روش های جالب برای فر کردن مژه‌ها

مژه‌های نقش مهمی در زیبایی یک آرایش دارند. خانم‌ها امروزه بیشتر سراغ کاشت مژه و مژه مصنوعی می‌روند؛ اما در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم چگونه مژه‌های خودتان را خوش‌حالت کنید.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از دلتا، فر کردن مژه با روش‌هایی مانند استفاده از فرمژه یک روش متداول است. در این مطلب اما قصد داریم شما را با روش‌های جالبی برای فر کردن مژه‌هایتان آشنا کنیم. این روش‌ها بدون استفاده از فرمژه بوده و بسیار ساده است. همراه ما  باشید.

فر کردن مژه

روش‌های جالبی برای فر کردن مژه را در این مطلب برای شما آماده کردیم.

فر کردن مژه با قاشق

  • استفاده از یک قاشق فلزی: برای این کار ابتدا یک کاسه پر آب گرم و یک قاشق چای‌خوری اندازه چشم را لازم داریم. قاشق را باید درون کاسه آب قرارمی‌دهیم تا گرم شود. سعی کنید در این مرحله از یک قاشق بزرگ استفاده نکنید زیرا فر کردن مژع با قاشق بزرگ زیبا نمی‌شود.
  • قرار دادن قاشق بالای مژه ها: حالا قاشق را از درون کاسه خارج کنید و با یک دستمال خشکش کنید. زمانی که می‌خواهید این قاشق را بالای چشمتان بگذارید، در ابتدا دمای آن را تست کنید تا چشمتان را نسوزاند. حالا قاشق را به‌صورت عمودی بالای چشمتان قرار دهید طوری که قسمت بر آمده قاشق سمت بیرون باشد و لبه ی پایینی قاشق روی لبه خط مژه شما قرار بگیرد.
  • فشار دادن مژه ها به سمت قاشق: با یک انگشت مژه‌هایتان را به سمت قاشق فشار داده و ۱۰ثانیه نگه دارید تا مژه‌های شما حالت بگیرد.
  • حالت مژه‌ها را با زدن ریمل ثابت کنید: برای اطمینان از ثابت شدن حالت مژه‌ها از یک ریمل بلند کننده مژه استفاده کنید سپس اضافه‌های ریمل را قبل از خشک شدن آن با یک برس مخصوص مژه بردارید.

آموزش فر کردن مژه با مسواک

  • استفاده از یک مسواک تمیز: برای این ترفند باید از یک مسواک تمیز استفاده کنید. این مسواک را باید زیر آب گرم قرار دهید و سپس مسواک را تکان دهیدتا آب آن گرفته شود. حالا مسواک را با یک دستمال خشک کنید.
  • شانه کردن مژه ها به سمت بالا: جالا از مسواکی که گرم اسن آرام مژه‌هایتان را شانه کنید و برای بهتر شدن جالت مژه‌ها، زمانی‌که مسواک به نوک مژه‌ها رسید، ده ثانیه آن را فشار دهید و نگه دارید چنانچه از نتیجه کار راضی نبودید مجددا مسواک را گرم کرده و اینکار را تکرار کنید.
  • استفاده از ریمل:در این مرحله برای تثبیت حالت مژه‌ها از ریمل استفاده کنید. استفاده از چندین لایه ریمل ضد آب برای بهتر تثبیت شدن مژه‌ها مفید است و مژه‌های شما را در بلندترین و پرحجم‌ترین حالت خود حفظ می‌کند.
  • گرم کردن انگشت:در این مرحله برای فر کردن مژه‌ها انگشت شست و اشاره خود را به هم بمالید تا گرم شوند.
  • با انگشت مژه‌ها را به سمت عقب حالت دهید: در این مرحله با نوک انگشتان که گرم هستند مژه‌هایتان را به سمت پلک فشار دهید تا به ابروها برسند و به مدت ده الی پانزده ثانیه نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا