سبزی مخصوص دلمه چیست؟

نسبت ترکیبات دقیق سبزی مخصوص دلمه برای تهیه یک کیلوگرم سبزی دلمه را در ادامه میتوانید مشاهده کنید.

به گزارش پارسینه پلاس به نقل از پارسی دی، دلمه یکی از غذا های بسیار محبوب ایرانی می باشد. که با برگ مو و کلم برگ و بادمجان و فلفل دلمه تهیه می شود. شما می توانید برای مهمانی های مختلف دلمه را با انواع صیفی جات تهیه کنید. ولی در فصل بهار بیشتر برگ مو تهیه می شود. شما می توانید از روش های مختلف برای طعم دار کردن دلمه استفاده کنید.

سبزی دلمه را می توانید به صورت تازه یا خشک شده در دلمه استفاده کنید. یا می توانید برای مقدار ۱ کیلوگرم تهیه کنید و خرد کنید و بسته بندی کنید و در فریزر نگهداری کنید. یا می توانید برای تهیه دلمه از ترکیب سبزی تازه و خشک استفاده کنید تا عطر و طعم دلمه بیشتر شود. این ترکیب برای کوفته تبریزی نیز گزینه بسیار خوبی می باشد. اما در این پست می توانید ترکیبات دقیق سبزی دلمه را مشاهده کنید. برای تهیه دلمه برگ مو و یا انواع دلمه ها استفاده کنید. 

سبزی مخصوص دلمه برای ۱ کیلو سبزی

جعفری ۳۰۰ گرم
مرزه ۱۰۰ گرم
تره ۲۰۰ گرم
شوید ۱۰۰ گرم
نعنا ۱۰۰ گرم
ترخون ۱۰۰ گرم
پیازچه ۱۰۰ گرم

می توانید چند شاخه ریحان هم اضافه کنید تا عطرش بی نظیر شود. اگر سیر تازه هم داشته باشید به دلخواه می توانید اضافه کنید.

آماده سازی سبزی دلمه

ابتدا باید سبزی های گفته شده را تهیه کنید و بعد از پاک کردن و تمیز کردن خوب بشورید. داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافه خارج شود. بعد روی یک دستمال پهن کنید. بعد از خشک شدن کامل با کمک سبزی خرد کن یا چاقو تیز ساطوری خرد کنید. دقت کنید اگر تیغه غذاساز یا خردکن کند باشد باعث له شدن سبزی و در نتیجه آب انداختن می شود. پس از خرد کردن داخل نایلون یا زیپ کیپ ریخته و در فریزر نگهداری کنید. برای پخت دلمه مقدار ۲۰۰ گرم یا ۱/۲ لیوان بستگی به اندازه مواد میانی دلمه از سبزی بردارید.

سبزی دلمه خشک

سبزی دلمه را می توانید خشک کنید و همیشه در کابینت نگهداری کنید زیرا عطر سبزی ها زمانی که خشک می شوند خیلی بیشتر است. یا می توانید به صورت ترکیبی با تازه در دلمه استفاده کنید. می توانید سبزی دلمه را به صورت خشک داخل مواد میانی بریزید. یا ۲۰ دقیقه قبل از مصرف با کمی آب ولرم مخلوط کنید و هم بزنید تا سبز ینرم شود و بعد آب اضافه را گرفته و به مواد اضافه کنید. برای خشک کردن سبزی دلمه می توانید از فر استفاده کنید. یا سبزی ها را خرد کنید و روی یک پارچه انداخته مقابل باد پنکه یا کولر برای ۲ روز قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا