راه‌اندازی سامانه نظارت بر تاسیسات گردشگری

مسافران پیش از سفر‌های نوروزی و انتخاب مراکز اقامتی با ورود به سامانه نماد از نرخ‌نامه و مجوز فعالیت واحد اقامتی مورد نظر آگاهی کسب کنند.

به گزارش پارسینه پلاس؛ یحیی نقی‌زاده محجوب مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی روز پنجشنبه گفت: باتوجه به نزدیکی ایام نوروز و همچنین ضرورت نظارت موثر بر نرخ خدمات قابل ارائه در تاسیسات گردشگری کشور راه‌اندازی سامانه نظارت بر تاسیسات گردشگری با عنوان نماد، در دستور کار قرار گرفت.

سامانه نماد راهی برای جلوگیری از تخلف

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی افزود: سامانه Namad.mcth.ir با هدف جلوگیری از گران فروشی مراکز اقامتی و سایت‌های رزرواسیون، شفاف‌سازی قیمت‌ها و فراهم آوردن امکان مشاهده نرخ‌نامه واحد‌های گردشگری برای عموم، ایجاد شده است و اطلاعات اولیه مسافران در خصوص تاسیسات گردشگری شامل نشانی، درجه، امکانات، خدمات و نرخنامه در سامانه اینترنتی مذکور در دسترس عموم قرار گرفته است.

نقی‌زاده محجوب ادامه داد: با توجه به اینکه اطلاعات مندرج در سامانه مذکور بصورت مستقیم و آنلاین از سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری (جانا) استخراج می‌شود، همه ادارات‌کل استانی مکلف شده‌اند به منظور به‌روزرسانی اطلاعات سامانه مورد اشاره به قید فوریت اقدام کنند.

وی تصریح کرد: کاربران نماد می‌توانند با ورود به سامانه Namad.mcth.ir و انتخاب استان، شهرستان و نوع مرکز شامل هتل، هتل‌آپارتمان، زائرسرا، متل، اقامتگاه بومگردی و … از ستاره یا درجه و نرخ مصوب واحد مورد نظر مطلع شوند تا علاوه برآگاهی از مجوز داشتن واحد مربوطه مانع از سوءاستفاده‌های احتمالی درباره افزایش نرخ شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا