روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

دارچین ادویه‌ای است که می تواند موها را نرم و زیبا کند؛ این ادویه پرخاصیت را به روش‌های ساده روی موهایتان ماسک کنید تا رنگ آن چند درجه روشن‌تر شود.

آیا تمایل به هایلایت کردن موها یا به کل روشن کردن آنها دارید اما اغلب به علت آسیب به مو از این کار صرف نظر می‌کنید؟ همانطور که می‌دانید روشن کردن مداوم موها با مواد شیمیایی موجب ریزش و شکستگی موها می‌شود اما دارچین واقعا محصول طبیعی و جادویی برای روشن کردن مو است که بدون نگرانی می‌توانید از آن استفاده کنید.

قبل از هر چیز باید بگوییم این روش هیچ گونه ضرری ندارد موها را خشن و دچار ریزش نمی کند بلکه باعث نرمی و درخشندگی آن می‌شود. زیرا محصولی طبیعی است، تغییرات خیلی شدیدی ایجاد نمی کند و روشی آسان است.

راه طبیعی روشن کردن موها با دارچین

مقداری دارچین را با آب ترکیب کنید تا خمیری بدست بیاید.

مقداری نرم‌کننده به آن اضافه و روی سرماسک کنید.

این ترکیب را روی کل مو بمالید و کلاه مخصوص رنگ روی سرتان قرار دهید.

بعد از ۶ ساعت موها را بشویید و از موهای روشن و درخشان خود لذت ببرید.

روشن شدن مو

برای مرطوب کردن موها با دارچین:

داخل کاسه‌ای ۲ فنجان آب و ۳ قاشق غذاخوری پودر دارچین بریزید.

اجازه دهید تا بجوشد در حدی که مواد نصف شود.

وقتی سرد شد داخل بطری اسپری بریزید و قبل و بعد از شستشو روی مو اسپری کنید به این روش موها علاوه بر نرمی به مرور روشن‌تر می‌شوند.

با دارچین موهای تان را روشن کنید

آیا تمایل به هایلایت کردن موها یا به کل روشن کردن آنها دارید اما اغلب به علت آسیب به مو از این کار صرف نظر می‌کنید؟ همانطور که می‌دانید روشن کردن مداوم موها با مواد شیمیایی موجب ریزش و شکستگی موها می‌شود اما دارچین واقعا محصول طبیعی و جادویی برای روشن کردن موها است که بدون نگرانی می‌توانید از آن استفاده کنید.

دارچین موها را نرم و زیبا می‌کند، این ادویه پرخاصیت را به روشی ساده روی موهایتان ماسک کنید تا رنگ آن چند درجه روشن‌تر شود.

در این بخش از دنیای مد نمناک به شما توضیح می‌دهیم که چگونه با دارچین موهای روشن تری داشته باشید.

قبل از هر چیز باید بگوییم این روش هیچ گونه ضرری ندارد، موها را خشن و دچار ریزش نمی کند بلکه باعث نرمی و درخشندگی آن می‌شود زیرا محصولی طبیعی است، تغییرات خیلی شدیدی ایجاد نمی کند و روشی آسان است.

روش‌های روشن کردن طبیعی رنگ موها با دارچین

۱. رنگ کردن مو با دارچین

مقداری دارچین را با آب ترکیب تا خمیری بدست بیاید.

مقداری نرم‌کننده به آن اضافه و روی سر ماسک کنید.

این ترکیب را روی کل مو بمالید و کلاه مخصوص رنگ روی سرتان قرار دهید.

۲. روشن کردن موهای تیره با دارچین و حنا

با توجه به خواصی که از حنا و دارچین برای مو تا به حال در نمناک گفته ایم خوب می‌دانید که با استفاده از این ترکیبات گیاهی شوره سر درمان شده و موها به سلامت و درخشش قابل توجهی می‌رسند. برای آنکه موهایی قهوه‌ای رنگ با هایلایت‌های روشن داشته باشید این روش کاربردی است.

۱ قاشق غذاخوری پودر دارچین را با ۱ فنجان آب و ۳ قاشق غذاخوری پودر حنا ترکیب کنید و اجازه دهید این ترکیب ۱۲ ساعت در دمای اتاق باقی بماند تا برای استفاده آماده شود.

بعد از این مدت زمان رنگ موی طبیعی شما آماده است، رنگ مویی که بایستی ۳ الی ۴ ساعت روی موهایتان باقی بماند تا رنگ مورد نظر حاصل شود، بعد از گذشت زمان مناسب موها را کاملا آبکشی کنید.

۳. رنگ کردن مو با عسل دارچین

یک ترکیب فوق‌العاده علاوه بر تقویت، برای زیبایی موهای سر استفاده از عسل و دارچین همراه هم برای موهاست که همراه با روغن زیتون ثبات رنگ مو را بیشتر می‌کنند. نکته مهم در دستور تهیه این رنگ مو لحاظ کردن حجم موها است و شما باید با توجه به کم یا پر حجمی موهایتان مواد اولیه را کم و زیاد کنید. نسبت استفاده از روغن زیتون، عسل و دارچین یکسان است یعنی برای یک فرد با موهای کم حجم:

  • ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون
  • ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی
  • ۱ قاشق غذاخوری دارچین نیاز دارید.

روش استفاده ساده است؛ کافیست مواد را به خوبی ترکیب کرده و مثل رنگ مو روی موهایتان بمالید. پیش از استفاده از این رنگ موی طبیعی موهایتان را خوب بشویید تا کاملا تمیز باشد.

دارچین و عسل

رنگ کردن مو با دم کرده دارچین

یکی از ساده‌ترین روش‌های رنگ کردن مو بدون مواد شیمیایی، روش استفاده از دم کرده دارچین است که پس از دم کردن کامل، آن را روی موهای خود قرار دهید و اجازه دهید ۳ ساعت روی موهایتان باقی بماند و سپس موها را آبکشی کنید.

روشن کردن موهای تیره با دارچین و ماست

۴ قاشق غذاخوری پودر دارچین را با ۸ اونس ماست ترکیب کرده و روی موهایتان قرار دهید. برای رنگ گرفتن موها این ترکیب باید حداقل ۳۰ دقیقه روی موهایتان بماند.

رنگ کردن مو با دارچین و چغندر

استفاده از چغندر در زمینه آرایش و زیبایی از گذشته تا به امروز رواج داشته است برای همین در این بخش از دنیای مد نمناک هم گنجانده شده است. برای رنگ کردن موها با دارچین و چغندر کافیست ۲ عدد چغندر را ریز کرده و میکس کنید تا یک مایع قرمز رنگی بدست آید. سپس کمی از این مایع را با مقدار کمی آب ترکیب کنید و به این ترکیب ۱ قاشق شامپوی نرم‌کننده اضافه کنید.

بعد از انجام این مراحل دارچین را اضافه کنید و اجازه دهید این ترکیب ۳ الی ۴ ساعت در دمای اتاق باقی بماند. این ماسک باید به مدت ۶ الی ۸ ساعت روی مو‌های شما بماند. برای آنکه اثر رنگ دهی ترکیب بهتر باشد بایستی موهایتان را با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید. ممکن است برای بدست آمدن رنگ مورد نظر چندین مرتبه این روش را تکرار کنید.

چغندر

برای مرطوب کردن موها با دارچین

داخل کاسه‌ای ۲ فنجان آب و ۳ قاشق غذاخوری پودر دارچین بریزید.

اجازه دهید تا بجوشد در حدی که مواد نصف شود.

وقتی سرد شد داخل بطری اسپری بریزید و قبل و بعد از شستشو، روی مو اسپری کنید. در این روش موها علاوه بر نرمی به مرور روشن‌تر می‌شوند.

منبع: نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا