روش تهیه ماهی بریان

ماهی بریان از جمله غذاهای بین المللی خوشمزه است که می‌توان آن را با طعم‌های متنوع تهیه کرد. در ادامه این آموزش آشپزی را مشاهده میکنید.

ماهی بریان از جمله غذاهای بین المللی خوشمزه است که می‌توان آن را با طعم‌های متنوع تهیه کرد. در ادامه این آموزش آشپزی را مشاهده میکنید.

مواد لازم ماهی بریان برای ۲ نفر

ماهی قزل آلا ۱ عدد بزرگ
نارنج ۳ عدد
پیاز ۲ عدد بزرگ
فلفل دلمه ای ۱ عدد
جعفری ۱ مشت
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
پاپریکا و روغن به مقدار کافی

دستور پخت ماهی بریان

مرحله اول

به منظور تهیه ماهی بریان بایستی فر را روشن کرده دردمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و اجازه دهید فر کاملا گرم شود. پس از آن سینی فر مورد نظر را با فویل آلومینیومی بپوشانید و با مقداری روغن مایع آن را چرب کنید.

مرحله دوم

در ادامه نارنج‌هایی را که به‌طور حلقه‌ای برش زده‌اید، به صورت کاملا یک‌دست در کف سینی فر بچینید. سپس فلفل دلمه‌ای و پیاز را نیز حلقه‌ای برش زده و مانند نارنج‌ها در کف سینی فر بچینید.

مرحله سوم

اکنون ماهی قزل‌آلا را خوب شسته، شکم آن را خالی کنید. به منظور پخت بهتر ماهی، روی بدن آن چند برش بزنید. پس از آن کمی نمک، روغن و آب نارنج را بر روی دو طرف بدن ماهی بریزید و خوب با دست ماساژ دهید.

مرحله چهارم

اکنون ماهی را بر روی پیازها و نارنج‌های حلقه‌ای شده قرار دهید و نیمی از جعفری را درون شکم ماهی وارد کنید. بقیه جعفری را روی سبزیجات موجود در سینی فر بریزید. سینی فر را در طبقه میانی فر قرار دهید.

مرحله پنجم

۱ ساعت زمان لازم است تا ماهی بریان آماده شود. پس از ۱ ساعت، گریل را چند دقیقه روشن کنید تا سطح رویی ماهی طلایی و برشته شود. پس از آن ماهی بریان را در ظرف مناسب کشیده و همراه با برنج سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا