زبان‌درازترین سگ دنیا+عکس

رکورد اخیر گینس برای طولانی‌ترین زبان در میان سگ‌های زنده جهان، متعلق به سگی به نام راکی است که طول زبانش به حدود ۱۴ سانتی‌متر می‌رسد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از خبر آنلاین، برد و کریستال ویلیامز، صاحبان یک سگ ۹ ساله به نام راکی، می‌گویند که همیشه حس می‌کردند که طول زبان حیوان خانگی‌شان غیرعادی و دراز است. هم‌چنین اطرافیان آنها نیز همین نظر را داشتند.

این زوج گفتند پیش‌تر در یک برنامه تلویزیونی دیدند که سگی به نام موچی رکورددار درازترین زبان در بین سگ‌های زنده در دنیاست. ویلیامز در ادامه گفت که اوایل سال جاری شنیده بود که موچی درگذشته است و همین موضوع سبب شد به این فکر بیفتند که این رکورد را برای راکی ثبت کنند. بعد از درگذشت موچی، سگی به نام زویی از ترکیب نژاد لابرادور و ژرمن شپرد رکورددار درازترین زبان با طول ۱۲.۷ سانتی‌متر در میان سگ‌ها بود.

اما با درخواست ویلیامز، دامپزشکان رکوردهای جهانی گینس، زبان راکی را اندازه گیری کردند. نتیجه نهایی اندازه‌گیری ۱۳.۸ سانتی‌متر بود. به این ترتیب، راکی این رکورد را از زویی گرفت و نام خود را به عنوان زبان‌درازترین سگ دنیا در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا