زندگی بسیار خصوصی ملانیا ترامپ!

ملانیا ترامپ از زمان خروج از کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱ میلادی چندان در انظار عمومی دیده نشده و از اظهار نظر در مورد نامزدی دوم ریاست جمهوری همسرش به غیر از تایید کارزار انتخاباتی او در مصاحبه با شبکه خبری "فاکس نیوز" در ماه مه اجتناب ورزیده است.

فرارو: بانوی اول سابق ایالات متحده بر روی تعدادی پروژه پولساز و خیریه کار کرده است از جمله عرضه نخستین توکن کلکسیونی خود به بازار و دریافت مبلغ ۱۵۵ هزار دلار از یک نهاد تحت حمایت دونالد ترامپ برای کار به عنوان “مشاور طراحی” برای یکی از ضیافت های شام با عنوان “انتخاب ظروف غذاخوری، چیدمان و گل آرایی”.

به نقل از نیوزویک و نیویورک تایمز، ملانیا از نوامبر ۲۰۲۲ میلادی زمانی که همسرش از استرحتگاه مارالاگو در فلوریدا کارزار انتخاباتی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آغاز کرد در کنار او در هیچ یک از رویدادهای سیاسی ظاهر نشده است. ملانیا حتی در گردهمایی های تبلیغاتی به همسرش نپیوسته و زمانی که او در نیویورک و فلوریدا متهم شده بود در کنارش حضور نداشته است.

ملانیا در گفتگو با “فاکس نیوز” در ماه مه کارزار انتخاباتی همسرش را مورد تایید قرار داد و گفت: “شوهرم در اولین دوره زمامداری اش به موفقیت های فوق العاده ای دست یافت و او می تواند ما را بار دیگر به سوی عظمت و سعادت هدایت کند. او از حمایت من برخوردار است و ما مشتاقانه منتظریم. بازگرداندن امید به آینده و رهبری آمریکا با عشق و قدرت”. اوایل همان ماه او برای جشن پنجمین سالگرد ابتکار عملی که به عنوان بانوی اول برای حمایت از کودکان آمریکایی و مبارزه با بحران اعتیاد به مواد مخدر راه اندازی شد یک وعده غذایی در مارالاگو ترتیب داد. ملانیا از زمان خروج از کاخ سفید ملانیا از برنامه “بهترین باش” حمایت کرد که به تعدادی از کودکانی که از طریق سیستم مراقبت ‌های پرورشی رشد یافته اند در بزرگسالی بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاهی اعطا کرده است.

ملانیا برای سخنرانی در تعدادی از رویدادهای عمومی دستمزد دریافت کرده است از جمله دو پرداخت ۲۵۰۰۰۰ دلاری برای حضورش در دو نوبت جداگانه در دسامبر ۲۰۲۲ میلادی.

ملانیا در اینستاگرام به شدت فروش توکن های ان اف تی با موضوع تاریخ امریکا از جمله کلکسیون های “۱۷۷۶” و “انسان بر روی ماه” را تبلیغ کرده است. دومی که همزمان با پنجاه و چهارمین سالگرد فرود آپولو ۱۱ بر روی ماه منتشر شد به دلیل داشتن یک تصویر ناسا که به گفته آژانس فضانوردی امریکا نباید برای ان اف تی استفاده می شد بحث و جدل هایی را در فضای آنلاین ایجاد کرد.

زندگی بسیار خصوصی ملانیا ترامپ

روزنامه “نیویورک تایمز” در گزارشی تازه تحت عنوان “زندگی بسیار خصوصی ملانیا ترامپ” می نویسد: “دنیای ملانیا ترامپ از زمان خروج از کاخ سفید کوچکتر شده است همان طور که او این گونه دوست دارد. او به یک حلقه کوچک از روابط چسبیده است که پسرش، والدین سالخورده اش و تعداد انگشت شماری از دوستان قدیمی را شامل می شود. او به آرایشگاه‌ هایش سر می ‌زند و با “هروه پی یر” استایلیست قدیمی ‌اش مشورت می ‌کند و گاهی برای شام جمعه شب در کلوب‌های شان با شوهرش ملاقات می‌کند. با این وجود، پرشورترین کار او یک کارزار شخصی است: کمک به بارون پسر ۱۷ ساله اش در جستجوی دانشگاه. کاری که او علیرغم دعوت های همسرش انجام نداده حضور در مسیر مبارزات انتخاباتی اوست. او برای هیچ یک از جلسات دادگاه ترامپ درکنار او نبوده است. این روزهای ملانیا ترامپ بانوی اول سابق همسر فعلی مبارزات انتخاباتی و همسر یکی از جنجالی ترین چهره ها در زندگی عمومی آمریکاست. او برخلاف پیشینیان اش هیچ برنامه‌ ای برای یک تور سخنرانی، برگزاری مراسم امضای کتاب تازه منتشر شده یا گسترش عمده تلاش های خیریه ندارد. به گفته افراد نزدیک به ملانیا ترامپ اکثر اقدامات او برای عموم قابل مشاهده نیستند. به نظر می رسد ملانیا در زندگی پس از ریاست جمهوری شوهرش چیزی را می خواهد که در کاخ سفید نتوانست به دست آورد: احساس حریم خصوصی. غیبت فعلی او از کارزار انتخاباتی شوهرش با نخستین دور کارزار انتخاباتی ترامپ تفاوت دارد زمانی که ملانیا با لباس سفید از پله برقی طلایی جلوی همسرش در برج ترامپ پایین آمد. روزنامه نگاری که پیش تر با ترامپ در نیویورک آشنا بوده می گوید: “او یاد گرفته که چگونه در را ببندد و کرکره ها را پایین کشیده و حریم خصوصی اش را حفظ کند. ما چیزهای زیادی درباره او نمی بینیم و نمی شنویم”.

“نیویورک تایمز” می افزاید:” افراد نزدیک به خانواده ترامپ می گویند که عدم حمایت عمومی ملانیا از شخص دونالد ترامپ نباید با عدم تایید یا بی تفاوتی اشتباه گرفته شود. او کماکان از شوهرش دفاع می‌ کند و معتقد است که خانواده‌ شان به‌ طور ناعادلانه مورد هجمه قرار گرفته‌ اند. او که عمیقا به رسانه‌ های اصلی بی ‌اعتماد است خواننده پرشور روزنامه “دیلی میل” است و پوشش رسانه ای آن روزنامه محافظه کار بریتانیایی درباره ترامپ را دنبال می کند.

به نقل از دو نفر از افراد نزدیک به خانواده ترامپ ملانیا به طور خاص نسبت به پرونده “جین کارول” که در دادگاهی ترامپ را به سوء استفاده جنسی در دهه ۱۹۹۰ میلادی متهم کرده و خواستار دریافت ۵ میلیون دلار غرامت شده بود ملاحظه و توجه داشت. این منابع آگاه می گویند ملانیا از تیم حقوقی ترامپ به خاطر قصور در انجام اقدامات بیش تر به نفع شوهرش عصبانی شده و گلایه داشت.

او هم چنین به طور خصوصی سوال کرده که چرا کارول نمی تواند تاریخ دقیق تعرض ادعایی ترامپ به خود را به خاطر آورد. منابع آگاه می گویند ملانیا باور دارد علیرغم خطرات حقوقی متوجه دونالد ترامپ او می تواند سال اینده به کاخ سفید بازگردد. هم چنین او در مخافل خصوصی در باره “کیسی دیسانتیس” همسر رقیب اصلی ترامگ ابراز کنجکاوی کرده است. ملانیا در یکی از مصاحبه‌های نادر خود با “فاکس نیوز” درباره داشتن فرصتی دوباره برای بانوی اول شدن صحبت کرد و گفت که اگر دوباره این نقش را ایفا کند “بهزیستی و رشد کودکان” را در اولویت قرار خواهد داد. با این وجود، او هنوز تبلیغات را در اولویت قرار نداده است.

اگرچه او ابراز تمایل کرده که در سال آینده رویدادهایی را برای همسرش برگزار کند اما تاکنون درخواست های تیم دونالد ترامپ برای پیوستن به او را رد کرده است. “استفانی گریشام” دستیار سابق ترامپ که در تاریخ ۶ ژانویه استعفا داد می گوید: “فکر نمی کنم مشارکت ملانیا شبیه حضور کیسی دیسانتیس کنار شوهرش باشد. ملانیا شلوار جین به پا نمی کند و در کارزارهای انتخاباتی کنار دونالد ترامپ قدم نمی زند”.

“نیویورک تایمز” در ادامه می نویسد ملانیا کماکان درگیر آموزش بارون است و او را در یک مدرسه خصوصی در وست پالم بیچ ثبت نام کرده و شروع به بررسی کالج های نیویورک کرده است.

“کیت اندرسن براور” نویسنده کتاب «اولین زنان: فضیلت و قدرت بانوی اول امریکای مدرن” می گوید سرمایه گذاری ملانیا ترامپ در زمینه پول سازی متفاوت از پشینیان اوست. او می افزاید:”ملانیا آشکارا ناشناخته ترین بانوی اول است. ویژگی ای رادیکال در او وجود دارد. از بانوان اول انتظار می رود که بخواهند مردم را راضی کنند اما من مطمئن نیستم که او واقعا به این موضوع اهمیت می دهد”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا