روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۳ | جدول و تقویم کامل ایام قمر

در مطلب زیر بطور کامل ایام قمر در عقرب در سال ۱۴۰۳ و جدول روزهای قمر در عقرب سال ۱۴۰۳ از ساعت شروع تا خروج از قمر در عقرب را ببینید.

به گزارش پارسینه پلاس: خوب است درباره زمان و ساعت قمر در عقرب ۱۴۰۳ اطلاعات دقیقی داشته باشیم. راستی آیا میدانید قمر در عقرب چیست احکام قمر در عقرب در اسلام چیست.

زمان قمر در عقرب ۱۴۰۳ و ساعت قمر در عقرب ۱۴۰۳ را به همراه جدول آن اینجا آورده ایم. با این لیست می توانید به راحتی به سوال قمر در عقرب این ماه چه روزی است؟ پاسخ دهید. فرمول محاسبه قمر در عقرب را کارشناسان نجومی استخراج و در اختیار مردم قرار میدهند. احکام قمر در عقرب در اسلام به نکاتی اشاره میکند که بهتر است از آن اطلاع داشته باشیم. در این مطلب در ابتدا میگوییم قمر در عقرب چیست؟ و سپس به جزییات بیشتر خواهیم پرداخت.

قمر در عقرب چیست؟

به طور کلی کره ماه در حرکت گردشی خود به دور زمین از صورت فلکی عقرب و یا برج عقرب عبور کرده و خود را در این مسیر در این نواحی قرار می‌دهد به همین خاطر به مدت زمانی که ماه در این ناحیه در حال حرکت است در اصطلاح قمر در عقرب می‌نامند. قَمَر در عقرب قرار گرفتن کره ماه در برج عقرب یا در مقابل صورت فلکیِ آن است.

تشخیص روز‌های قمر در عقرب

حجت‌الاسلام وحید واحدجوان مدرس دانشگاه تهران در فارس نوشت: مراد از «قمر» یعنی کره ماه و مراد از عقرب یعنی «برج عقرب» یا «صورت عقرب»، و منظور این است که کره ماه در برج «عقرب» قرار گیرد یا کره ماه مقابل صورت فلکى «عقرب» قرار گرفته باشد.

توضیح اینکه. دانشمندان، دایره‌البروج در آسمان را به دوازده قسم که هر یک ۳۰ درجه مى ‌شود و مجموعا ۳۶۰ درجه می‌شود، بخش نموده ‌اند، و در مدارات اختران هر قسم را «برج» نامیده اند.

چون در هر «برجى» برخی از ستاره‌ها و به اصطلاح ثوابت (مراد، کواکب ثابت نسبی است، چون نسبت به زمین، بسیار آهسته حرکت می‌کنند و مانند ثابت‌اند) گرد آمده ‌‌اند که از هیئت اجتماع آن‌ها صورت جانورانى تصویر رفته بود، آن «برج» را به نام صورت آن جانور نامیده اند که اول آن‌ها «حمل» و آخر آن‌ها «حوت» است.

پس نام برج‌های دوازده گانه دائرهالبروج با (معانی) عبارت است از: ۱. برج حمل: (قوچ) / ۲. برج ثور: (گاو نر) / ۳. برج جوزاء: (دوپیکر) / ۴. برج سرطان: (خرچنگ) / ۵. برج اسد: (شیر) / ۶. برج سنبله: (خوشه) / ۷. برج میزان: (ترازو) / ۸. برج عقرب: (کژدم) / ۹. برج قوس: (کمان) / ۱۰. برج جدی: (بزغاله نر) / ۱۱. برج دلو: (آب کش) / ۱۲. برج حوت: (ماهی)

و منازلى که براى ماه از اجتماع برخی از ستارگان گفته ‌اند حکم صورت را دارد. کسانى که صور بروج را بشناسند، هنگامى که «قمر» در برج «عقرب» وارد شده است، چون شب به ماه نگاه کنند، فاصله میان ماه و صورت عقرب را به خوبى در مى‌ یابند.

جدول قمر در عقرب ۱۴۰۳ (صورت فلکی عقرب)

جدول قمر در عقرب ۱۴۰۳ (برج عقرب)

جدول قمر در عقرب ۱۴۰۳ (برج عقرب)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا