چهره‌های قرمز، اندکی جذاب‌تر و از نظر جسمانی سالم‌تر هستند. همچنین صورتی یا قرمز بودن گونه‌ها نشان دهنده اکسیژن زیاد و عملکرد مناسب قلب است.

طبق نظریه روانشناسی تکاملی ویژگی‌های جذاب فیزیکی، تصادفی نیستند و حتی جزء علایق شخصی نیز به حساب نمی‌آیند، بلکه افراد فقط به برنامه ژنتیکی خود احترام می‌گذارند که اغلب ناآگاهانه است.

رنگها می توانند تاثیراتی را برروی افراد بگذارند همانطور که همه میدانیم رنگ آبی سمبل آرامش و قرمز باعث برانگیخته شدن هیجانات است و در این مقاله تاثیر رنگ قرمز که نشانی از عشق استآورده شده است

به عنوان مثال ورزش و تمرین‌های هوازی می‌تواند سطح اکسیژن خون را افزایش دهد، پوست شما را قرمز‌تر یا صورتی‌تر کند و به نوعی سیگنال‌های تحریک جنسی را به طرف مقابل بدهد. مردان این سیگنال‌ها را بیشتر دریافت می‌کنند و بیشتر جذب رنگ قرمز می‌شوند همچنین تحریک جنسی در آن‌ها بیشتر است.

رنگ قرمز و تحریک جنسی در مردان

زنان در طی چرخه قاعدگی در روزهای تخمک گذاری سطح استروژن خونشان بالا می‌رود. بدین صورت رگ‌های خونی سطح پوست صورتشان منقبض شده و چهره‌شان به رنگ صورتی و قرمز در می‌آید. احتمالا مردان متوجه این تغییرات رنگ پوستی شریک جنسی‌شان نمی‌شوند، اما در ناخودآگاه‌شان همسرشان زیباتر جلوه می‌کند. از دیدگاه روانشناسی تکاملی میل جنسی زوجین در این دوره به قصد بارور شدن بیشتر می‌شود.

زنان از ده‌‌ها هزار سال پیش لب‌های خود را قرمز می‌کردند. در مطالعه‌ای مشخص شد زنان برای جذب مرد مورد علاقه خود بیشتر از رنگ قرمز در لباس و آرایششان استفاده می‌کردند. بر عکس زنانی که هیچ تمایلی به برقراری ارتباط نداشتند، به هیچ عنوان از رنگ قرمز استفاده نمی‌کردند. همچنین زمانی که خانم‌ها شاد هستند بیشتر احتمال دارد از لباس‌هایی با رنگ قرمز استفاده کنند.

تاثیر رنگ قرمز روی مردان

تحقیقات نشان داده که مردان، نسبت به رنگ‌های قرمز در ناحیه صورت حساس‌تر از لباس یا لوازم دیگر هستند. نکته جالب در مردان این است که آن‌ها به تاثیری که رنگ قرمز روی آن‌ها می‌گذارد آگاه نیستند و نمی‌دانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است. ممکن است رنگ مورد علاقه‌شان آبی، سبز و یا هر رنگ دیگری باشد، اما رنگ قرمز برای آن‌ها به صورت ناخودآگاه تحریک کننده‌ی قوای جنسی و حتی در مواردی قوای جسمانی است.

رنگ قرمز برای مردان می‌تواند نشانه اعتماد به نفس نیز باشد و زنانی که رنگ قرمز را ترجیح می‌دهند، از نظر مردان، زنی با اعتماد نفس هستند. یک نکته جالب درباره مردان این است که آن دست مردانی که تمایل بیشتری به رنگ قرمز دارند، احتمال بالا بودن درآمد و موفقیتشان از نظر اجتماعی بیشتر است.

همچنین گاه در روابط عاطفی بین دو نفر حضور شخص سومی که به اصطلاح قرمز پوش است منجر به بروز شکست عشقی و مشکلات در روابط می‌شود. حتی اگر دقت کرده باشید، افرادی که از خجالت سرخ می‌شوند، سر خود را پایین می‌اندازند چون فکر می‌کنند نگاه همه را به سمت خود جذب کرده‌اند. اما اگر همین سرخی ناشی از فعالیت جسمانی باشد، فرد سر بالا و مفتخر از خود خواهد بود.

تاثیر رنگ قرمز برروی جنس مخالف
کایزر، الیوت و فلتمن (۲۰۱۰) این تحقیقات را انجام داده اند؛ که زنانی که قرمز می‌پوشند تاثیر آن بر رفتار و احساسات مردان چگونه می‌شود.

در این آزمایش از از مردان خواسته شد که با زنانی تعامل داشته باشند که یکی از آنها لباس قرمز پوشیده بود و یکی لباس آبی و دیگری سبز . آزمایش نشان داد که آن مرد با زنی که لباس قرمز پوشیده بود تعامل نزدیک‌تر بیشتری داشت و به او نزدیک‌تر می‌ایستاد و پرسش های صمیمانه تری می پرسید.

در صورتی که همه ی خانم ها از لحاظ دیگر معیارهای زیبایی و جذابیت در یک سطح بودند.

دقیقا مشابه همین آزمایش را در خانم‌ها سنجیدند و نتیجه ی مشابه‌ای دریافت کردند که خانم‌ها نیز در برابر مردی که لباس قرمز پوشیده است همین احساس را دارند.

دلیل تاثیر رنگ قرمز روی مردان

رنگ قرمز باعث پاسخ اولیه‌ای مانند سیگنال در درون انسان عمل می‌کند. حتی این اتفاق در بدن حیوانات نیز رخ می‌دهد.

یعنی یک فرد با دیدن رنگ قرمز بخشی از ناخود آگاهش فعال می‌شود که فرد را جذاب‌تر نشان می‌دهد. این امر به طور غریزی اتفاق می‌افتد.

در واقع با پوشیدن رنگ قرمز این ویژگی را القا می‌کنید که من را بیشتر بشناسید.

این تاثیر جذب اما سریع و زودگذر رخ می‌دهد.

شاید تاکنون دیده باشین که از این ویژگی رنگ قرمز در بسیاری از کارهای تبلیغاتی نیز استفاده می‌شود.

دنیای رنگ‌ها بسیار گسترده است و داشتن علم به آنها زندگی را برای ما جذاب‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا