سفر مظفرالدین‌شاه به گیلان+عکس

در اینجا تصویری دیده‌نشده از مظفرالدین شاه و همراهانش در هنگام عبور از جاده‌ای در گیلان را ملاحظه می‌کنید. (اصل تصویر سیاه و سفید بوده و در اینجا با استفاده از نرم‌افزار به صورت رنگی درآمده است).

به گزارش سبک ایده آل به نقل از فرادید، گیلان با وجود همۀ زیبایی‌های بی‌مانندی که دارد ظاهرا هیچ‌وقت به خودی خودش برای شاهان قاجار یک مقصد تفریحی به حساب نمی‌آمد. البته آن‌ها زیاد به گیلان سفر می‌کردند و حتی اقامتگاه‌ها و کاخ‌هایی هم در آن‌جا داشتند اما به هر حال گیلان برای آن‌ها بیشتر یک «محل عبور» برای رسیدن به یک مقصد محبوب‌تر یعنی اروپا بود.

مظفرالدین شاه هم مثل پدرش بی‌اندازه عاشق سفر به اروپا بود و در طول دوران سلطنتش سه بار (آن هم با دریافت وام از بیگانگان) به سفر فرنگستان رفت. مسیر سفر آن‌ها به اروپا دریای خزر و بندر انزلی بود. بنابراین آن‌ها معمولا از تهران به قزوین، از آنجا به رشت و نهایتا به انزلی می‌رفتند تا از آن‌جا با کشتی سفر خودشان به فرنگ را آغاز کنند.

 

در اینجا تصویری دیده‌نشده از یکی از این سفرها را می‌بینید؛ مظفرالدین شاه در این تصویر در کالسکه‌ای نشسته و هم‌سفران نسبتا پرشمارش، سواره و پیاده او را همراهی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا