شکل شکم در بارداری پسر و دختر

هنگام تولد معمولاً پسرها از دخترها بزرگ‌ترند، اما حدس زدن جنسیت از اندازه و شکل شکم، بحثی کاملاً جداگانه است! همان طور که بدن شما در هر مرحله متفاوت بارداری دگرگون می‌شود، نمی‌توانید خود را با دیگر بانوان مقایسه کنید. یادتان باشد، هر بارداری بی همتاست.

به گزارش سبک ایده آل، هر خانمی فرزندش را به گونه‌ای متفاوت حمل می‌کند، حتی برای برخی از یک بارداری تا دیگری نیز با هم فرق دارند. صرف نظر از اینکه در دوران بارداری تا چه حد دُرشت یا ریز هستید، مقایسه شکمتان با دیگران بسیار وسوسه‌انگیز است.

تشخیص جنسیت جنین از روی شکل شکم در دوران بارداری

عوامل موثر بر شکل شکم در دوران بارداری

۱- اگر فرزندتان در عرض شکم دراز کشیده باشد، پهلوی شکمتان پهن تر خواهد بود

احتمالاً شکل شکم شما از روشی که فرزندتان دراز کشیده است، تاثیر می‌پذیرد. به گفته نرس ماما، ماری آلوس، اکثر بچه‌ها با سر و صورتی به سمت پایین در رحم دراز می‌کشند، اما درصدی از بچه‌ها وضعیت‌های متفاوتی به خود می‌گیرند. امکان دارد بچه‌ای که در عرض شکم دراز کشیده است، شکل شکم را تغییر دهد. اگر فرزندتان در عرض شکم دراز کشیده است، پهلوی شکمتان پهن‌تر خواهد بود. اگر فرزندتان سر به بالاست، بالای شکمتان بزرگ می‌شود یا اگر بچه سر به پایین است، شاید شکم پایین‌تر باشد. همچنین باید به یاد بسپارید که مایع آمنیوتیک، اندازه رحم شما، اندازه بچه و اندازه جفت همگی در اندازه شکم موثرند.

۲- عموماً اندازه شکم ارتباطی به بزرگ یا کوچک بودن اندازه بچه ندارد.

عموماً اندازه شکم ارتباطی به بزرگ یا کوچک بودن اندازه بچه ندارد، اما اگر فرزندتان به نسبت سنش دُرشت است (بزرگ‌تر از حد میانگین جنین در آن هفته از بارداری)، پزشک شما پیش از بررسی عوامل دیگر، ابتدا احتمال ابتلا به دیابت را بررسی خواهد کرد. اگر در حدود هفته بیست و هشتم تا سی‌ام، فرزندتان برای مدت بارداری‌اش بزرگ باشد، پزشک یا ماما شما را برای آزمایش گلوکز (قند) می‌فرستد تا احتمال دیابت بارداری از رده خارج شود. اما مادرانی وجود دارند که بدون ارتباط با دیابت بارداری فرزند درشتی دارند، و این به سابقه خانوادگی مرتبط می‌شود.

۳- اگر فرزندتان سر به بالاست، بالای شکمتان بزرگ می‌شود یا اگر بچه سر به پایین است، شاید شکم پایین تر باشد.

 

آیا از روی شکل شکم در دوران بارداری می توان جنسیت جنین را تشخیص داد؟

گرچه از نظر علمی هیچ پایه و اساسی برای تعیین جنسیت جنین از روی شکل شکم مادر وجود ندارد، اما در برخی فرهنگ ها باورهایی در میان افراد وجود دارد که می گوید شکل شکم مادر باردار خصوصا در ماه های آخر بارداری می تواند نشان دهنده ی جنسیت جنین باشد.

شکل شکم مادر در فرزند پسر: در این حالت شکم مادر معمولا به شکل یک توپ گرد در می آید که کمی از کناره ها (پهلوها) فاصله گرفته و از وسط به طرف جلو برآمده شده است.

شکل شکم مادر در فرزند دختر: در این حالت رشد شکم به صورت عرضی پیشرفت می کند و بیشتر در نواحی پهلوهای مادر مشهود است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا