روش جدید جوان سازی پوشت؛ مزوبوتاکس بهتر است یا بوتاکس؟

مزوبوتاکس بهتر است یا بوتاکس؟ آیا می دانید چرا برخی از افراد به جای تزریق بوتاکس از مزوبوتاکس برای جوانسازی پوست خود استفاده می کنند؟ در این مقاله می خواهیم به طور کامل در مورد مزوبوتاکس صحبت کنیم .

به گزارش سبک ایده آل به نقل از دلگرم، بوتاکس در واقع سمی است که از یک میکروب به نام کلستریدیوم بوتولینوم تهیه شده است که در ایران به نام تجاری بوتاکس نامیده می شود. این سم می تواند روی اتصال عصب و عضله که باعث آزاد شدن ماده ای به نام استیل کولین است اثر بگذارد و آن ماده را غیر فعال کند که این روند باعث فلج موقت عضلات ارادی می شود.

اکثر افراد فکر می کنند تزریق بوتاکس فقط برای رفع چین و چروک صورت به خصوص ناحیه اخم، پیشانی و دور چشم مورد استفاده قرار می گیرد. ولی مصرف بوتاکس خیلی بیشتر از این ها کاربرد دارد.

روشی به نام مزوبوتاکس ابداع شده است که بیشتر در افرادی کاربرد دارد که دوست ندارند بعداز تزریق بوتاکس چهره ی مصنوعی یا به بین دیگر ماسکه ای داشته باشند. خیلی از بازیگران از این روش استفاده می کنند چرا چهره شان حالت طبیعی داشته باشد و در عین طبیعی بودن جوانی صورت خود را حفظ کرده باشند.

فرق بوتاکس و مزوبوتاکس

این روش به این صورت است بوتاکس را به روش خاصی رقیق و به صورت واحد های خیلی کوچک و نزدیک به هم روی کل پوست صورت تزریق می کنند. با این روش چهره خیلی شاداب و بدون چین و چروک خواهد شد، بدون اینکه حرکات صورتشان ماسکر و فیک باشد.

تفاوت بوتاکس و مزو بوتاکس در چیست؟

تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس در این است که تکنیک مزوبوتاکس باعث شل شدن فیبرهای سطحی عضله شده و نتیجه ای کاملاً طبیعی ایجاد می کند و در صاف کردن پیشانی و منافذ پوست بسیار موثر است. جوانسازی پوست با تکنیک مزوبوتاکس این مزیت را فراهم می کند که ماهیچه ها شکل طبیعی خود را حفظ می کنند و میزان بوتاکس کمتر از مقداری است که سبب فلج کردن کل عضله شود و حالت غیر عادی به وجود بیاورد.

تکنیک مزوبوتاکس به صورت تزریق هایی با سوزن های میکرو و ریز به داخل پوست انجام می شود و از توکسین onabotulinumtoxinA, Allergan برای تاثیر بر غدد چربی، غدد عرق و لایه سطحی عضلات صورت استفاده می شود.

توکسین نیز که با نام تجاری دیسپورت شناخته می شود برای این تزریق مناسب است.
درمان مزوبوتاکس با غلظت رقیق شده بوتاکس بیشتر از کاربردهای سنتی تزریق بوتاکس استفاده می شود و علت این تقاضای بیشتر درمان با تکنیک مزوبوتاکس بیمارانی هستند که جوان سازی با ظاهری طبیعی تر را انتخاب می کنند ، در مقابل نگاه منجمدی است که سموم بوتولینوم به طور سنتی می تواند ایجاد کند.

بوتاکس بهتره یا مزوبوتاکس

تزریق مزوبوتاکس باید به آرامی و به طور مساوی انجام شود و سپس مزوبوتاکس نتایج طبیعی و بدون فلج عضلانی شدید را فراهم می کند. در گذشته تزریق بوتاکس سنتی به پیشانی سبب بالا رفتن غیر طبیعی ابرو یا عدم توانایی فرد در حرکت دادن پیشانی و نشان دادن احساسات و حالات مختلف می شد ولی تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس در این است که چروک پیشانی محو می شود ولی فرد همچنان قادر به حرکت دادن پیشانی خود است.

در گذشته با تزریق بوتاکس به زیر چشم ها برای از بین بردن چروک زیر چشم، ممکن بود استراحت بیش از حد پیش بیاید که سبب بزرگ شدن کیسه های زیر چشم یا افتادگی آن ها می شود ولی تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس در این است که هیچ عوارض این چنینی ندارد و چروک های زیر چشم نیز به طور موثری کاهش می یابند. در مناطقی مثل گردن یا دکلته، مزوبوتاکس در پوست توزیع می شود و سبب صاف شدن چروک افقی گردن و ایجاد اثر لیفت خط فک می شود. گفته می شود اگر مزوبوتاکس بهتر از IPL عمل نکند، کمتر از آن هم تاثیر ندارد.

رفع چین و چروک

در نتیجه اثرات مورد توقع دلخواه مثل کاهش چین و چروک در هر دو روش به دست می آید ولی تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس چیست؟ تفاوت مزوبوتاکس با بوتاکس به عوارض کمتر مزوبوتاکس بر می گردد. هم چنین به علت کمتر بودن غلظت توکسین در روش مزوبوتاکس، ظاهر فرد طبیعی تر حفظ خواهد شد و حتی پس از تزریق نیز به آسانی می تواند صورت خود را حرکت دهد و واکنش های طبیعی ایجاد کند.

مراقبت از موهای بوتاکس شده و تاثیر بادوام تر این درمان به موارد مختلفی شامل روش شستشو، شامپوی مناسب و … بستگی دارد.

مزایای بوتاکس

بوتاکس یک سری مصارف درمانی دیگر از جمله کاهش تعریق زیر بغل، کف دست و کف پا دارد و به علاوه برای درمان سردردهای میگرنی هم قابل استفاده است. به غیر از موارد گفته شده برای لبخند های لثه ای هم تزریق بوتاکس می تواند نقش کاربردی داشته باشد. همین طور در علم نورولوژیک از بوتاکس برای یک سری درمان های خاص استفاده می کنند.

مزایای بوتاکس

بوتاکس یک سری مصارف درمانی دیگر از جمله کاهش تعریق زیر بغل، کف دست و کف پا دارد و به علاوه برای درمان سردردهای میگرنی هم قابل استفاده است. به غیر از موارد گفته شده برای لبخند های لثه ای هم تزریق بوتاکس می تواند نقش کاربردی داشته باشد. همین طور در علم نورولوژیک از بوتاکس برای یک سری درمان های خاص استفاده می کنند.

مزایای مزوبوتاکس

مزیت مزوبوتاکس حفظ حالت طبیعی پوست صورت در عین از بین بردن چین و چروک هاست که موجب محبوبیت هر چه بیش تر این روش جوان سازی پوست می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا