روش های خشک کردن لباس به بهترین شکل ممکن

نحوه شستن و خشک کردن هر نوع و جنس لباس با یکدیگر متفاوت است با دانستن ترفندهای خشک کردن هر جنس لباس ، از خراب شدن آن ها جلوگیری کنید.

درزمان قدیم بیشتر خانه ها بزرگ و حیاط دار بود و بیشتر افراد لباس های خود را در محیط باز روی بند پهن می کردند تا خشک شوند اما ا مروزه یکی از معضلات آپارتمان نشین ها کمبود جا برای خشک کردن لباس هاست.

 

روش های متفاوتی برای خشک کردن لباس های مختلف وجود دارد که می تواند لباس ها را سالم و مرتب خشک کند و به آنها آسیبی وارد نکند همچنین انتخاب بهترین روش برای خشک کردن لباس ها می تواند تاثیر بسزایی در سلامت افراد خانواده داشته باشد.درزمان قدیم بیشتر خانه ها بزرگ و حیاط دار بود و بیشتر افراد لباس های خود را در محیط باز روی بند پهن می کردند تا خشک شوند اما ا مروزه یکی از معضلات آپارتمان نشین ها کمبود جا برای خشک کردن لباس هاست.

 

روش های متفاوتی برای خشک کردن لباس های مختلف وجود دارد که می تواند لباس ها را سالم و مرتب خشک کند و به آنها آسیبی وارد نکند همچنین انتخاب بهترین روش برای خشک کردن لباس ها می تواند تاثیر بسزایی در سلامت افراد خانواده داشته باشد.بهترین روش خشک کردن لباس

از مهم ترین نکاتی که بعد از شست و شوی لباس ها باید بدانید چگونگی خشک کردن لباسهاست . نکته مهمی که شما باید در خشک کردن لباس ها بدانید این است که چگونه لباس های خود را روی بند بیاندازید طوری که تغییر شکل ندهند.

 

چنانچه در این بخش از نکات خانه داری در نمناک اشاره شده است هر لباس با توجه به جنس خود شرایط شستشوی متفاوتی دارد. علاوه بر شرایط شستشوی متفاوت هر لباس ، نحوه خشک کردن آنها نیز با هم فرق می کند. در همین راستا اطلاعاتی بر روی برچسب های لباس نوشته شده است که باید به آن توجه نمود:

 

برای خارج شدن آب اضافی لباس نباید با دست و ماشین لباسشویی پیچانده و چلانده شود و فقط کافیست لباس را برای گرفتن آب اضافی آن کمی تحت فشار قراردهید.

 

۱- خشک کردن توسط چرخش ماشین لباسشویی

 

۲- خشک کردن لباس بدون چلاندن بر روی بند

 

۳- خشک کردن بر روی بند پس از گرفتن آب اضافی از لباس

 

۴- خشک کردن بر روی سطحی مسطح پس از خروج آب اضافی از لباس

 

نکته :

 

گاهی بر روی برچسب برخی از لباسها علاوه بر علائم فوق ، جملات مربوط به آنها عبارت «DO NOT WRING OR TWIST» نوشته شده ، که نباید اینگونه از لباسها را به هیچ وجه با دست و یا با ماشین لباسشویی پیچانده و چلانده شود و فقط برای گرفتن آب اضافی آنها کمی تحت فشار قرار داد.نحوه خشک کردن لباس های پشمی

لباس های پشمی و لباس هایی از ترکیب پارچه ها و الیاف مختلفی دوخته یا بافته شده اند را همیشه بر روی سطوحی صاف خشک کنید.

 

برای گرفتن آب لباس و خشک کردن لباس ، ابتدا لباس را بر روی یک حوله بزرگ قرار دهید و حوله را به همراه لباس لوله کنید. زیرا آب اضافی لباس جذب حوله می شود سپس حوله خشک دیگری بر روی سطحی مانند سینی قرار دهید و لباس را به صورت صاف بر روی آن پهن کنید.

 

برای خشک کردن سریع لباس هایتان آنها را کنار منبع گرمازایی مانند رادیاتور، شومینه یا بخاری قرار دهید.

 

از لباس های پشمی و یا پلیورهای بافتنی در صورت آویزان شدن بر روی بند، کش می آیند و از فرم اصلی خود خارج می شوند پس این لباسها را بر روی سطحی پهن کنید تا تغییر شکل نیابد .

 

برای جلوگیری از کش آمدن پلیور ، جوراب شلواری زنانه ای را از یک لنگه وارد یک آستین پلور کنید و لنگه دیگر آن را از آستین دیگر خارج نمایید. سپس دو لنگه جوراب را با گیره به بند متصل نمایید.

 

لباس های سفید را در آفتاب خشک کنید و لباس های رنگی را در سایه خشک کنید.نکاتی مهم برای خشک کردن لباس:

برای خشک کردن لباس در خانه ، آن ها در خشک کن ماشین لباسشویی بیاندازید و بر روی بند لباس پهن کنید .

چنانچه پیش از این هم در نمناک گفتیم هیچگاه بند لباس خود را در داخل اتاق نشیمن و اتاق های خواب نگذارید زیرا این مکان ها بیشتر در معرض میکروبند.

برای خشک کردن لباس در خانه ، پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه در خانه راه یابد.

صبح های زود لباس هایتان را روی بند رخت پهن کنید تا در طول روز خشک شوند.

یک بند رخت حرارتی بخرید و با پهن کردن لباس های خود بر روی آن در مدت زمان کوتاهی لباس های خشک داشته باشید.

اگر بند رخت شوفاژِی ندارید، بند رخت خود را در آفتابی ترین مکان خانه قرار دهید.

برای بالا بردن مزایای رخت پنکن، لباس های محبوب خود را به چوب لباسی آویزان کنید.

یک دستگاه رطوبت گیر شما را از رطوبت نجات می دهدو به خشک شدن لباس های شما سرعت می بخشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا