روش نگهداری لیمو ترش در فریزر

اگر می‌خواهید لیمو ترش برای مدت طولانی به صورت تازه نگهداری کنید، نکاتی را که درباره نحوه نگهداری لیمو ترش و آب لیمو ترش گفته‌ایم را به کار بگیرید.

ایسکانیوز نوشت: برای اینکه بتوانیم لیموترش را در فریزر نگهداری کنیم باید زمان خرید لیموترش توجه کنیم و لیموهایی را انتخاب کنیم که:

– بزرگ‌تر باشند چون هرچه لیمو بزرگ‌تر باشد، آب بیشتری دارد و برای نگهداری مناسب است.

– توجه داشته باشید که پوست لیمو صاف و شفاف، درخشان و سالم و بدون هیچ نوع لک قهوه‌ای باشد.

– لیمو‎هایی را انتخاب کنید که وزن زیادی نسبت به سایزشان دارند.

– پوست لیمو باید نازک باشد لیموهای دارای پوست کلفت و اسفجی کم‌آب هستند.

– چنانچه روی پوست لیمو، زدگی و خرابی وجود داشته باشد نشانه شرایط نگهداری و انبار کردن غیر استاندارد است.

– لیموهایی را انتخاب کنید که رسیده باشند چون لیمو ترش بعد از چیده شدن نمی‌رسد.

چنانچه لیموهایی که انتخاب کردید این خصوصیات را داشته باشند می‌توانید آنها را داخل یخچال به مدت یک هفته نگهداری کنید.

تازه نگه داشتن لیمو ترش با جاذب اتیلن

جاذب اتیلن یک ماده جاذب  است که سبب حذف گازهای اتیلن میشود. جاذب اتیلن، به تازه نگه داشتن لیموترش، کمک خیلی زیادی می‌کند. استفاده از جاذب اتیلن بهترین و آسان ترین شیوه نگهداری لیموترش در طولانی مدت است. جاذب اتیلن به صورت بسته‌های کوچک کاغذی، موجود بوده که برای ماندگاری مواد غذایی برای مدت طولانی استفاده می‌شود.

به صورت کلی، شما نمی‌توانید در یک مدت زمان طولانی از یخچال برای تازه نگه داشتن لیمو ترش، استفاده کنید به جز  اینکه لیمو ترش به صورت آبلیمو، باشد. به جای یخچال، فریزر انتخاب خوبی برای تازه نگه داشتن لیمو ترش است.

برای تازه نگه داشتن لیمو ترش در فریز، اول لیموها را به خوبی شسته و به مدت چند ساعت روی یک دستمال برای خشک شدن بگذارید. پس از آن، لیمو ترش‌ها را همراه با جاذب اتیلن درون نایلون و یا زیپ پک گذاشته و داخل فریزر، قرار دهید.

نگهداری لیمو ترش در شیشه

یکی از شیوه‌های تازه نگه داشتن لیموترش، نگهداری آن در ظروف شیشه‌ای بوده و از گذاشتن آنها در ظروف پلاستیکی به شدت پرهیز کنید. برای تازه نگه داشتن لیمو ترش، نخست هسته‌های آن را بگیرید؛ چون وجود آن، در طولانی مدت یک مزه تلخی به لیمو می‌دهد. بعد از آن لیموها را در ظروف شیشه ای به همراه جاذب اتیلن قرار دهید. این کار باعث تازه ماندن لیمو ترش، در زمان طولانی می‌شود.

نگهداری لیمو ترش در سرکه

نگهداری لیموترش در سرکه و درست کردن ترشی آن، یکی از روش‌های تازه نگه داشتن لیمو ترش است. از مزایای این شیوه این است که استرس را پایین آورده و به درمان بیماری اگزما و آفت دهان کمک می‌کند. همین طور نگهداری لیموترش در سرکه، برای بیماران سرطانی و جلوگیری از سرطان خیلی موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا