روش مشاهده نتایج کنکور

نتایج کنکور در رشته های مختلف طی دو مرحله اعلام می شود و جواب کنکور 1402 در تاریخ مشخص شده روی سایت سازمان سنجش قابل رویت است.

به گزارش سبک ایده آل، نتایج کنکور در رشته های مختلف طی دو مرحله اعلام می شود و جواب کنکور ۱۴۰۲ در تاریخ مشخص شده روی سایت سازمان سنجش قابل رویت است.

 

 

اعلام نتایج و جواب کنکور تیر ماه ۱۴۰۲

در زمان اعلام نتایج کنکور دی ماه، بسیاری از داوطلبان به نتیجه دلخواه خود دست نیافته‌اند و از این رو، تصمیم به شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری و کنکور تیر ماه گرفته‌اند تا نتیجه حاصله را جبران کنند. بر اساس اینکه آزمون ورودی دانشگاهها در دو نوبت برگزار می‌شود، این دوره از کنکور دو نتیجه اولیه منتشر می‌شود؛ اما تنها یک کارنامه نهایی و نتایج انتخاب رشته برای هر داوطلب اعلام می‌شود.

جواب کنکور ۱۴۰۲

تاریخ و زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج اولیه:نیمه دوم مرداد ماه ۱۴۰۲
زمان اعلام نتایج نهایی:نیمه دوم شهریور ماه ۱۴۰۲

پس از مشاهده نتایج اولیه، داوطلبان به انتخاب رشته‌های مورد نظر خود می‌پردازند و سپس منتظر دریافت نتایج نهایی یا همان نتایج انتخاب رشته کنکور خواهند بود. زمان انتخاب رشته‌ها در هر دو نوبت کنکور متفاوت نخواهد بود و این موضوع در توضیحات بالا بیان شده است. همچنین، بر اساس تجربه‌های سال‌های گذشته، انتظار می‌رود که نتایج اولیه و نهایی به‌طور مطابق با این زمان‌بندی انتشار یابد.
ممکن است بر اساس تصمیمات سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه‌ها، زمان اعلام نتایج تغییر کند که این تغییر تاریخ، قطعا توسط رسانه ها اعلام میگردد. میتوانید به وب‌سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور یا دانشگاهی که در آزمون کنکور آن شرکت می‌کنید، مراجعه کنید تا اطلاعات به‌روز و دقیقی را دریافت کنید.

کنکور

نحوه مشاهده نتیجه کنکور در سایت سنجش

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۲ برای داوطلبانی که در آزمون شرکت کرده‌اند به شرح زیر است:

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید.
  • در صفحه اصلی سایت، گزینه “سراسری” را از قسمت سمت راست صفحه انتخاب کنید.
  • در صفحه جدید، عبارت “کارنامه اعلام نتایج نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲” را انتخاب کنید.
  • سپس گزینه “کارنامه اعلام نتایج نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (لطفاً کلیک کنید)” را انتخاب نمایید.

در این مرحله، می‌توانید با انتخاب یکی از سه روش زیر و کلیک بر روی گزینه “جستجو” کارنامه نتایج اولیه کنکور خود را مشاهده نمایید:

  • روش اول:وارد کردن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و کد امنیتی
  • روش دوم: وارد کردن شماره پرونده، کد پیگیری و کد امنیتی
  • روش سوم: وارد کردن شماره پرونده، شماره سریال و کد امنیتی

با اجرای یکی از روش‌های فوق و کلیک بر روی گزینه “جستجو”، نتیجه عملکرد خود در آزمون سراسری کنکور سال ۱۴۰۲ را مشاهده خواهید کرد. لازم به ذکر است که اطلاعات و نحوه مشاهده نتایج اولیه و نهایی برای هر دو نوبت کنکور سراسری یکسان است و از همین روش‌ها برای دسترسی به نتایج نهایی استفاده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا